Як наточити машинку для стрижки будинку

Машинки для стрижки волосся є вірним помічником в будь-якому будинку. Вони допомагають значно заощадити сімейний бюджет і самостійно навчитися новому мистецтву. З-за частого використання леза приладу стають затупленими. Вирішити цю проблему можна самостійно, використовуючи кілька простих методів. Як наточити машинку для стрижки будинку? Це дуже просто.

Необхідність заточування

Регулярність заточування залежить від ножів, що використовуються в машинки для стрижки. Кожен виробник при комплектації використовує різні матеріали, що впливає на якість і термін роботи. У більшості приладів використовуються компоненти із сталі і сплавів, вкриті титановим шаром. Деякі виробники застосовують керамічні вироби. Термін роботи таких набагато довше, кераміка рідше потребує заточування. Необхідність точити ножі залежить від частоти використання. При роботі відразу стає помітним, що машинка потребує заточування: в процесі стрижки погано зістригає покрив, ножі можуть смикати волосся. У такій ситуації необхідно перервати перукарські роботи і поточити леза.

Підготовчий процес

Перед роботою необхідно розібрати і почистити машинку для стрижки. Ножі акуратно відкручуємо, а нижнє лезо витягуємо. Даний компонент маленьких розмірів, тому можна використовувати пінцет для більш комфортної роботи.

ВАЖЛИВО. Слід запам'ятати розташування всіх деталей в приладі. Для цього можна послідовно фотографувати машинку при розборі.

Після розбору слід почистити всі деталі. Забруднення, які залишилися між лезами волосся, пил легко видалити щіткою. В додаток можна скористатися вологою щільною тканиною. Всі деталі акуратно протираємо і очищаємо поверхню, просушуємо.

У більшості випадків цього достатньо для колишньої роботи агрегату. Багато виробників оснащують свої вироби функцією автоматичної заточування. При незадовільному результаті знімаємо ножі, використовуючи відповідну викрутку. Тепер можна приступати до процесу.

Доступні методи

Провести заточку ножів можна з допомогою підручні інструментів. Варіанти роботи:

  • використання спеціального комплекту;
  • застосування шліфувального верстата;
  • токарний верстат;
  • брусок і наждачний папір;
  • наждачний верстат.

Матеріали, придатні для заточування, є в кожному будинку. Процес займає не більше 15 хвилин.

Використовуємо професійні засоби

Спеціальний набір для заточування деталей дозволяє швидко заточити компоненти, не застосовуючи особливих навичок і умінь. Провести роботу з даними набором досить просто.

Перед роботою слід розібрати машинку. Ретельно протираємо поверхню алюмінієвого диска, очищаючи її від можливих забруднень. Обробляємо поверхню спеціальним маслом (воно входить в комплект). Поверх масла наносимо абразивний порошок.

З допомогою спеціального магнітного ніпеля кріпимо ножі і лазерний покажчик. Слід простежити, щоб всі складові були надійно закріплені. Тепер можна включити пристрій, вказавши відповідну швидкість (вона вказана в керівництві про експлуатації). Далі приступаємо до заточуванні. Різальною частиною притискаємо ножі до обертового диска. Для заточування одне ножа в середньому 2 хвилини. Якщо процес проводиться вперше, може знадобитися трохи більше часу. При роботі слід дотримуватися техніку безпеки і діяти дуже обережно. Різкі рухи можуть призвести до поломки чи псування складових. Після заточування промиваємо компоненти і ретельно протираємо. Збираємо машинку.

ВАЖЛИВО. Необхідно стежити, щоб вся рідина була зібрана з поверхні деталей.

Шліфувальний верстат

Багато фахівці рекомендують відмовитися від даного методу, так як шліфувальна машинка може призвести ножі в стан непридатності. Однак, такий метод користується великою популярністю у користувачів.

Для заточування розбираємо машинку для стрижки і дістаємо ножі. Запускаємо шліфувальний верстат в роботу. Акуратно підносимо ножі до диска на короткий проміжок часу. Для заточування одного боку потрібно близько 2 хвилин. Після закінчення процесу відключаємо пристрій, поверхні очищаємо від утворилися забруднень.

Токарний верстат

Робота з пристроєм значно полегшує завдання. В додаток для роботи потрібно абразивна паста.

Спеціальну масу розподіляємо по поверхні диска, закріплюємо ножі з допомогою магнітів. Обережно заточувати. Після закінчення всі компоненти необхідно помити проточною водою, видаливши залишки пасти. Ретельно протираємо і сушимо. Машинка готова до колишньої експлуатації.

ВАЖЛИВО. При роботі з токарним верстатом слід дотримуватися техніки безпеки.

Брусок і наждачка

Даний метод відноситься до найбільш знайомим. Наждачний папір та брусок є в кожному будинку. Брусок використовується для заточування кухонних ножів, наждачка відрізняється більш широкою сферою застосування.

Розташувавши ножі ріжучим підставою, поступово проводимо за наждачним папером. Через деякий час компонент буде заточений. У випадку з бруском провести аналогічні дії. При роботі з бруском можна використовувати воду. Вона надає змащувально-охолоджуючий ефект. Після закінчення роботи інструмент промити утворилася від пилу і ретельно просушити.

Наждачний верстат

Такий метод вважається найпростішим. Наждачний верстат допоможе швидко і якісно заточити необхідну деталь.

Для проведення процесу маємо ножі в кріпленнях, між ними кладемо тонкий лист наждачного паперу. Включаємо верстат, чекаємо необхідний час. Протягом декількох хвилин всі компоненти будуть заточені. Промиваємо і протираємо ножі, збираємо прилад.

Корисні поради

Кілька простих рекомендацій допоможуть продовжити термін експлуатації машинки і провести грамотну заточку ножів.

  1. Машинку і її компоненти слід прочищати після кожного використання.
  2. Зберігати прилад слід в сухому і чистому місці.
  3. Якщо у користуванні пристрій з ножами з кераміки, необхідно підібрати особливий метод заточування.
  4. В процесі роботи на верстатах слід дотримуватися техніку безпеки: берегти очі, не розташовувати пальці близько до різального пристрою. Це допоможе уникнути отримання травм.
  5. Ножі слід періодично обробляти маслом (підійде рослинна). Це допомагає уникнути передчасної корозії.

Машинка для стрижки давно стала обов'язковим приладом майже в кожному будинку, так як походи в професійні перукарські часто не приносять бажаного результату. При регулярному використанні ножі втрачають свої властивості. Кілька простих методів допоможуть провести заточку самостійно, витративши мінімум особистого часу.