Помив м'ясорубку в посудомийці: що робити

Якщо від кухонного начиння з алюмінію можна відмовитися, то м'ясорубки з інших металів практично не зустрічаються у продажу. Найчастіше після приготування фаршу господиням хочеться відмити це пристосування в посудомийній машині, так як дрібні частинки м'яса у важкодоступних місцях відбивають бажання чистити пристрій вручну.

Що робити, якщо помила м'ясорубку в посудомийній машині?

Після однієї або декількох чисток в машині деталі м'ясорубки з-за окислення різко темніють і покриваються чорним нальотом. Готувати будь-які продукти після цього не можна. Отруєння алюмінієм може призвести до пошкодження нервової системи та дихальних шляхів.

Увага! Мити м'ясорубку в посудомийній машині не можна. Це ж відноситься і до іншої посуді з алюмінію: чеснокодавилкам, ложок, вилок, мисках.

Чому м'ясорубка потемніла?

М'ясорубки робляться не з чистого алюмінію, а з сплавів. Але це не запобігає псування. В цілях захисту деталі покриваються оксидною плівкою. Але при зіткненні з гарячою водою вона починає руйнуватися.

В раковині ми миємо посуд при температурі 30-40 градусів, у той час як режими в посудомийній машині варіюються від 45 до 90 градусів. Негативно впливають і чистячі засоби, наприклад, луг.

М'ясорубки з чавуну також рекомендується мити вручну: в іншому випадку вони можуть заіржавіти. Виняток становлять лише прилади з антикорозійної сталі, але таких моделей ще дуже мало.

Як відмити м'ясорубку від потемнінь

Важливо! Зіпсовану м'ясорубку очистити дуже важко. Ні один з перерахованих нижче способів не може дати 100% гарантії повернення первозданного вигляду.

Якщо помив м'ясорубку в посудомийці, що робити? Зі старих бабусиних засобів підійде сода. Вона не поверне блиск, але, як стверджують відвідувачі форумів, продукти перестануть бруднитися. До народних засобів відносяться ще крейду і дігтярне або господарське мило.

Якщо видалити наліт не вдалося, то деталі можна залишити на деякий час в оцті. В інтернеті зустрічаються рекомендації використовувати кока-колу, але це, швидше за все, байки.

Для соди підійде металева щітка. Крейду і мило наносять на губку. Для очищення важкодоступних місць рекомендують використовувати зубну щітку.

А також підійдуть спеціальні засоби для чищення металевих виробів. На форумах хороші відгуки отримали такі кошти, як Centralin, Jif і Cilit Bang. В якості важкої артилерії підійде перетворювач іржі типу Хорс.

Але навіть після очищення колишній блиск навряд чи повернеться. Деталі можна протерти пастою Гоі, наносячи її на повстяну основу. Але не варто забувати про запобіжні заходи: після нанесення пасти ретельно вимийте вироби з милом.

Всі засоби варто використовувати обережно, уважно вивчивши склад і запобіжні заходи.