Як прибрати ялинку і не намусорить

Як і будь-яке інше новорічна прикраса, ялинка, як головний символ зимового свята, рано чи пізно стає не актуальною. Через це постає питання про те, як винести її з дому. Проте основною проблемою любителів живого дерева є його надмірна сипучість, що призводить до великої кількості сміття під час процесу збирання.

Чому ялинку не просто прибрати?

По завершенні всіх свят, коли основна маса гулянь залишилася позаду, виникає гостра необхідність навести в квартирі порядок. Жива ялинка в Новий рік — це не тільки символ свята, проте, ще і унікальна атмосфера і запах хвої, які приносить з собою це дерево. Штучна ялина досить проста в збірці, так і розбиранні, однак не дає того унікального настрою і відчуття чарівництва. У випадку з живим деревом, є можливість забруднитися в смолі, подряпати шкіру гострими голками і зіпсувати килим опалою хвоєю. Голки, що застрягли в килимі, ще довгий час будуть нагадувати про себе, так як позбутися від них досить проблематично.

Важливо! Заздалегідь подбайте про те, щоб укрити килим або доріжка від можливого падіння ялинової хвої. Найчастіше, повне позбавлення від них може займати довгі місяці, аж до пізньої весни. Не варто затягувати на тривалий час з прибиранням їли. Занадто висохле дерево досить легко обсипається, залишаючи за собою слід з опалої хвої. Чим свіже дерево, тим простіше буде винести його з квартири.

Прості та ефективні способи прибрати ялина

Для того, щоб винести з квартири ялина з мінімальними втратами, вам знадобляться:

  • газети або залишки шпалер;
  • рукавички для захисту рук;
  • пакети або поліетиленова плівка;
  • скотч;
  • пилосос.

В першу чергу необхідно розстелити під деревом газети для того, щоб слабкі голки, які обсипаючи в процесі прибирання, не потрапили на килим. Після цього необхідно прибрати всі прикраси, іграшки, дощик, вогники і мішуру.

Після того як дерево повністю звільниться від прикрашають елементів, його необхідно кілька разів ретельно струсити. З-за цього всі слабкі голочки обсипаючи на газету. На верхівку необхідно надіти пакет.

Далі необхідна плівка або розрізані пакети. Ними потрібно обернути ялинку зверху донизу, і закріпити все це скотчем. Після цього можна спокійно віднести дерево в сміттєві контейнери, газети акуратно згорнути і викинути, а кімнату ретельно пропилососити.

  1. 2. Для того щоб просто і швидко винести ялинку з дому, можна скористатися садовим секатором. Якщо акуратно відрізати всі гілки і скласти їх в пакет, позбутися від дерева буде набагато зручніше. Головне в цьому випадку убезпечити свої руки від смоли, який досить багато на гілках і стовбурі. У такому «розібраному» стані ялинку набагато простіше винести сміття.
  2. 3. Якщо ж у квартирі немає плівки чи достатнього запасу поліетиленових пакетів, можна скористатися старої простирадлом. Ялинку необхідно акуратно укласти на розстелену простирадло, ретельно обмотати її з усіх сторін і зав'язати мотузкою або скотчем. Головне, щоб простирадло була стара, яку не шкода викинути разом з ялиною. Після всіх виконаних маніпуляцій її буде досить складно відновити і відіпрати від смоли.
  3. 4. Раніше новорічна ялина була священним елементом. Вважалося, що її не можна викидати, так як таким способом можна викинути з дому удачу і благополуччя. Раніше передбачалося, що найбільш підходящим варіантом для позбавлення від ялинки буде її спалювання. Тому, якщо у вас будинку є піч або камін, краще всього розпиляти дерево на кілька частин і спалити його.
  4. 5. Якщо ж у вас є будівельні сміттєві пакети, можна скористатися ними. В один великий пакет може легко вміститися невелика ялина. У такому разі прибирання дерева пройде досить швидко.
  5. 6. Можна також використовувати старий чохол для одягу. Він значно спрощує життя — достатньо лише помістити в нього дерево і застебнути блискавку.

Важливо! Використану ялина непросто можна викинути, а віддати на переробку. В такому випадку дерево стане кормовою добавкою для великої рогатої худоби або в якості добрив для рослин.

Часто, потрапляючи в квартиру відразу після морозу, ялинка починає досить активно скидати свої голки. Для того щоб запобігти передчасному оголення дерева, необхідно часто поливати його. Помірний або інтенсивний полив, без пересихання стовбура дозволить якомога довше зберегти гарний зовнішній вигляд ялинки, зберігаючи атмосферу свята на тривалий час.

Крім іншого, сосна і ялина вельми цінна деревина, а голки мають цілющі властивості. Якщо в сім'ї є страждають захворюваннями суглобів, ялинові гілки, поміщені в розпарену ванну благотворно впливають на суглоби і на імунітет в цілому. Щоб зміцнити імунітет дитини купайте його раз на тиждень у ванній, з додаванням відвару ялинових або соснових голок.