В якому штаті США заборонили ввезення та використання СВЧ печей, чому

Суперечки про те, чи заподіює шкоду здоров'ю використання мікрохвильових печей, не затихають з того моменту, як ці побутові прилади почали масово завойовувати серця споживачів. Боку супротивників і захисників СВЧ печей приводять масу наукових (і не дуже) аргументів на користь своєї точки зору, посилаючись на результати різних експериментів.

Цікаво, що всі ці вишукування офіційними представниками російських санітарних служб і Росспоживнагляду ніяк не коментуються. Державного заборони на продаж та придбання мікрохвильовок немає, і рішення про купівлю таких приладів залишається тільки за споживачем, який повинен, спираючись на самостійно здобуту інформацію, вирішити: чи потрібна йому в будинку така піч і безпечна вона.

Заборона на МІКРОХВИЛЬОВІ печі в Міссісіпі

Однак не у всіх цивілізованих країнах прийняття таких рішень пускається на самоплив. Прикладом тому служать США, а саме штат Міссісіпі, влада якого прислухалися до аргументів противників мікрохвильовок і ввели заборону на їх використання по всьому штату.

У США крім основного законодавчого документу країни – Конституції, кожен штат має право видавати власні закони, що регулюють життя його мешканців, якщо вони не йдуть врозріз з Конституцією США. Користуючись цим правом, влада штату Міссісіпі заборонили ввезення, продаж і використання мікрохвильових печей на всій його території.

Це сталося внаслідок систематичних закликів вчених Міссісіпських університету, які свідчать про безсумнівну шкоду, якої завдають здоров'ю внаслідок застосування НВЧ печей.

Принцип дії мікрохвильовки полягає в перетворенні електромагнітних надвисокочастотних полів в теплову енергію. За рахунок цього їжа розігрівається набагато швидше, ніж у випадку розігріву від контакту з нагрітими поверхнями.

Слідуючи висновками фахівців Міссісіпських університету, їжа, оброблена в СВЧ печі, набуває негативні імпульси, «дисонують зі вселенськими вібраціями». Після впливу мікрохвильовки їжа вже не є тим продуктом, яким була до розігріву. Вона має пошкоджені атомні і молекулярні зв'язки, які негативно впливають на здоров'я людини.

Також на доказ теорії про шкоду мікрохвильовок місцевими вченими наводиться досвід, в якому всередину цього приладу, що працює в режимі «гриль», була поміщена щур і залишена на 2 години, в результаті чого вона погибла.

За словами запеклого борця з повсюдним використанням мікрохвильових печей, професора кафедри фізичних досліджень Джошуа Робертсона, всі спроби групи вчених-активістів привернути увагу влади до цієї проблеми, закінчувалися її замовчуванням або прямими погрозами з боку корпорацій, що займаються виробництвом і продажем цих побутових приладів.

І тільки влада штату Міссісіпі почули попередження фахівців про шкоду СВЧ печей і вирішили ввести заборону на них.

Що буде, якщо не послухатися?

Керівництво штату всерйоз стурбований погрозами життю і здоров'ю людей від застосування мікрохвильовок. Для того, щоб підкреслити всю серйозність ситуації, воно ввело суворе покарання для порушників заборони на застосування НВЧ печей. Їм встановлені реальні строки тюремного ув'язнення за протизаконне використання приладів у побуті (5 років позбавлення волі) і за їх ввезення на територію штату для продажу (12 років).

Немає жодного офіційного документа, що підтверджує шкідливий вплив надвисокочастотних випромінювань на оброблювану їжу. Навпаки, звертається увагу користувачів на те, що подібна обробка, проведена за всіма правилами, дозволяє зберегти в продуктах максимум вітамінів і корисних речовин.

Із-за відсутності інформації з цієї теми неможливо точно сказати, чи тільки вищезгадані аргументи вплинули на прийняття владою штату рішення про заборону СВЧ печей чи була ще якась інформація.

Якщо ж підставою для заборони стали ці неоднозначні результати псевдонаукових (як у випадку з пацюком) експериментів, можна говорити про досить дивний підхід влади штату Міссісіпі до прийняття законів.