Можна поставити мікрохвильовку на мікрохвильову піч

Кількість побутових приладів на кухні з кожним роком збільшується. Це пов'язано з виходом на ринок найрізноманітніших електронних м'ясорубок, апаратів для сушіння овочів, величезних кухонних комбайнів та інше. І часто в малогабаритній кухні їх просто ніде поставити.

Сучасної господині просто не обійтися на кухні без мікрохвильовки, і часто виникає питання, куди поставити мікрохвильовку, якщо практично не залишилося місця? Дуже багато ставлять її на холодильник або на вже наявну мікрохвильовку. Питання про сусідстві електроприладів можуть хвилювати власників невеликих кафе з маленькими кухнями, де недостатньо місця .

Таке ж питання часто обговорюють мешканці комунальних квартир, де прилади декількох господинь розміщені на одному кухонному просторі. Також на великих виробництвах є кухня для харчування працівників з безліччю мікрохвильових печей та інших приладів. При такому близькому розміщенні побутових приладів потрібно подумати в першу чергу про пожежної безпеки.

На що звернути увагу

Слід звернути увагу на те, що у кожної моделі мікрохвильовки вентиляційні отвори знаходяться в різних її частинах: знизу, зверху або збоку. При установці слід пам'ятати, що вентиляцію заборонено закривати, повітря повинне вільно циркулювати в отворах.

Інакше мікрохвильовка може просто згоріти від надмірного нагрівання. Вільний відстань до іншого приладу має бути не менше 20-30 см для верхньої кришки, для задньої - 10 см, для бічний зазор повинен складати не менше 5-10 див.

Поради по установці

Дві мікрохвильові печі можуть прекрасно можуть сусідити, адже кожна має свій корпус, і функціонують тільки в ньому. Єдине, уважно огляньте прилади, і поставте їх так, щоб вентиляційні отвори не перетиналися.

Для міцної установки слід покласти гумовий килимок між ними, щоб верхня мікрохвильовка не змогла зрушити з місця або впасти. Без такої прошарку можна пошкодити тонку обшивку СВ-печі. Включати їх рекомендується по черзі.

ВАЖЛИВО! Заборонено ставити мікрохвильову піч близько опалювального радіатора або електро - та газової плити!

При установці на холодильник також слід дотримуватися всі норми вентиляції і не закривати отвори. Якщо по-іншому встановити не виходить, можна поставити пічку на спеціальну підставку або ніжки. В інструкції з експлуатації немає відомостей, що говорять про те, що не слід ставити мікрохвильовку на холодильник або мікрохвильовку.

РАДА! Відправляючись за покупкою, відразу визначте місце для СВ-печі. Вони бувають різних габаритів, і можуть не поміститися так, куди ви хотіли поставити її спочатку.

Техніка безпеки

  • При установці приладу подбайте про близькому розташуванні розетки, подовжувач краще не використовувати;
  • Не ставите її поруч з квітами, що випромінює хвилі можуть погубити рослину;
  • Розміщуючи піч на холодильнику, купить теплоізолюючий килимок;
  • Не ставте мікрохвильовку з самого краю, інакше одне нерівне рух може зачепити прилад, і він впаде на підлогу і пошкодиться;
  • На холодильники великої висоти СВ-печі ставити не рекомендується. Ставити і тим більше діставати розігріту їжу звідти буде незручно. Потрібно буде ставати на стілець або підніжку, а такі маніпуляції можуть спричинити опік чи падіння.

Де найкраще розмістити СВ-піч?

  • Якщо місця на кухні мало – можна встановити мікрохвильовку на кронштейні;
  • Також багато розташовують її всередині шафи, головне, щоб вона не стояла впритул зі стінками;
  • Часто місце на підвіконні зайнято лише квітами. Приберіть їх, і поставте піч;
  • Стандартно СВ-печі ставлять на робочу поверхню стільниці.