З яких причин може не морозити морозильна камера

Морозильна камера, як і будь-електротехнічний прилад, схильна несправностей. Однак не завжди некоректна робота приладу свідчить саме про поломку. Іноді це є наслідком проявів неправильної експлуатації, підлягають легкому і негайного усунення, що може бути вкрай важливо для збереження продуктів, поміщених в морозильник. Які можливі причини несправності заморожувальних приладів або їх роботи в порушеному циклі?

Не морозить морозильна камера: причини

При будь-якому порушенні у функціонуванні морозильної камери слід негайно вживати заходів щодо усунення несправності. Важливі своєчасність і правильність дій.

Морозильна камера не включається

У цьому випадку насамперед необхідно перевірити електричну мережу. Якщо розетка робоча – лампочка, яка отримує від неї харчування горить, і при включенні приладу в мережу загоряється індикатор, можна переходити до діагностики системи охолодження.

УВАГА! Перевірте режим роботи агрегату, він повинен бути включений за заморожування.

Далі переходимо до термостата. Якщо його заклинило у вимкненому стані, то електричне коло не замкнеться, і камера не почне набирати холод. Проведіть заміну вийшов з ладу вузла самостійно, або викличте сервісного інженера.

Наступним кроком необхідно перевірити мотор компресора. Якщо він з якихось причин прийшов в непридатний стан, необхідно спочатку провести його заміну, а потім визначити, що могло викликати поломку. Якщо морозильна камера досить стара, можливо, компресор просто виробив свій ресурс.

Морозилка не морозить, але включена

Причин, чому морозильна, будучи включеною, погано морозить, дуже багато. Почнемо з тих, які легко поправити через відсутність поломок як таких.

  1. В камеру завантажено велику кількість вмісту з високою теплоємністю. Наприклад, ви вирішили заморозити відразу багато м'яса або охолодити воду. Кількість тепла, яке необхідно вивести, прямо пропорційно різниці температур (поточної і цільової), питомої теплоємності продукту і його масі. У разі якщо останні 2 множника мають велике значення, приладу може не вистачити потужності для охолодження. Вам потрібно розвантажити камеру і заповнювати її поступово, по мірі проморожування розміщеного раніше вмісту.
  2. Те ж саме буде відбуватися при закладці занадто теплою продукції – охолоджувач не впорається з виведенням зайвого тепла. Вихід із ситуації – попереднє охолодження продукту природним шляхом або в холодильній камері.
  3. Перевірте режим роботи, можливо він випадково збитий.
  4. Причиною того, що прилад не морозить, може бути його примусове відключення термозахисним реле. Воно спрацьовує, коли через обмотку двигуна компресора проходять дуже великі струми, що призводять до перегріву провідника. Це може відбуватися при тривалій постійній роботі рефрижератора або при його перегріві зовні. Ваші дії – прибрати камеру із зони прямого попадання сонячних променів і забезпечити необхідну конвекцію, при необхідності відсунувши прилад від стіни.
  5. Порушена герметичність стану двері – закривайте її щільніше, якщо це неможливо, швидше за все, доведеться замінити ущільнювач.
  6. Занадто часто відкривається морозилка, внаслідок чого відбувається постійний нагрів камери – змініть режим доступу.
  7. Утворення великої кількості льоду на випарнику камери. У цьому випадку полій буде перешкоджати поширенню холоду всередину і в районі розташування датчика температура не досягне заданого рівня. Для профілактики серйозної поломки потрібно розморозити камеру.
  8. Вихід за межі температурного режиму відповідного кліматичного класу пристрою – увімкніть кондиціонер, провітріть приміщення або зробіть інші заходи для зниження температури зовнішнього повітря до допустимого.

Наступні причини свідчать про вихід апарату з ладу, при якому потрібне проведення ремонтних робіт.

УВАГА! Не тільки дрібні, але і досить серйозні несправності цілком можна виявити самостійно.

Утворення так званих теплових мостів в ізоляційному матеріалі корпусу обладнання між зовнішньою і внутрішньою стінками може призводити до паразитного скиду дорогоцінного холоду назовні. Це відбувається з-за проникла всередину обшивки вологості. Для усунення цього дефекту потрібно поміняти ділянку промоклу теплоізоляцію і загерметизувати корпус.

Порушена герметичність циркуляції хладагента – не вистачає носія для усунення теплової енергії з камери назовні. Несправність визначається шляхом добавки барвника в хладоконтур. В цьому випадку потрібно усунути протікання та дозаправити систему фреоном. Власноруч таке втручання можна проводити тільки при наявності навичок і спеціального інструментарію.

Засмічення капілярних трубок також призведе до нездатності морозильника набирати холод. Воно виникає при тривалій експлуатації без проведення профілактики. Для вирішення проблеми потрібно злити холодоагент, поміняти масло, прочистити систему і знову заправити її фреоном.

У разі якщо компресор несправний, мотор морозильного ларя або шафи буде працювати, однак, самою собою, ніякого охолоджуючого ефекту в камері спостерігатися не буде. Потрібно виконати заміну несправного блоку.

Ще один варіант поломки, що впливає на інтенсивність заморозки – вихід з ладу вентилятора, знімає надлишок тепла з конденсаторного радіатора. Агрегат буде працювати в безперервному режимі без необхідного теплообміну. Ремонт в цьому випадку досить простий і не дорогий – заміна вентилятора.

Морозильна камера не відключається

Морозильна камера буде працювати безперервно у разі, якщо термодатчик не відчує досягнення необхідного рівня температури. Тому всі зазначені вище (за винятком невірно встановленого режиму), можуть призвести до того, що камера не буде відключатися, за умови, що термореле мотора не досягне температури, при якій відбудеться примусове відключення.

Іншою причиною постійної роботи рефрижератора може бути поломка датчика, термостата або захисного термореле. У цьому випадку проблему можна вирішити, визначивши вийшов з ладу елемент і поставивши замість нього працездатну деталь.

Морозильна камера включається і відразу вимикається

Якщо морозильна камера вмикається на кілька секунд, після чого слід її відключення, це може бути симптомом несправності в конденсаторі.

Можливо також, що помилка пов'язана з проблемою в моторі. Якщо його потужності не вистачає, і він постійно перегрівається, буде відбуватися відключення по спрацьовуванню термозахисного реле. Як варіант, постарайтеся забезпечити більш інтенсивне охолодження мотора, але, найімовірніше, її доведеться поміняти.

Швидке вимкнення приладу після короткочасного включення може вказувати на несправність блоку управління.