Що таке кліматичний клас морозильної камери

Морозильна камера зустрічається на наших кухнях рідше, ніж її більш популярний родич – холодильник. Відмінність полягає в тому, що морозильна камера підтримує тільки один температурний режим у межах усього робочого обсягу. Область застосування рефрижератора вже, ніж у холодильного шафи – він забезпечує тривале збереження свого вмісту при низьких та мінусових значеннях.

Вибираючи модель цього виду побутової техніки, варто звернути увагу на такий параметр, як кліматичний клас. Які вони бувають, чим відрізняються і як їх враховувати при покупці приладу?

Що являє характеристика — кліматичний клас морозильної камери

Холодильне обладнання, до якого відносяться і морозильні шафи, дуже чутливе до зовнішнього навколишнього середовища. Його компоненти підбираються таким чином, щоб ефективно працювати в умовах заданих кліматичних діапазонів, і в першу чергу це відноситься до температурі.

ДОВІДКА! Тільки в Росії налічується 8 кліматичних зон – від арктичної до субтропічної. На земній кулі їх і того більше. Тому виробники морозильників проектують обладнання з урахуванням того, що воно буде використовуватися в певних температурних допусках. Ці допуски обумовлюють кліматичні класи приладів.

Всього існує 4 кліматичних класу для морозильної техніки.

  1. Нормальний. Позначається латинською буквою N (normal). Для вітчизняних приладів, використовується російський варіант позначення: УХЛ (помірно холодний клімат). Температурний діапазон, прийнятний для роботи пристрою: від +16 до +32 0С. Ці агрегати встановлюються в приміщеннях, обладнаних кондиціонерами, які повинні включатися при збільшенні температури понад +32 0С. В холодну пору року, відповідно, повинно працювати опалення.
  2. Субнормальный. Позначення – SN (subnormal) або також УХЛ. Устаткування цього класу призначено для експлуатації в межах +10 – +32 0С. Такі прилади можна використовувати в погано опалюваних приміщеннях: утеплених закритих лоджіях або підвалах.
  3. Субтропічний. ST (subtropical). Режим роботи морозильних камер цього класу зміщений боку високих температур від 18 до 38 0С вище нуля. Вони також відрізняються тим, що призначені для роботи в умовах підвищеної вологості. На деяких моделях також можна знайти позначення УХЛ, хоча на вітчизняний ринок їх постачають досить рідко.
  4. Тропічний. T (tropical). Такі моделі працюють у сухому кліматі в діапазоні +18 – +43 градусів. Морозильники цього класу використовувати на території нашої країни не представляється доцільним.

Останнім часом виробники стали випускати так звані мультиклассовые моделі, які можуть одночасно ставитися до двох кліматичних класів. Вони мають відповідні подвійні позначення і придатні для експлуатації в більш широкому діапазоні температур:

  • N-ST: від 16 до 38 0С.
  • N-T: від 16 до 43 0С.
  • SN-ST: від 10 до 38 0С.
  • SN-T: від 10 до 43 0С.

Такі прилади найбільш універсальні, мають вітчизняну маркування «Про», що означає «загальнокліматичне відповідно виконання».

Особливості моделей морозильних камер різних класів

Які ж відмінності моделей у морозильних камер, що належать до різних класів?

Насамперед це стосується робочих вузлів термопари: випарника і компресора. Чим вище зовнішня температура, на яку розрахований морозильна камера, тим більшою потужністю він повинен володіти, щоб забезпечити велику різницю температур. Відповідно до моделі, що відносяться до категорії T або ST, обладнані потужними і дорогими моторами, а конденсатори забезпечені більшою площею робочої поверхні.

Для субтропічного кліматичного поясу, який характеризується підвищеною вологістю, при виробництві морозильної техніки використовуються матеріали, що перешкоджають утворенню і поширенню цвілі.

Якщо температура «за бортом» морозилки невисока, немає сенсу використовувати велику кількість термоізоляційного матеріалу. З її підвищенням прошарок ізоляційного матеріалу також збільшується.

Який кліматичний клас морозильної камери краще

Вибір кліматичного класу морозильного обладнання залежить від умов, в яких передбачається його експлуатувати основний час. Для звичайної квартири в міському житловому будинку середньої смуги, де є централізоване опалення, цілком достатньо використовувати моделі класу N – взимку включать батареї, а влітку температура вкрай рідко досягає температури вище 32 градусів. Якщо морозилка купується для установки в південних районах, в приміщення, де відсутні кондиціонери, можна розглянути варіанти придбання моделей ST або Т-категорії або зупинити свій вибір на універсальному пристрої общеклиматического виконання (Про).

УВАГА! Якщо ваш морозильна шафа вийшов з ладу під час експлуатації за межами встановленого класом температурного режиму, виробник може зняти прилад з гарантії.

Однак варто пам'ятати: чим вище температура навколишнього середовища, на яку розрахований морозильний агрегат, тим він буде менш енергоеффектівен, а ціна його буде вищою.