Як зробити морозильну камеру холодильника

Часто при купівлі нового холодильника старий ще залишається працездатним і продовжує службу своїм власникам в дальньому кутку квартири або дачі в якості резервного варіанта. Якщо у господарів виникає потреба в додатковому просторі для глубокої заморозки продуктів, такий експонат іноді стає претендентом на те, щоб бути переробленим у великий морозильник.

Нижче піде мова про те, як зі звичайного холодильника зробити морозильну установку своїми силами.

Принцип дії морозильної камери

До того як розпочати конструювання морозильного шафи, варто уважно вивчити принцип його дії.

Морозильна установка діє за аналогією з кондиціонером, який забирає тепло у невеликому, теплоізольованому просторі. Перенесення тепла зсередини назовні пристрою здійснюється холодоагентом, в ролі якого, як правило, використовується фреон. Він знаходиться в замкнутому контурі і переходить з рідкого стану в газоподібний з поглинанням тепла, і назад – з виділенням теплової енергії. Уажными вузлами морозильного пристрою є: конденсатор, компресор, випарник, терморегулятор, трубки, що утворюють контур, і, власне, внутрішній простір холодильної камери.

Цикл теплообміну проходить за наступним алгоритмом.

  1. Холодоагент, що знаходиться в рідкому стані, при попаданні в випарник з низьким тиском починає закипати (випаровуватися). Цей процес відбувається при поглинанні великої кількості енергії – таким чином, температура в камері знижується.
  2. Після цього фреон в газоподібному стані нагнітається компресором і потрапляє в конденсатор. Під дією високого тиску він зріджується. В ході цього процесу виділяється тепло, яке виводиться приладом назовні в конденсаторі, охолоджуваним температурою навколишнього повітря.
  3. Після цього рідке речовина надходить у капілярні трубки і знову подається у випарник, де тиск різко падає. Цикл починається заново.
  4. У випадку якщо температура падає нижче заданого рівня на пару градусів, мотор тимчасово вимикається. Коли вона піднімається на 2-3 градуси вище, він запускається знову.

Як зробити з морозильну камеру холодильника

Цей варіант є найпростішим при створенні морозильника своїми руками.

Насамперед необхідно розібрати морозильний відсік і демонтувати випарник. Після цього слід утеплити внутрішній простір, який стане новою морозильною камерою. Після цього потрібно розгорнути випарник і зафіксувати його на задній стінці морозилки. Відповідальним пунктом є наступний крок, на якому ви повинні вибрати правильне місце для установки датчика температури. В залежності від вибору морозильна камера буде підтримувати задану температуру з тією чи іншою точністю.

Після установки датчика необхідно переконатися в герметичності утворилася камери, перевірити контур холодоагенту і при необхідності виконати дозаправку.

УВАГА! Для діагностики холодильного контуру і заправки фреону необхідно використовувати спеціалізований інструмент. Щоб уникнути цілісності контуру необхідно вкрай обережно проводити маніпуляції з капілярними трубками, уникаючи їх надмірних перегинів.

На останньому етапі слід включити модернізований агрегат і перевірити його в роботі.

ВАЖЛИВО! ККД самостійно переробленого морозильника буде істотно гірше, ніж у створеного в промислових умовах, тому його енергоефективність буде нижче, а споживання електрики – більше.

Які ще є варіанти створення морозильної камери своїми руками

Крім перетворення старого холодильника, існує безліч варіантів створення морозильних установок, що вимагають різний рівень кваліфікації, інструментів і матеріалів. Розглянемо деякі з них.

Невелика кімната в якості морозильника

По периметру приміщення встановлюють решетування з дерев'яного бруса. Після цього укладають відображає матеріал. Утворені латами осередку щільно заповнюють утеплювачем, товщиною не менш 10 див Всі щілини і стики необхідно закрити за допомогою алюмінієвого скотча. Після цього стіни покриваються тонкими листами оцинкованого металу, що утворилися шви надійно герметизують. Охолоджуючим ядром морозильної кімнати може послужити звичайний моноблок. Вибирається оптимальне місце для установки термодатчика, який підключається до системи автоматичного регулювання. Остаточний штрих – виготовлення добре утеплених дверей, яка щільно прилягає до коробки в зачинених стані.

Морозильна камера з сендвіч-панелей

Одним з бюджетних рішень для створення камери для заморожування великої місткості може послужити конструкція на основі сендвіч-панелей. Принципи організації робіт такі ж, як у випадку облаштування кімнати, описаному в попередньому пункті. Сендвіч панелі збираються в конструкцію необхідних розмірів і конфігурації у відповідності з правилами їх стандартного монтажу.

При створенні таких морозильних приміщень потрібно стежити за відсутністю теплових мостів – теплопровідних перемичок між зовнішньою і внутрішньою обшивкою інженерної конструкції.

Для боротьби з утворенням теплових мостів на стиках в кутах конструкції робляться спеціальні прорізи всередині кутових елементів в місцях їх виходу у зовнішню середу.

Заходи по боротьбі з тепловими мостами також необхідно проводити при стиках холодильних секцій, що підтримують різний рівень температури.

Для двері, як при обладнанні кімнати з капітальними стінами, слід передбачити якісний затвор і утеплення. Краще всього для цього використовувати спеціальну пінополіуретанову термодверь.

Інші варіанти створення морозилок

Нижче перераховані інші ідеї, які можуть лягти в основу виготовлення саморобних морозильних систем:

  • використання в якості простору для морозильника корпус транспортного контейнера;
  • облаштування складського приміщення;
  • для виготовлення невеликого морозильного ларя, охолоджуючого вміст до помірної температури (-10 0С), можна використовувати елементи Пельтьє;
  • створення усередині приміщень конденсатора холоду, що діє за принципом льодовика, наприклад, використання підвальних приміщень, оперезаних замкнутою системою трубопроводів з холодоагентом (наприклад, гас), який концентрує холод в зимовий сезон і підтримує низький рівень температури в теплу пору року.