Як правильно вставити ніж у м'ясорубку

Незважаючи на широкий асортимент сучасної побутової техніки, м'ясорубка міцно увійшла в життя кожної господині, ставши затребуваним приладом на кухні. Багато користувачів віддають перевагу ручній м'ясорубці, яка з давніх часів зарекомендувала себе, як надійного помічника в області приготування їжі.

За допомогою цього кухонного приладу можна швидко подрібнити м'ясо або овочі, а також приготувати фруктове пюре або вичавити сік. Ось тільки як правильно зібрати механізм кухонного приладу, щоб всі деталі виконували свої функції, відомо далеко не кожній господині.

Основні деталі м'ясорубки

Перш ніж приступити до роботи з м'ясорубкою, необхідно детально вивчити її конструкцію. Прилад з ручним механізмом є більш простим варіантом, так як не має безлічі насадок і перемикача швидкостей. Основна робоча структура ручної м'ясорубки практично однакова з її електричним аналогом.

Будова кожного виду побутового приладу включає наступні деталі:

 •  Корпус. Перші моделі ручних кухонного приладдя виготовлялися з міцного чавуну, а пізніше в продажі з'явилися вироби з алюмінієвих сплавів. Сучасні електричні м'ясорубки мають пластикову основу. Зверху корпуса кожного приладу знаходиться м'ясо приймач, у вигляді широкої горловини;
 •  Шнек. Ця деталь має спіралевидну форму, завдяки чому легко проштовхує продукти в напрямку ножів;
 •  Ніж. Розрізняють два основних види: хрестоподібної і дископодібної форми. Межі цієї деталі з одного боку заточені для швидкого подрібнення продуктів. В середині ножа є невелике квадратне отвір, через який його закріплюють з іншими деталями приладу;
 •  Решітка. Призначена для регулювання ступеня подрібнення продуктів. У деяких моделях може бути кілька граток з різними розмірами отворів;
 •  Затискна кришка. Вона фіксує внутрішні деталі м'ясорубки в корпусі. На поверхні є спеціальні виступи для зручної і швидкої закрутки;
 •  Ручка. Є основним елементом конструкції ручного механізму, так як завдяки її прокручування здійснюється подрібнення продуктів;
 •  Фіксатор. Закріплює м'ясорубку на поверхні столу.

ВАЖЛИВО! Ручний кухонний прилад встановлюється на край поверхні столу і закріплюється за допомогою різьбового фіксатора. Між столом і металевою деталлю рекомендується підкласти матеріал, щоб уникнути рух м'ясорубки в робочому процесі.

На відміну від приладів з ручним механізмом, електричні м'ясорубки мають стійкий корпус, який не потрібно закріплювати. Така техніка не потребує ручному прокручуванні валу, так як його обертання здійснює мотор. Управляти пристроєм можна за допомогою кнопок, на його корпусі.

ДОВІДКА! Насадки для м'ясорубки необхідно регулярно підточувати і не використовувати для різання твердих, мускулястих продуктів або кісточок.

Як зібрати ручну м'ясорубку? Якою стороною вставляти ніж?

Щоб механічна м'ясорубка швидко і якісно виробляла подрібнення, необхідно уважно поставитися до початкової зборці виробу. Для цього слід виконати наступну послідовність:

 • гвинтоподібний шнек необхідно повністю вставити в корпус приладу потовщеною стороною до заду, щоб його кінець висунувся з отвору м'ясорубки і зміг закріпитися там ручкою;
 • на іншу, більш тонку, частина валу слід ставити ніж, гладкою стороною до решітці;

УВАГА! Встановлюючи ніж важливо не переплутати і розмістити леза плоскою поверхнею до решітці, в іншому випадку продукти не будуть подрібнюватися, а просто за рахунок обертання шнека, будуть видавлюватися через ґрати, що призведе до зупинки механізму.

 • Коли лезо стоїть на місці, закріплюється решітка. На ній розміщений спеціальний паз, який повинен збігатися з виступом на поверхні виробу. Вона повинна щільно прилягати до встановлених деталей;
 • Останній етап — закріплює кришка, що закручується поверх решітки.

На ніжці механічної м'ясорубки розташований спеціальний затискач, який необхідно прикріпити до рівної поверхні столу за допомогою гвинтика.

ВАЖЛИВО! В моделях, де можна міняти насадки, при їх використанні ніж необхідно прибрати з конструкції, а на його місце переміщається решітка, зверху на яку одягається насадка.

Тільки правильна послідовність складання виробу, а також своєчасна заточка деталей сприяє якісній переробці продуктів і тривалої експлуатації приладу.

Як зібрати електричну м'ясорубку

Процес складання електричного приладу практично не відрізняється від механічного аналога, незважаючи на те, що принцип роботи набагато складніше. Зборка здійснюється за наступною схемою:

 • у корпус виробу вставляється металевий шнек, який слід провернути проти годинникової стрілки до клацання;
 • одягається кільце з декількома отворами;
 • встановлюється двосторонній ніж, гладкою стороною від гвинта;
 • вставляється решітка з середніми отворами;
 • кріпиться другий ніж, полірованої стороною до решітці;
 • надівається сітка з дрібними дірочками;
 • всі деталі фіксуються закріплює кільцем.

Для приготування ковбаси з конструкції прибирають ножі та решітки, замість яких потрібно встановити спеціальну шайбу і надіти насадку, після чого закріпити фіксуючим кільцем.

ДОВІДКА! Залежно від моделі, спосіб установки деталей може змінюватися, тому слід уважно читати інструкцію!