Яке сміття не слід збирати пилососом

Будь-яка річ при уважному обігу і своєчасному догляді може прослужити довгі роки. Це стосується і домашніх пилососів. Вони стали нашими звичними помічниками, але іноді раптом виходять з ладу. Часто це відбувається з-за того, що ми пилососимо все підряд, а так робити не можна!

Що не слід пилососити при повсякденному прибирання

Прибирання будинку за допомогою побутової техніки дозволяє заощадити багато сил і часу. Але, яким би прекрасним не був цей спосіб наведення порядку, у нього є свої обмеження.

Забруднення, які не можна прибирати пилососом

Щоб не вивести з ладу дорогої електроприлад, варто знати деякі нюанси. Наприклад, які забруднення і предмети не варто пилососити ні при яких умовах.

Зола і попіл

Якщо у житло передбачені каміни або пічне опалення, господарі часто прибирають просыпавшуюся на підлогу золу з допомогою механічного помічника. Але частинки попелу надто дрібні, щоб ефективно утримуватися фільтрами.

Рада! Краще прибирати такі забруднення, попередньо посипавши їх кавовою гущею, що залишилася після заварювання.

Волога сцепит навіть найдрібніший пил, і її можна буде ефективно прибрати за допомогою совка і волоті. Це більш безпечний спосіб збирання, ніж якщо прибирати дрібне сміття побутовим агрегатом.

Рослинний сміття

Зів'яле листя і квітки кімнатних рослин краще збирати руками і викидати у відро. Вони з легкістю можуть забити пристрій і знизити ефективність його роботи.

А от дрібний сміття і пісок, який залишився від рослин, можна і пропилососити.

Суха косметика

Якщо жінка раптом розбила свою улюблену пудру, бронзери або рум'яна, не варто поспішати за пилососом.

Довідка! Суха косметика має дуже дрібний помел, тому її слід прибирати з допомогою вологих серветок або мітли.

Предмети, які можуть пошкодити пристрою

  • Якщо в будинку є маленькі діти, то перед збиранням слід переконатися, що на підлозі немає дрібних іграшок. Вони також можуть дуже швидко забити трубу агрегату. А гострі краї, які оголюються під час поломки деталей, легко можуть розрізати гофровані деталі або мішок зі сміттям.
  • Пошкодженням мішка пилозбірника може обернутися і попадання в пилосос монет, гострих металевих деталей, осколків скла і битого посуду, голок, шпильок.
  • Володарки довгою шевелюри знають, як часом проблематично звільнити трубу пилососа від застряглого в ньому грудки волосся.

Рада! Якщо є можливість зібрати волосся за допомогою віника, краще скористатися ним.

  • Маленькі шматочки папери, які залишилися після занять з дітьми або роботи шредера, забивають пилосос нарівні з довгим волоссям. Тому краще прибирати такий сміття без використання електроприладів.

Що не можна прибирати пилососом на кухні

Якщо на кухні прокидалася якась крупа, борошно, цукор або крихти від хліба, то їх чудово можна зібрати за допомогою пилососа. Це відмінна альтернатива віника, так як сміття прибирається без залишку і не залишається в кутах.

Залишки вологих продуктів

Але якщо раптом на підлозі залишилися органічні продукти, які швидко псуються і містять в складі велику кількість вологи, то їх краще прибрати щіткою. До таких продуктів харчування можна віднести різноманітні овочі, фрукти, ягоди: очищення картоплі, шматочки груш і яблук, малина та інше.

Важливо! Вологі продуктові відходи, якщо їх надовго залишити у пилозбірнику, почнуть розкладатися і видавати дуже неприємний запах.

Буде дуже важко позбутися від нього, навіть ретельно промивши і почистивши прилад. Ще довго при наступних прибирання кімнати будуть наповнюватися смородом гниючих продуктів.

Крім того, волога і ручні частинки потраплять в двигун, що швидко призведе пристрій в непридатний стан. А таке недбале ставлення не відноситься до гарантійних випадків. Так що доведеться шукати велику суму на ремонт чи купівлю нового приладу і тимчасово забиратися з допомогою віника.

Рідина

Якщо пилосос не призначений для збору рідини або не включає функцію вологого прибирання, то не варто прибирати з його допомогою пролиті рідини. Це може не тільки вивести з ладу прилад, але і бути небезпечним для життя людей.

Важливо! Непристосований для роботи з водою пилосос може закоротити і вдарити струмом.

Прибирайте калюжі в квартирі за допомогою ганчірок, рушників або паперу.

Яке сміття не можна прибирати пилососом при ремонті

Ремонт сам по собі дуже тривалий і важкий процес. Багато хто намагається полегшити його, допомагаючи прибирання пилососом. Але цього робити категорично не можна!

Важливо! Будівельна пил занадто дрібна, щоб якісно затримуватися фільтрами звичайного побутового пилососа.

У підсумку все сміття підніметься в повітря, яким дихають всі знаходяться в кімнаті люди. Це загрожує загостренням хронічних захворювань (наприклад, астма) або виникнення інших гострих захворювань легень. Особливо якщо тривалий час перебувати в такому закритому приміщенні без засобів індивідуального захисту (масок, респіраторів).

Для прибирання будівельного пилу та сміття краще придбати або взяти в оренду спеціальний миючий пилосос. Він буде повністю вловлювати всю пил, і вона не буде літати по кімнаті.

Важливо! Якщо раптом під час ремонту по незнанню в будинку пилососів, ні в якому разі не можна відразу використовувати прилад для прибирання житлових кімнат.

Обов'язково слід ретельно промити трубки і пилозбірник, а також випрати всі фільтри. Після потрібно просушити всі деталі при кімнатній температурі, а тільки потім знову використовувати пристрій для прибирання.