Як вибрати морозильну камеру для будинку

Сьогодні питання зберігання продуктів дозволяє вирішити якісна морозильна камера. Завдяки їй, можна купувати м'ясо, рибу та інші товари про запас, не обтяжуючи себе ходінням в магазини щодня. Також морозильна камера допоможе заготовити на зиму овочі, фрукти, ягоди і, взагалі, вирішить питання з приготуванням їжі для великої родини.

Саме тому на такому корисному помічника не варто економити. І вже точно не варто купувати першу-ліпшу техніку – краще вивчити асортимент і знайти морозилку, яка точно стане відмінним підмогою в побуті. У цій статті ми розглянемо поради щодо вибору побутової морозильної камери.

Різновиди морозильних камер

Всі морозильні камери поділяються на два основних типи – вертикальні і горизонтальні. Це один з найважливіших параметрів, по яких необхідно вибирати цей вид техніки. У кожного з них є свої плюси і мінуси.

Морозильна камера вертикальна зовні нагадує холодильник з відділеннями, яких може бути 3-8 залежно від висоти. Вони виглядають як прозорі ящики, що висуваються, але іноді можна знайти моделі з полицями. Це відмінний варіант для невеликої кухні, тому що вертикальні камери займають мало місця.

Окремі секції для зберігання м'яса, заморожених овочів, риби дозволяють уникнути неприємних запахів і змішування різних категорій продуктів – їх завжди можна розмежувати. Корисний об'єм у вертикальних морозильних камер – 200-400 л. Для сім'ї підійдуть моделі на 200 л, а для дачі можна знайти більш дешевий варіант на 70-80 л.

Горизонтальна морозильна камера також ще відома як ларі. Саме її можна побачити в багатьох магазинах, де продають морозиво, морепродукти, напівфабрикати. У них невелика висота – найчастіше 80-110 см, але оскільки вони досить широкі, то не відрізняються компактністю. Найменший варіант має обсяг 100 л.

Плюс такого виду морозилки в тому, що тут можна зберігати великі обсяги їжі. Наприклад, у ларі поміститься цілком риба, свинина на кістках – не потрібно буде для цього нічого обробляти і окремо фасувати.

Мінус в тому, що розмежувати продукти складно, хоча для цього ларі обладнані спеціальними кошиками, які підвішують до корпусу. Але це підійде для продуктів, які використовуються часто.

Оскільки весь вміст знаходиться в одній камері, запахи будуть змішуватися, що може відбитися на якості приготовлених страв. Звичайно, можна використовувати пакети, але це все одно додаткові витрати, які не всім подобаються.

ВАЖЛИВО! Морозильна камера вертикальна більше підійде для дому, а горизонтальна – для ресторану, магазину, складу та інших підприємств.

Також бувають стаціонарні і вбудовувані морозильні камери. Різниця тільки у варіанті установки. Вбудована камера виглядає більш естетично, а між нею і іншими меблями відсутні щілини.

Основні параметри

Можна довго сперечатися про те, яка модель краща, який вид камери більш зручний, але основні параметри завжди залишаються стандартними. Рекомендується при купівлі звертати увагу на наступні показники:

 1. Обсяг – скільки може вмістити в себе камера. У більшості варіантів це 100-500 л. Багато хто відразу вирішують купити техніку максимального обсягу, думаючи, що в майбутньому вона все одно може стати в нагоді. Але це не зовсім правильно, тому що річ буде захаращувати простір, а рахунки за електрику стануть невиправдано високими. Для сім'ї з чотирьох чоловік зазвичай цілком вистачає морозильної камери об'ємом до 250 л.
 2. Потужність – у більшості моделей це 5-25 кг/добу. Для звичайної сім'ї достатньо 6-10 кг/добу.
 3. Енергоспоживання – важливий параметр, так як морозильна камера буде працювати практично безперервно. Моделі залежно від цього маркуються латинськими літерами від А до Е. найпопулярніші – А+, А++. Ці класи забезпечують стабільну роботу техніки без надмірних витрат електрики.

Додаткові функції

Сучасні морозильні камери хороші тим, що у них є корисні опції, що спрощують зберігання продуктів. Отже, кілька рішень, на які варто звернути увагу:

 • світловий індикатор, який сповіщає про те, що дверцята морозилки відкрита довше, ніж потрібно, дозволяє підтримувати стабільну температуру;
 • захист від дітей – спеціальний замок дозволить уникнути випадків, у яких дитина зможе сам відкрити дверцята морозилки;
 • автоматичне збереження холоду – стане у нагоді при частих перебоях з електрикою, оскільки навіть при відключенні світла камера буде максимально довго підтримувати потрібну температуру, яка потрібна для збереження продуктів;
 • екстразаморозка – відмінне рішення для тих, хто планує заморожувати свіжі продукти, які при такому способі зберігають більше вітамінів.

Також важливо звернути увагу на функцію No-Frost. Сьогодні вона є практично у всіх моделях. Якщо звичайну морозилку потрібно хоча б 1-2 рази на рік відключати, розморожувати і мити, прибравши всі продукти, то в нових версіях саме система No-Frost виводить вологу через випарник, і камера не потребує розмороження.

ТОП-3 кращих моделей

Протягом цього року вже явно виділилися моделі морозилок, які стали улюбленцями багатьох покупців. Трійка лідерів виглядає наступним чином:

 • Liebherr GP 1476 – найкраща компактна морозилка

Орієнтовна вартість: 25 490 р.

Переваги:

 1. місткість;
 2. наявність декількох відділень;
 3. можливість розміщення впритул до стіни, завдяки фронтальному типу вентиляції;
 4. клас А++ з низьким споживанням енергії;
 5. висока продуктивність – можливість заморожувати до 11 кг/доб;
 6. режим экстразаморозки і захист від надмірного утворення інею.
 • ATLANTM7184-003 – найкраща бюджетна морозилка

Орієнтовна вартість: 16 780 р.

Переваги:

 1. місткість при низькій вартості;
 2. режим экстразаморозки;
 3. надійність;
 4. простота в управлінні;
 5. економічність;
 6. відсутність шуму при роботі.
 • Liebherr IGN2756 – найкраща вбудована морозильна камера

Орієнтовна вартість: 18 120 р.

Переваги:

 1. полиці виготовлені з надміцного скла;
 2. заморожування на високій потужності – до 14 кг/сут.;
 3. світловий та звуковий сигнал про несправності;
 4. клас А++;
 5. низький рівень шуму;
 6. широке відкриття дверцят;
 7. збереження температури до 34 годин.

Для любителів запастися продуктами запас і не обтяжувати себе походами в магазини якісна камера для заморожування – вигідний варіант. Інвестуйте кошти на техніку, яка в майбутньому допоможе економити!