Гранулятор своїми руками з м'ясорубки

Гранулювання допомагає змішувати різні поживні добавки і корми і підвищує цінність підсумкового комбікорму. Крім того, в процесі приготування можна додавати компоненти, які корисні, але в чистому вигляді не з'їдаються тваринами та птицею.

На жаль, ціни на гранулятори не найнижчі, тому не всі фермери можуть дозволити собі їх придбати. Але якщо є технічна кмітливість і стара радянська м'ясорубка, то можна спробувати зробити свій невеликий прилад для виготовлення гранул.

Принцип роботи гранулятора для комбікорму

Перш ніж зайнятися модернізацією м'ясорубки, розглянемо, як же працюють заводські прилади. Основними компонентами його є:

 • бункер для засипання сировини;
 • подаючий механізм;
 • матриця для формування гранул;
 • ніж для різання;
 • приймальний бункер готового комбікорму.

Кормосуміш завантажується в стартову ємність. Вологість сировини не повинна бути нижче 12%, інакше на виході все просто розсиплеться на порох. Слід стежити, щоб всі компоненти були однакового помелу, тоді гранули вийдуть особливо якісними і рівними.

Далі, з допомогою спеціальних ковзанок, суміш трамбується в отвори матриці. На виході готові ковбаски обрізають ножем.

Гранульований комбікорм зсипається в бункер або мішки. Тепер його можна використовувати для годівлі тварин або для продажу.

Як зробити гранулятор своїми руками з м'ясорубки

Тепер, коли принцип роботи заводських пристроїв нам зрозумілий, можна спробувати зробити аналогічне пристосування самостійно. Зрозуміло, з м'ясорубки не вийде промислового гранулятора, але для потреб невеликого підсобного господарства він цілком підійде.

Матеріали і інструменти

Нам знадобиться:

 1. Руки, які ростуть з потрібного місця. Бо за їхньої відсутності все інше безглуздо.
 2. Верстат або станина.
 3. Токарний верстат по металу.
 4. Болгарка.
 5. Зварювання.
 6. Ремені для двигуна.
 7. Нож для різання гранул.
 8. Сам двигун.
 9. Шківи для пасової передачі обертання і регулювання його швидкості.
 10. М'ясорубка ручна, радянська або сучасна.

Якщо все вищезгадане є в наявності, то можна приступати до виготовлення найпростішого електричного гранулятора.

Етапи виготовлення

Процес виготовлення гранулятора з м'ясорубки своїми руками не так складний:

 1. Насамперед потрібно розібрати м'ясорубку. Ручка, решітка, ножі і кришка нам не знадобляться.
 2. Тепер позбавляємося від зайвих ребер на шнеку, і розточуємо горловину під розмір матриці.
 3. Далі повертаємо шнек на місце і приварюють до нього шків для пасової передачі.
 4. Якщо є готова фабрична матриця від гранулятора, то вставляємо її на місце решітки м'ясорубки і встановлюємо лезо-відсікач.
 5. Якщо готової матриці немає, то її можна виготовити самостійно з сталевої шайби. Насверливаем отвори потрібного діаметру і потім розточуємо їх до гладкості на верстаті.
 6. Просвердлюємо в ніжках м'ясорубки отвори і надійно фіксуємо її на станині, там же розміщуємо двигун і додаткові шківи.
 7. Розміщуємо ремені, розетку і дроти.
 8. До верхнього раструбу м'ясорубки приварюють додатковий контейнер для того, щоб було зручніше завантажувати сировину. Це може бути воронка від старого водостоку, стара металева ємність або каністра.
 9. Знизу на виході приварюють захисний кожух, щоб випадково не пошкодити ніж або пальці. Також можна встановити невеликий пандус з бортиками, щоб направляти гранули в приймальний бункер.
 10. Далі, проводимо пробний запуск нашої конструкції. Спершу уважно слухаємо його роботу на холостому ходу: немає сторонніх скрипів, тріска або вібрації.
 11. Потім запускаємо партію сировини і оцінюємо результат роботи при навантаженні, а також якість готового продукту.

Користь та гідності самостійно виготовленого гранулятора з м'ясорубки

Якщо вам пощастило і ви вмієте поводитися зі зварюванням, токарним верстатом і електрикою, то реальна економія забезпечена. У середньому, заводські гранулятори коштують від 100 тисяч рублів і вище. Непідйомні суми для дрібних фермерів. При цьому купувати готовий гранульований комбікорм не тільки дорого, але і ризиковано. Адже ніколи не знаєш, що там у складі насправді і, не здохне чи живність від такого корму.

Для підсобного господарства гранулятор з м'ясорубки — справжня знахідка! Він здатний приготувати потрібну кількість гранул з будь-якого підручного сировини (зерновий дробленки, трав'яний, рыбокостной або м'ясо-кісткового борошна, висівок). Також можна додати в майбутній комбікорм крейда, вітаміни, риб'ячий жир, мелясу і багато іншого, від чого він стане тільки поживніший.

Хто хоч одного разу вів відгодівлю на власноруч приготованих сумішах, той ніколи не повернеться до купівельними. Склад начебто однаковий, а відгодівлю йде в кілька разів ефективніше.