Електронні ваги для рибалки: що це?

Риболовля є прекрасним способом відпочити від повсякденної суєти. Адже так приємно посидіти з вудкою на березі річки в тиші і гармонії з природою. Однак, крім відпочинку, для рибалки це ще і спортивний азарт. При чому важливо зловити не тільки багато риби, але і щоб вона була велика. Але вага впійманої улову досить складно визначити на око. Тому раніше чи доводилося терпіти до повернення додому і там проводити зважування, або користуватися безменом. Проте, останній не дає точного результату. Та й багато вудкарі рибалять, фотографуються з видобутком, а потім відпускають її на волю.

Що таке ваги для рибалки

Виходом зі сформованої ситуації стають ваги. Вони разом з фотографіями є прекрасним документальним доказом вражаючого улову. Для рибалок не підійдуть звичайні зважувальні влаштуйства, адже вони великі і важкі. Тому для таких цілей випускаються спеціальні вимірювальні прилади. Вони невеликого розміру і не займають багато місця в рюкзаку. Також вони володіють відмінною точністю. Це дуже важливий показник, адже вправному рибалці необхідно похвалитися перед друзями і колегами своїм уловом.

Крім цього, їх використовують в різних риболовних турнірах, де вага є визначальним якістю для перемоги. Вони повинні бути водонепроникні, адже вони досить часто контактувати з водою.

Які функції виконують рибальські ваги

Вимірювальні пристрої є важливим предметом у арсеналі кожного рибалки при поході на риболовлю. Особливо вони підходять для рибалок, які займаються спортивною риболовлею, адже при такому виді, спійманий улов випускається назад у водойму. І, якщо розмір спійманого улову будь рибак може описати словами — з долоню, палець, по лікоть, реальний вага мало хто скаже. Зроблені фотографії улову також не передають його справжню вагу.

Рибальські ж ваги стануть прекрасним вимірником для цього. Так і в якості доказу особливо великого улову чудово підійдуть. Принцип дії у ваг полягає у зважуванні за допомогою отградуированной пружини. Завдяки їй забезпечується максимальна точність, у кілька разів перевищує показання безменов.

Основними функціями у терезів є — зважити спійману рибку для себе, або для того, щоб потім похвалитися задокументованим результатом перед недовірливими друзями.

ВАЖЛИВО! Якщо рибалка спортивна і улов випускається назад у водойму, категорично забороняється визначати вага спійманої риби, підвішуючи її за зябра або рот. Такий спосіб може сильно травмувати її.

Які бувають ваги і чим вони відрізняються один від одного

Існує два види вимірювальних приладів: механічні і електронні.

Механічні рибальські ваги

Такі ваги виконані за принципом безмена. Після того, як на гак була навешана спіймана риба, спеціальна насічка на циферблаті вкаже її вага. Розмір циферблата досить великий, так що не буде потрібно ретельно вдивлятися в нього, щоб дізнатися результат. Володіють м'якою і зручною рукояткою, що дозволяє зручно тримати навіть особливо великий улов.

На деяких моделях механічних ваг ця рукоятка є складаний, що дозволяє без праці розмістити їх в рюкзаку. Гак і отградуированная пружина виготовляються з нержавіючої сталі. Зустрічаються вимірювальні прилади з вбудованою рулеткою.

Це дуже зручно, так як відпадає необхідність брати додатково вимірювальну стрічку, щоб визначити довжину спійманого улову. Максимальна вага, який можна виміряти за допомогою таких ваг, становить близько 22 кг. Плюсом механічних риболовних ваг є їх невибагливість у використанні, невисока ціна і те, що їм не потрібні елементи живлення.

Електронні ваги

Такий вимірювальний прилад визначає вагу дещо точніше, ніж механічний варіант. Датчики, які вбудовані у ваги дозволяють визначати масу навіть мальків. Конструкція у них збігається з механічними. На передній частині розташовується дисплей, що показує результат. Внизу розташований гак, за який підвішується риба. Рибалки, які полюють лише за особливо великими особинами, замість цього гака часто монтують спеціальний захоплення, виконаний з нержавіючої сталі.

Пластиковий корпус ретельно захищає всі електронні елементи від можливого попадання вологи. Електронні рибальські вимірювальні прилади володіють вбудованою пам'яттю. Це оцінять рибалки, які аналізують свої улови. Також існують сенсорні ваги. Вони дозволяють проводити зважування не тільки риби, але і всього улову цілком. Як правило, такий вид укомплектований захопленням. Дозволяють зважувати рибу до 50 кг.

Існують особливий вид терезів — сувенірні. Як подарункових виготовляють тільки механічний варіант ваг. Такий вимір

 

футбольний прилад може стати прекрасним подарунком для завзятого рибалку. На них можна нанести пам'ятну або іменну гравіювання. Робити це варто тільки у фахівців, так як ваги мають досить тонким і чутливим механізмом

, який легко пошкодити. Придбати такий подарунок можна в спеціалізованому магазині, сувенірній крамниці або інтернет-магазині.

На що варто звернути увагу при покупці?

В першу чергу варто звернути увагу на зручність користування. Вимірювальний прилад повинен бути добре захищений від вологи. Варто перевірити заявлену у документах точність. Орієнтуватися потрібно і на вантажопідйомність вимірювального приладу, так як у всіх вона різна.

ДОВІДКА! При покупці важливо звернути свою увагу на країну-виробника, так як від цього може залежати система вимірювання.

Деякі ваги показують результат у кілограмах, а деякі в футах. Також варто вкрай обережно купувати прилад на китайських сайтах, так як він може прийти з меню на китайській мові і незрозумілою системою вимірювання.