Чи можна ставити телевізор на мікрохвильову піч

Сучасну кухню неможливо уявити без електроприладів, що полегшують життя домашньої господині: холодильник, плита, мікрохвильова піч, мультиварка і, звичайно ж, телевізор. А ось габарити кухонних приміщень залишають бажати кращого, тому виходить скупчення побутової техніки, що загрожує виникненням негативних ефектів. Особливо спірним є питання: чи можна ставити телевізор на мікрохвильову піч.

Телевізор на мікрохвильовці

Телевізор на мікрохвильовці – досить часте явище на багатьох маленьких кухнях. Піч в цьому випадку служить як би підставкою для телевізора.

Проте таке сусідство приладів, що створюють електромагнітне випромінювання вкрай небажано в житлових приміщеннях. Особливу небезпеку представляє пряме їх зіткнення.

На що звернути увагу

Таке сусідство електроприладів можливо, хоча і небажано, при дотриманні певних умов. Отже, необхідно звернути увагу на:

  • Ступінь нагрівання корпусу СВЧ-печі. Стикаючись з гарячою кришкою, телевізійна підставка нагрівається і може розплавитися. Одночасно з'являється ймовірність пошкодження мікросхем;
  • Відкриття дверцят. Клуби пари, що вириваються з камери, в якій готувалася і розігрівалася їжа, можуть потрапити безпосередньо на екран, і велика ймовірність пошкодження матриці екрана;
  • Вібрації. Якщо нижня пристрій ненадійно закріплене, то при відкритті і закритті дверцят можуть виникати вібрації, здатні спровокувати поломку телевізора і навіть його падіння;
  • Наявність на кришці і з боків мікрохвильовки вентиляційних отворів. Зазвичай виробники рекомендують забезпечувати вільний простір навколо приладу для функціонування системи вентиляції. Так як при блокуванні вентиляційних отворів під час експлуатації піч може перегрітися і вийти з ладу. З цих отворів виходить гаряче повітря, тому між стіною і піччю не повинно бути ніяких перешкод;
  • Модель телевізора. Старі зразки з електронно-променевою трубкою відрізняються великою вагою і досить громіздкі, в сучасних плазмових моделях на вагу впливає розмір діагоналі.

Можливі негативні наслідки

Більшість виробників СВЧ безпосередньо вказують в інструкції з експлуатації необхідність розміщувати СВЧ-піч по можливості далі від телевізорів і радіоприймачів. Незважаючи на те, що сучасні печі відповідають всім вимогам в плані усунення перешкод, деякі перешкоди все ж можуть з'являтися, якщо піч розташована занадто близько до телевізора. Рекомендовано ставити їх якомога далі один від одного.

Увага! Варто задуматися не тільки про взаємний вплив стоять поруч побутових приладів, але і про згубний вплив електромагнітного випромінювання на людський організм.

Адже кожен окремо взятий агрегат генерує шкідливе випромінювання, а встановлюючи в ряд декілька приладів, ми тільки посилюємо їх вплив. Що, в свою чергу, в обмеженому кухонному просторі може позначитися на здоров'ї людей, які проводять тут значний час.

Поради по установці телевізора на мікрохвильову піч

Якщо все ж не уникнути розміщення телевізора в сусідстві з мікрохвильовою піччю, необхідно звести до мінімуму можливість їх одночасної роботи.

Добре, якщо мікрохвильова піч буде використовуватися не для приготування їжі, а виключно для розігріву їжі.

Увага! Телевізори старого покоління не пристосовані для розташування безпосередньо на верхній панелі мікрохвильової печі.

Вони дуже масивні і важкі, за рахунок цього може статися продавлювання верхньої кришки печі, надмірна витік НВЧ хвиль.

Телевізори бажано підвішувати над мікрохвильовкою і монтувати з використанням спеціальних кронштейнів в стіні, або ставити на окрему поличку. Таке розташування виключить неприємні ситуації і зможе продовжити роботу техніки.

Багато користувачів однозначно стверджують, що не спостерігають жодних побічних ефектів від близького розташування електроприладів. Однак це говорить тільки про те, що негативні наслідки виявляються не відразу в повній мірі. Тому рекомендується не встановлювати телевізор безпосередньо на мікрохвильовку.