Традиція наряджати ялинку

Неможливо уявити Новий Рік без красивої пухнастої ялинки. До новорічного свята лісову красуню прикрашають діти і дорослі. Кілька десятиліть тому не було традиції прикрашати ялинку в нашій країні. Так звідки вона з'явилась? Саме про це буде розказано в нашій статті.

Звідки пішла традиція наряджати ялинку

Німці стверджують, що витоки традиції прикрашати ялинку прийшла з Німеччини. Спочатку наряджали дерева до Різдва. Зародилася традиції в часи Середньовіччя.

Жителі вірили, що нарядженого дерева в Різдво приносити багатий урожай. У давньогерманських племен було повір'я, що в кронах хвойних деревах живуть місцеві лісові духи. Племінні жителі з великою шаною і повагою ставилися до навколишнього середовища. Вони вважали, що, якщо добре задобрити духів вони будуть під захистом.

Люди в лісах регулярно наряджали хвойні дерева. Гілочки хвої прикрашалися горіхами, фруктами, солодощами і свіжим хлібом власного приготування. Кельти вважали, що дерева наділені магічним змістом і не піддаються руйнівною силою. З часом, місцеві жителі стали викопувати їли з корінням і пересаджувати їх біля свого будинку. Вважалося, що стара ялина буде гарним оберегом.

У країнах Європи більшість жителів відмовляються від стандартних ялинкових прикрас. Вони з задоволенням наряджають ялинку солодощами, цукерками, сухофруктами. Це виглядає красиво, оригінально. У будь-який момент ласуни можуть зняти солодощі.

Легенда про Лютера Кінга: причому тут ялинка

У часи зародження християнства в Європі, у стародавніх жителів залишилася традиція наряджати ялинку в лісі. Прикрашали цукерками, солодощами, імбирним печивом, фруктами, ягодами. Обряд прикрашання хвойних дерев більше нагадував язичницькі обряди, ніж традиції в християнстві. Це турбувало місцевого священика на ім'я Мартін Лютер Кінга.

В один із зимових вечорів він відправився в найближчий ліс, щоб зрозуміти, чому люди приходять саме сюди наряджати хвойних красень. Прогулююся по засніжених лісових стежках, його погляд упав на високу красиву ялинку. Він був припорошена сріблястим снігом і висвітлювалася небесним місячним світлом. Картину, яку він побачив, нагадала його біблійний розповідь про Варфоломіївську зірці.

В голові у священика зародилася ідея принести додому ялинку і прикрасити її вогнями у вигляді зірочок. Так він і вчинив. З тих пір і зародилася у християн всього світу на Новий рік прикрашати ялинку іграшками, яскравими вогнями, серпантином, дощем і мішурою.

У літописах можна знайти записи, датовані XVII століттям, в яких згадуються різдвяні ялинки. Починаючи з XIX століття традиція з Німеччини наряджати перед Різдвом ялинку перейшла на інші європейські країни: Англію, Фінляндію, Францію, Угорщину, Словенію та інші. На початку XX століття з Європи традиція перейшла в Америку.

Традиція наряджати ялинку в Росії

Великий цар і полководець Всієї Русі Петро I у XVII столітті видав закон про святкування Нового року. До свята прикрашався будинок ялиновими гілочками і на стіл подавалися різні страви. Перша ялинка, як атрибут святкування нового прийшла, прийшла в Росію з сходженням на престол царя Миколи I.

Саме він наказав у палаці прикрасити хвойну ялинку до Нового року, згідно з європейськими традиціями. Піддані наслідували приклад Миколи I і в своїх будинках, маєтках нарядили їли до майбутнього Різдва і Нового року. З цього часу і почалася традиція наряджати ялинку до Нового року. У XIX столітті в Росії була популярна німецька культура, поезія та література. Тому традиція в будинках наряджати ялинку швидко прижилася у всіх шарах суспільства.