Морозильна камера на балконі взимку

Морозильна камера купується запасливим господарями на додаток до основного холодному приладу – холодильника, для тривалого зберігання літнього врожаю. Тому, як правило, нею користуються значно рідше, а значить, сенсу встановлення її в приміщенні кухні, особливо в міській квартирі, де кожен квадратний метр на рахунку, – немає.

Куди ж поставити габаритну морозилку? Часто користувачі вибирають для цього балкон, не усвідомлюючи, до яких наслідків може призвести подібна експлуатація.

Чи можна ставити морозильну камеру на балконі взимку

Можна морозильну камеру поставити на балкон? Використовуючи морозильний лар на балконі взимку, ризики та аспекти знаходяться на поверхні – температура, на яку треба охолоджувати вміст, вище, отже, буде більше споживання. Плюс небезпека попадання прямих сонячних променів.

Взимку такі фактори виключені. Чи означає це, що використання морозилок у холодну пору року не несе ніяких негативних наслідків? Давайте розглянемо це питання більш уважно.

Рекомендації виробників

Морозильна камера при якій температурі може працювати? Виробники настійно рекомендують експлуатувати побутовий прилад згідно з доданою інструкцією. Кожна морозильна установка належить до певного кліматичного класу, який передбачає використання техніки в діапазоні температур від +10 до +43 0С.

Можна морозильну камеру тримати на балконі? Якщо на вашому балконі взимку температура опускається нижче визначеного рівня, виробники обладнання однозначно не схвалять ідею поставити туди морозилку. Більш того, при можливої поломки, швидше за все, відмовлять вам у гарантійному обслуговуванні з-за некоректної експлуатації.

Чи можна встановити морозильну камеру на балконі? Які технічні проблеми виникають при спробах запуску морозильника при температурах нижче 10 градусів?

По-перше, для роботи компресора використовується масло, загустевающее при близьких до нульових і негативних температурах. Це означає, що включення морозилки буде супроводжуватися підвищеним навантаженням на механізми конденсатора.

По-друге, при виході холодоагенту з конденсатора знижується тиск, внаслідок чого останній починає працювати вхолосту, піддаючи себе екстремальним навантаженням.

У сукупності ці два чинники істотно знижують термін експлуатації і підвищують ризик виходу конденсатора з ладу.

При якій температурі буде працювати морозильна камера

Всередині морозильника, в залежності від режиму і моделі підтримується температура в діапазоні від -16 до -25 градусів. Автоматика спрацьовує на запуск при визначенні термодатчиком в робочій зоні температури на 2-3 градуси нижче, тобто рефрижератор, підключений до мережі, буде запускатися навіть при – 13 0C, однак, при цьому буде працювати з серйозними перевантаженнями, не передбачених виробником.

Важливо! Фактично допустимої для експлуатації буде вважатися температура, лежить всередині діапазону, відповідного кліматичного класу морозильної камери, т. е. як мінімум +10 0C.

Правила підключення і установки морозильної камери на балконі

Якщо з якихось причин ви все ж визначили місце установки і експлуатації морозильної камери для вулиці взимку на балконі, необхідно провести підготовчі роботи, щоб уникнути проблем з хладоагрегатом в найближчому майбутньому.

  1. Застеклите балкон або лоджію, використовуючи якісний дво - або тришаровий склопакет. Не допускається попадання опадів на корпус пристрою, а також підвищена вологість зовнішнього навколишнього середовища.
  2. Додатково захистіть тепловий контур балкона за допомогою утеплювача. Слід утеплити не тільки стіни, але також підлога і стеля.
  3. Підведіть до приміщення опалювальний контур на випадок сильних морозів. Як альтернативу, можна використовувати для таких днів електричний обігрівач, підтримуючи температуру в необхідному допуск.
  4. Забезпечте на балконі вентиляцію для зниження надлишкової вологості, що утворюється в процесі роботи пристрою.
  5. Морозильна шафа повинен бути розташований таким чином, щоб уникати попадання на нього сонячних променів. У зимовий період це не так критично, але влітку – неприпустимо. Простим рішенням у цьому випадку можуть послужити штори або жалюзі.