Що буде, якщо розігріти градусник в мікрохвильовці

Які тільки експерименти з нагріванням різноманітних предметів в мікрохвильовій печі не проводяться! Якісь з них цілком нешкідливі та наслідками від них можуть бути тільки забруднені стінки, які доведеться відмивати. А якісь небезпечні в кращому випадку для самої техніки, в гіршому — для здоров'я і навіть життя її власника! Одним з найбільш небезпечних експериментів є приміщення ртутного градусника в мікрохвильову піч, що суворо заборонено, оскільки це може завдати істотної шкоди.

Принцип роботи мікрохвильової печі

Після поміщення в неї будь-якого продукту і запуску, відбувається наступне:

 • виділяється СВЧ-випромінювання, тобто короткі електромагнітні хвилі, які рухаються зі світловою швидкістю;
 • вони проникають в молекули води, сприяючи їх тертю, отримана від цього енергія нагріває продукт;
 • такий принцип відбувається на глибині приблизно від одного до трьох сантиметрів. Далі, до центру висока температура проходить за рахунок теплопровідності.

При якій температурі розігріває? Цей показник залежить від рівня потужності, який у стандартних моделях досягає приблизно 800-1000 Вт. При максимальному рівні поміщений в мікрохвильову піч продукт здатний нагрітися до ста градусів за хвилину і, відповідно, до п'ятдесяти за тридцять секунд. Нагрівання більшого, ніж 100 З, зазвичай не відбувається, але, як правило, це користувачам не потрібно.

Що буде, якщо розігріти градусник в мікрохвильовці?

У багатьох може виникнути питання: «Кому прийде в голову це робити?». Відповідь проста — найчастіше це бувають діти, особливо цікавляться науковими експериментами. Але навіть якщо наука їх не приваблює, вони можуть спробувати досягти таким способом підвищення температури для того, щоб симулювати хворобу і не піти в школу.

ВАЖЛИВО! Обов'язково проводите з дітьми бесіди про небезпеку будь-яких ігор і експериментів з градусником, особливо ртутним!

Отже, що станеться, якщо помістити градусник в мікрохвильову піч та натиснути «запуск»? Очікуваних вибухів та іскор не буде, максимум — на ньому з'являться тріщини. Якщо це електронний градусник або кімнатний спиртовий термометр, то всі тільки цим і обмежиться. З ртутного ж станеться витік ртуті, що понесе за собою безліч наслідків.

Небезпечно для життя?

Найбільшу небезпеку для людини становлять ртутні пари, які виділяються з розбитого в мікрохвильовці градусника. Вдихання сприяє сильного отруєння, симптомами якого є:

 • загальне слабке стан організму;
 • втрата апетиту;
 • мігрень;
 • больові відчуття при ковтанні їжі;
 • присмак металу у роті;
 • рясне слиновиділення;
 • набряклі і кровоточиві ясна;
 • нудота і блювання;
 • біль у животі і грудях;
 • слизовий пронос, іноді з кров'ю;
 • кашель і задишка;
 • стан ознобу;
 • підвищення температури тіла.

При несвоєчасному наданні допомоги отруєння може призвести до смертельного результату! Зверніть увагу на те, що симптоми можуть проявлятися не відразу, не в повному обсязі і не у важкій формі. Тому настійно рекомендуємо звернутися до лікаря відразу ж, не чекаючи погіршення самопочуття!

При збиранні ртуті не торкайтеся до неї відкритими ділянками шкіри, обов'язково використовуйте гумові рукавички. Кульки збираються за допомогою шприца, клізми, двох паперових аркушів, лейкопластиру, скотчу або клейкої стрічки.

УВАГА! Не використовуйте для цього віник або пилосос, це сприяє роздрібненню ртуті в стан пилу, що посилить небезпеку її вдихання і ускладнить її видалення!

Зламається мікрохвильовка? Що буде з градусником?

Відповідь на перше питання — зовсім необов'язково, більш того, в більшості випадків після нагрівання електронного або кімнатного термометра ви зможете користуватися мікрохвильовою піччю як і раніше, без наслідків. Зрозуміло, сам градусник вийде з ладу і стане непридатним для застосування.

Якщо ж стався витік ртуті, навіть після проведення всіх необхідних для її видалення заходів, необхідно проконсультуватися з фахівцями МНС за телефоном «01» і провести екологічну експертизу. В іншому випадку, ртутні пари можуть осісти на розігрівається їжі, що призведе до отруєння.