Види кондиціонерів

Кондиціонер дозволяє створити в приміщенні комфортні кліматичні умови. Існує безліч різних видів цього пристрою. Кондиціонери діляться в залежності від приміщення, де будуть використовуватися, конструкції та іншого.

Типи кондиціонерів по сфері застосування

Побутові

Призначений для житлових приміщень, площа яких до 90 кв. м. Володіє додатковими функціями, відрізняється привабливим зовнішнім виглядом. Крім охолодження можуть використовуватися для нагрівання повітря. При цьому відбувається очищення від бактерій і мікроорганізмів.

Напівпромислові

Відмінною особливістю виду є велика потужність. Агрегат може працювати безперервно протягом декількох днів. Внутрішнє наповнення відрізняється надійністю. Використовуються такі кондиціонери в приміщеннях громадського та промислового призначення, площа яких не перевищує 300 кв. м.

Промислові

Агрегат має більш складний пристрій. Володіє величезним рівнем продуктивності. Використовується на фабриках і в цехах з великою територією.

Типи кондиціонерів за особливостями конструкції

Моноблочні

Це кліматична установка, у якій всі агрегати розміщуються в одному корпусі. Моноблочні діляться на кілька видів, включаючи віконні, підлогові і мобільні. Перевагою є простота конструкції і скорочення роботи, коли прокладаються комунікаційні системи.

Спліт-системи

Є поширеним видом агрегату, в комплект кіт ого входить зовнішній та внутрішній блок. Між собою всі з'єднується електричним кабелем і трубопроводом, який заповнений фреоном. Внутрішня частина встановлюється всередині приміщення в будь-якому зручному місці, зовнішня закріплюється зовні. Спліт-система дозволяє створити рівномірний режим підтримки оптимального клімату.

Довідка! В комплекті зовнішнього блоку є компресор, що дозволяє знизити рівень шуму при роботі.

Види і особливості побутових кондиціонерів

Настінні кондиціонери (спліт-системи)

Серед побутових конструкцій цей вид користується найбільшою популярністю. Є найпростішим варіантом для дому. Може бути розміщений в будь-якому житловому приміщенні. Внутрішня частина агрегату монтується у верхній частині стіни, зовнішній блок кріпиться під вікном зовні. Це дозволяє зменшити довжину комунікацій між блоками. Однією з переваг є низький рівень шуму при роботі пристрою.

Мобільні кондиціонери

Особливість полягає у відсутності необхідності проводити монтаж моноблока до конструкцій в кімнаті. Мобільна модель ставиться на підлогу і виводиться через кватирку на вулицю. Подібний пристрій ще називається підлоговим. Часто використовуються в приміщеннях, що здаються в оренду або у тимчасових будівлях.

Мульти спліт-системи

Є одним з видів спліт-систем. Відрізняється можливістю підключити до одного зовнішнього блоку декілька внутрішніх. Це дозволяє не порушувати архітектуру будівлі. Стає ідеальним варіантом, коли не можна монтувати кілька зовнішніх частин агрегату. У комплект може виходити мінімум 2 і максимум 4 внутрішніх блоків єдиного типу. Якщо це напівпромисловий вигляд, тоді можна підключати блоки різного типу. В комплекті їх також більше 4 може бути.

Канальні кондиціонери

Внутрішня частина цього виду прихована від очей за допомогою підвісної стелі. Для розподілу повітряних потоків в кімнаті використовуються системи теплоізольованих каналів прихованого типу. Відмінною рисою таких агрегатів є те, що вони можуть подавати свіже повітря. Також повноцінно поєднують функції кондиціонера і проводять вентиляцію приміщення. Завдяки особливостям конструкції оптимальний клімат підтримується відразу в декількох кімнатах. Важливо, щоб агрегат мав пристроєм нагріву повітря в зимовий період.

Моноблочні кондиціонери

Вже зазначалося, що являє собою єдиний блок, у складі якого знаходяться всі необхідні компоненти для якісного кондиціонування приміщення. Немає зовнішнього елемента. Тому подібний варіант не зіпсує фасад будівлі, зовні він залишиться без змін. Особливість актуально для будинків, визнаних історичною цінністю. Моноблочні системи просто монтуються, часто самостійно, без звернення до фахівців.

Види і особливості напівпромислових кондиціонерів

Касетні кондиціонери

Внутрішня частина системи вбудовується в підвісну стелю. Виступає в кімнаті декоративна панель, що володіє декількома отворами повітроводів. Вони додатково оснащені спеціальним жалюзі з можливістю направляти повітряні потоки. Кондиціонер легко вписується в будь-який стиль приміщення. Повітря розподіляється по всіх напрямках, що дозволяє рівномірно розподілити потоки повітря по кімнаті.

Колонні кондиціонери

Відрізняються високою продуктивністю. Підходять для приміщень з великою територією, де немає вимог до інтер'єру і необхідності знаходиться поруч з кондиціонером. Інакше є ризик переохолодження. Колонні дозволяють створити потужні повітряні потоки. Швидко можуть створити необхідну температуру.

Настінно-полоточные кондиціонери

Також називаються універсальними. Можуть успішно замінити касетне пристрій, якщо відсутня підвісна стеля або спостерігається унікальний інтер'єр в кімнаті. Блок розміщується на стіні поряд з підлогою, щоб потік повітря рухатися вгору. Можна встановити на стелі біля стіни. У цьому випадку поширення потоку буде спрямоване горизонтально уздовж стелі. Є моделі з можливістю розподілу повітря по декількох потоків, кожен з яких регулюється окремо.

Види та особливості промислових кондиціонерів

VRF-системи

Це промислова система, що включає в себе максимум 64 внутрішніх блоку і не більше 3 зовнішніх. Комунікація між ними може досягти довжини 300 метрів. Для кожного з внутрішніх блоків можна встановлювати окрему температуру, створювати індивідуальний мікроклімат.

Системи чиллер

Ключова відмінність цієї системи полягає у використанні води або антифризу замість хладагента. Має центральну холодильну машину і теплообмінники. Відстань між ними може бути не обмежена, а води стікає по трубах.