Чому не стриже машинка для стрижки волосся

Більшість сучасних машинок для стрижки волосся за типом роботи схожі на радянські бритви. Вони є незамінним обладнанням для професійних перукарів. Багато споживачі купують подібні пристрої для домашнього використання. Але, як і будь-яка техніка машинки можуть ламатися, в силу чого їх потрібно терміновий ремонт. Які можуть бути причини несправності приладу і чи можна усунути їх самостійно в домашніх умовах?

Які різновиди машинок для стрижки представлені на ринку

Сучасний ринок представлений широкою різноманітністю моделей, але всі вони поділяються на дві категорії:

 • роторні;
 • вібраційні.

Роторні машинки — представляють пристрою досить дорогого сегмента в сучасній сфері інструментів для перукаря. Ці моделі зустрічаються у двох варіантах:

 • працюють від електричної мережі;
 • функціонуючі на акумуляторної батареї.

Серед основних переваг представлених агрегатів можна виділити тривалий термін служби, надійність і високу потужність.

Основною рушійною деталлю таких приладів є електродвигун, на роторі якого розміщується ексцентрик. У момент обертання він впливає на рухомий ніж, тим самим переміщаючи його по сторонам. Крім того, в даному агрегаті є і ножовий блок, якій складається з статичної та активної частин.

УВАГА! В машинки для стрижки, працює в автономному режимі в корпусі розміщується акумулятор і плата управління.

Вібраційні моделі відносяться до бюджетної категорії. У пристрої моторчик замінений котушкою, а перед нею знаходиться маятник, має магніт. В момент проходження струму по котушці, в її серцевині починає змінюватися полярність магнітного поля з показником 50 Гц. З огляду на сказаного, магніт змінює місцезнаходження на постійній основі, і, таким чином, переміщує рухомий ніж. Також на даній моделі є і клавіша активації.

Чому машинка для стрижки не стриже

В залежності від використовуваної машинки для стрижки волосся буде відрізнятися і характер несправностей. Отже, у роторних моделях, що живляться від електричної мережі можливе виникнення наступних несправностей:

 • проблеми з кабелем підключення до мережі (перегорів, перетерся і т. д.);
 • зламалася клавіша активації;
 • спрацював ексцентрик;
 • проблеми пов'язані з головкою блоку ножів для стрижки;
 • зламався електричний моторчик.

Автономні моделі роторних пристроїв можуть засмутити споживачів такими проблемами, як:

 • поломка акумулятора або вихід заряду;
 • зламалася станція зарядки;
 • перетерся шнур станції підзарядки;
 • перегоріла плата управління.

Вібраційні моделі також не є максимально надійним обладнанням і частенько засмучують споживачів різноманітними порушеннями. До головним поломок відносяться:

 • проблеми з мережевим шнуром;
 • поломка клавіші активації;
 • обірвалася обмотка котушки;
 • у процесі роботи з'явилися сторонні шуми.

УВАГА! Щоб продовжити термін машинки і запобігти появі деяких поломок, необхідно регулярно змащувати пристрій спеціальним маслом.

Крім позначених поломок можна виділити і ряд загальних поломок для кожного типу машинки. До них відносяться: прилад перестав стригти або пропускає шматки волосся, смикає або «приховує їх.

Несправності машинки для стрижки, які можна усунути самостійно

Деякі поломки споживач без праці усуне власноруч, не маючи досвіду або особливих знань:

 1. У роторної машинці погасли індикатори, і не здійснюється запуск. Ця причина пов'язана з засміченням ротора або ексцентрика. Для усунення слід розібрати корпус, видалити забруднення, а після знову перевірити прилад на працездатність. Також причина може бути пов'язана і з падінням пристрою. У таких випадках висока ймовірність від'єднання внутрішніх проводів живлення. Для усунення слід відкрити корпус, і в разі від'єднання проводів припаяти їх назад.
 2. Не запускається роторна автономна машинка. Найімовірніше, причина криється в несправному блоці живлення, який просто не заряджає акумулятор. Для усунення поломки необхідно розібрати його і оглянути котушку на предмет обриву. Якщо такий має місце, то потрібно замінити котушку або просто придбати нову станцію харчування.
 3. Сторонні шуми при роботі вібраційної машинки. В даній ситуації слід відкрити корпус і перевірити положення котушки. Іноді гвинти, які утримують цей елемент, можуть мимоволі відкручуватися і в результаті працюючи, машинка сильно шумить. В такому випадку просто вставте ці болтики назад і знову насолоджуйтеся працездатністю перукарського обладнання.