Як перевірити магнетрон свч печі на справність

Мікрохвильова піч складена з безлічі деталей, активно доповнюють одне одного. Вихід однієї з ладу веде до припинення роботи всіх складових.

Одним з основних компонентів є магнетрон. При появі несправностей у роботі мікрохвильовки саме він проходить першочергову перевірку.

Призначення і пристрій

Розігрівання та приготування їжі в мікрохвильовій печі здійснюється за рахунок випромінювання, яке виділяє магнетрон.

Довідка. Магнетрон являє собою електронну лампу, яка з допомогою магнітного поля і електронів генерує мікрохвилі.

Швидкість приготування їжі залежить від потужності, яку може виділяти дана лампа. Чим вище потужність, тим вище буде зростати швидкість. Іншими словами, магнетрон являє собою основний елемент, справність якого забезпечує функціональність всієї мікрохвильовій печі.

Як влаштований прилад

У конструкції важливої деталі СВЧ виділяють наступні складові частини.

 • Антена для випромінювання мікрохвиль.
 • Циліндр для ізоляції антени.
 • Магнітопровід, розподіляє магнітне поле.
 • Магніти для розподілу потоку.
 • Радіатор, оберігає елемент від перегріву.
 • Фільтр.

Як і будь-яка деталь, магнетрон з-за частого використання може періодично виходити з ладу. Про основні чинники припинення роботи і популярних способи перевірки поговоримо нижче.

Ознаки несправності

Вихід з ладу мікрохвильової печі стає справжньою проблемою для кожної господині. Адже мікрохвильова піч давно стала незамінним помічником у процесі приготування і підігріву страв.

Основним ознаки несправності деталі

 • Припинення підігріву. Мікрохвильова піч працює, але не гріє або підігрів проводиться періодично.
 • Поява диму і виникнення іскріння всередині корпусу побутового приладу.
 • Виникнення оплавлених ділянок на внутрішніх стінках мікрохвильовки.
 • Поява стороннього шуму (гудіння або дзижчання) при включеному режимі.

Прояв будь-якого із зазначених факторів свідчить про виникнення несправностей серед деталей мікрохвильовій печі. Правильна діагностика і своєчасний ремонт допоможуть швидко вирішити проблему.

Перевірка магнетрона

Візуальна перевірка

Для того щоб дізнатися основні причини виходу з ладу мікрохвильової печі, можна використовувати кілька методів перевірки магнетрона. Перший з них — візуальний.

В першу чергу необхідно перевірити відповідне надходження електрики, так як причина може бути в цьому. Спробуйте підключити мікрохвильову піч в іншу розетку.

Важливо! Для стабільного використання НВЧ і запобігання отримання травм та уникнення нещасних випадків рекомендується використовувати спеціальні перехідники.

Якщо причина полягає не в подачі електроенергії, необхідно оглянути внутрішній корпус мікрохвильовки. Наявність оплавлених або обгорілих ділянок говорить про несправності магнетрона. Для точного встановлення причини рекомендується огляд всіх компонентів деталі.

Перевірка окремих частин

Щоб провести перевірку всіх елементів, магнетрон необхідно витягти з корпуса мікрохвильовій печі. Для цього знімаємо кришку заднього корпусу і знаходимо потрібну деталь. Вона знаходиться поруч з трансформатором. Для точної діагностики акуратно витягаємо деталь з корпусу.

Важливо: перед проведенням процесу по вилученню магнетрона мікрохвильовку необхідно знеструмити.

Ковпачок

Основною причиною припинення роботи найчастіше є згорілий ковпачок. Він виконує функцію антени для випромінювання мікрохвиль і першим виходить з ладу. Використовувати в побуті такий прилад далі не можна.

Заглушка

Наступним чинником припинення роботи є плавлення пластикової заглушки або слюдяної пластини. Вона захищає хвилевід магнетрона від попадання частинок їжі та жиру. При частому використанні і неякісний догляд за внутрішнім корпусом пластина починає плавитися.

Хвилевід

Регулярне використання та відсутність належного догляду за корпусом мікрохвильовки можуть стати основними причинами пошкодження хвилеводу. Він займається виведенням СВЧ-променів від магнетрона в камеру побутового приладу. Відсутність нальоту і явних пошкоджень говорить про його справність.

Магніти

При виході з ладу магнітної системи деталь необхідно замінити на нову. Якщо ж пошкоджено тільки верхній магніт (він може лопнути), потрібно провести тільки його заміну.

Нитка розжарення

Нитки розжарення також можуть стати причиною виходу з ладу приладу. При огляді помітні явні пошкодження внаслідок перегоряння ниток.

Розгерметизація

Можливою причиною припинення функціонування обладнання може стати його розгерметизація. У сформованій ситуації необхідна заміна магнетрона, так як без належного вакууму відновити природну роботу магнетрона неможливо.

Довідка: проводити ремонтні роботи із заміни магнетрона або його складових самостійно не рекомендується. Краще звернутися до професіоналів в спеціалізовані сервісні центри.

Перевірка мультиметром

Для проведення якісної та повної перевірки фахівці рекомендують використовувати мультиметр. Тестером можна виміряти постійну і змінну напругу, провести перевірку діодів і встановити точну причину несправності мікрохвильовій печі. Особливо корисним цей пристрій буде при відсутності зовнішніх ознак пошкоджень.

Виконання перевірки

 • Для проведення перевірки необхідно включити вимірювальний прилад і встановити початкове значення в 200 Ом.
 • Далі потрібно підключити щупи до контактів магнетрона.
 • Оптимальне значення — 0.7-1 одиниць. Відхилення від значень говорить про порушення в роботі інструменту.
 • Повна відсутність будь-яких зрушень і нових показників свідчить про порушення в роботі ниток розжарення. Головною причиною є їх обриву. Тут потрібна допомога спеціаліста у проведенні ремонтних робіт.

Перевірка конденсатора

За допомогою мультиметра також можна перевірити конденсатор. Він виконує функції елемента живлення при роботі магнетрона. Тому вихід його з ладу може спровокувати і припинення функціональності самого магнетрона.

Суть перевірки полягає в тому, щоб продзвонити конденсатор з допомогою перевіряючого пристрою.

 • Для цього необхідно встановити максимальні значення мультиметра.
 • Далі один щуп мультиметра приєднати до контакту (використовувати можна будь-який), а іншим встановити точне торкання з корпусом конденсатора.
 • При справному стані показники повинні зупинити свої значення на позначці «нескінченність».
 • Будь-які відхилення свідчать про вихід з ладу. Якщо заряд пробиває корпус, значить, виникли пошкодження в самій ємності конденсатора. Пристрій потребує проведення ремонтних робіт або заміні.

Довідка: використання вимірювальних апаратів для проведення замірів показників не завжди може гарантувати вірно встановлені значення і точність даних.

Висновок

Магнетрон — головна частина мікрохвильової печі. Правильний догляд за пристроєм і своєчасна діагностика виниклих ушкоджень допоможуть продовжити термін експлуатації мікрохвильової печі.