Підставка під ялинку з водою своїми руками

У Новорічні свята живої ялинки необхідно простояти хоча б до православного Різдва, а краще – до Старого Нового року (14 січня). У сукупності ялина або сосна варто 14-20 днів. Щоб вона зберігала свою свіжість протягом всього періоду, рекомендується зробити спеціальну підставку з водою.

Що потрібно для створення підставки під ялинку з водою своїми руками

Можна придбати фіксатор в магазині, але він не дозволить опустити кінець стовбура у воду. Дешевше, швидше і краще виготовити підстава самостійно. Є кілька варіантів конструкцій:

  1. З відром. Всередину насипається пісок або ставляться пляшки 1,5-2 л з водою для фіксації дерева. Можна використовувати замість піску садовий грунт.
  2. З пластикової каністри 5 літрів. Додатково для фіксації знадобиться міцний циліндр. Це може бути флакон від косметики з обрізаними верхівкою і дном.
  3. Розпірка. На відміну від магазинних пристосувань, вона повинна підніматися на кілька сантиметрів, щоб вниз можна було помістити ємність з водою. Матеріали: 2-4 обрізка МДФ, бруска або дошки, 8 саморізів.

Важливо: Щоб дерев'яна розпірка не ковзала, рекомендується використовувати ущільнювач або протиковзке покриття. Це дозволить встановити конструкцію не тільки на підлогу, але і на стіл.

У всіх випадках знадобиться вода, цукор і оцет. Добавки забезпечують харчування дерева, не дозволяють йому передчасно засохнути. З інструментів важливо підготувати лінійку і пилу.

Особливості складання

Найпростіший алгоритм складання у конструкції з використанням відра. У ємність наливається вода, на дно для стійкості кладуть камені. Стовбур фіксується при їх допомозі або додатковими кілочками. Якщо в якості основного матеріалу виступає пісок, все ще простіше: ніякі додаткові розпірки або обважнювачі не потрібно. Ялина лише потрібно вкрутити для кращої фіксації.

Увага: Забезпечити свіжість дерева можна, тільки якщо кожні 2-3 дні підливати нову холодну воду. При цьому потрібно додати чайну ложку цукру і кілька крапель оцту.

Дерев'яна розпірка – найскладніший варіант, але при цьому самий естетичний і надійний. Знадобиться 4 обрізка довжиною приблизно 350 мм, а шириною 100 мм. Вони обрізаються навскіс і з'єднуються разом так, щоб посередині утворилася порожній простір. Скріпивши частини саморізами (по 2 на кожну планку), слід обрізувати пляшку 1,5 літра приблизно наполовину і налити в неї води. Стовбур ялини повинен проходити через розпірку і потрапляти в ємність.

Якщо під рукою немає відра, а також матеріалів та інструментів для дерев'яної розпірки, зручно буде виготовити підставку з пластикової каністри. Відрізавши ножицями верхню частину, потрібно помістити її на дно нижньої половини, знявши кришку. В горлечко вставляється циліндр, який буде фіксувати стовбур. Підставка підійде для молодих екземплярів, а ось сосна з товстим стовбуром вже не поміститься.