Точкове зварювання з мікрохвильовки

Зварювальний апарат стане у нагоді кожному умільцю. Він застосовується для роботи з багатьма виробами. Для його придбання не обов'язково звертатися в спеціалізований магазин. Апарат контактного зварювання можна зробити самостійно з старої мікрохвильовій печі, застосувавши необхідні знання і трохи фантазії.

Визначення

Апарат точкового зварювання виділяється серед інших своєю функціональністю при невеликій витраті часу. Його застосовують для з'єднання двох металевих частин. В момент нагрівання за допомогою електрики утворюється зчеплення поверхонь. Це гарантує міцність з'єднання. Сам пристрій досягає невеликих розмірів і управляється вручну.

Витратний матеріал

Мікрохвильова піч — корисний кухонний прилад. У сучасному світі вона присутня практично в кожному будинку. Особливі фахівці знайшли їй застосування не тільки в кулінарній сфері.

З складових печі можна зібрати велику кількість корисних пристроїв, серед яких апарат точкового зварювання.

Для виготовлення знадобляться:

  • трансформатор з мікрохвильовки;
  • стрічкова обмотка;
  • електроди;
  • дроти для зв'язки;
  • деталі управління (важіль і вимикач).

Після підготовки витратних матеріалів можна починати процес монтажу і складання.

Етапи роботи

Робочий процес займає мінімальну кількість часу і знань. Дотримуючись встановлених інструкцій і дотримуючись техніки безпеки, зібрати зі старої мікрохвильовій печі зварювальний апарат зможе кожен охочий.

Першим етапом є витяг трансформатора. Задній корпус потрібно зняти, дотримуючись обережності. Трансформатор слід обережно витягти, не застосовуючи в процесі важкі або гострі предмети. Застосування додаткових матеріалів завдасть серйозні пошкодження. Такі дії спровокують причини його несправності.

Для виготовлення апарату точкового зварювання рекомендується використання трансформатори з більш потужних моделей мікрохвильових печей. Вони відрізняються поліпшеним функціоналом і будуть більш надійні при експлуатації.

Після вилучення знімається одна з його обмоток — вторинна. При проведенні демонтажних робіт можна використовувати допоміжні інструменти для полегшення роботи (головне — акуратність). При виявленні обмежувальних шунтів також рекомендується їх усунення. Первинна обмотка залишається через використання більш щільного дроти і меншої кількості витків.

Після зняття кріпиться нова котушка. Для цього краще використовувати провід, в діаметрі становить не менше 1 див. Після такої модернізації трансформатор знову готовий до застосування. Він буде служити основою зварювального апарату.

Наступним етапом служить кріплення електродів. При підборі фахівці рекомендують приділяти пильну увагу відповідності діаметра електрода діаметром з'єднувальних проводів. Для цього відмінно підійдуть невеликі мідні прутки.

Рекомендується використовувати електроди мінімальної довжини. Це забезпечить стабільно високу потужність пристрою. При великому діаметрі компонента можна використовуватися спеціальні наконечники.

Для установки наконечник і електрод з'єднуються за допомогою болтів або гайок. В якості з'єднує матеріалу краще використовувати мідь. Серед інших вони виділяються мінімальними показниками електричного опору. Це забезпечить відсутність втрати потужності.

Кріплення елементів управління не займе багато часу. До таких відносяться важіль і вимикач.

Важіль контролює силовий потік між ремонтованої деталлю і електродами. Підстава важеля кріпиться в ланцюзі первинної обмотки, до рухомого електроду. Не рекомендується підключення до вторинної обмотці. Це спровокує значні перебої електрики або спричинить замикання.

Довжина важеля вибирається в залежності від особистих переваг і зручності, які необхідні в процесі роботи.

Вимикач займається подачею електрики від підстави до зварювальних електродів. Його також чіпляють до первинної обмотки.

Вимикач рекомендовано розташовувати безпосередньо над важелем. Це забезпечить додаткову зручність при роботі зі зварювальним апаратом.

Експлуатація

Апарат точкового зварювання, виготовлений комплектуючих з мікрохвильової печі, відрізняється не тільки простий складанням. Головною перевагою є вигідна цінова політика: витрати на складові компоненти мінімальні. У більшості випадків вони відсутні взагалі, так як всі необхідні складові і вже є в особистому ящику з інструментами. Готовий апарат на вітрині магазину не завжди привертає увагу покупців з-за досить високої ціни. Самостійна збірка апарату точкового зварювання з мікрохвильовки — вигідне рішення.

Бажано, щоб апарат був обладнаний вентилятором. Якщо такої можливості немає, періодично при використанні необхідно вимкнути для охолодження деталей.

Висновок

Апарат точкового варіння застосовується для великого переліку послуг. Зібрати прилад можна самостійно з частин старої або несправної мікрохвильовій печі, заощадивши значна кількість грошових коштів. Наявність особистого зварювального апарату заощадить ще й особистий час, тому що не потрібні звертатися в спеціалізовані центри. При грамотному робочому процесі і дотриманні правил експлуатації апарат буде довго служити своєму виробника.