Як заправити оверлок

Швейну машинку можна заправити багатьма способами, з яких ні один не спровокує появу дефектів під час прошивання матеріалу у вигляді пропусків, або несподівана поява обметочных рядків. В цьому плані оверлок більш примхлива пристрій. Якщо нитка не прикріплена, хоча б до одного петлителю з декількох, це загрожує появою в лінії шва пропусків або обметочных стібків. Тому до процесу напрями нитки в оверлоку слід поставитися дуже відповідально.

Загальна схема заправки

Щоб правильно заправити нитку в оверлок, необхідно виконати певні дії в правильній послідовності:

  • на тримач встановити котушку з нитками;
  • один кінець нитки просмикнути крізь усі отвори, призначені для неї. Щоб рядки вийшли рівними і красивими, стрижень держателя котушки направляють прямо в бік руху нитки;
  • важливо правильно заправити нитку через всі пристрої натягу: одне з них відводить нитку в бік, інша – затягує. Тому треба дотримувати послідовність напрямку нитки. В сучасних оверлока ці пристрої поєднали в одне, яке виконує обидві дії;
  • засунути нитку в петельник так, щоб вона рухалася перпендикулярно руху матеріалу під час шиття;
  • коли нитку можна витягнути з-під лапки, її притискає, значить, заправка підійшла до завершення.

Важливо! Бажано перевірити, чи правильно зафіксовано нитка в оверлоці. Для цього треба потренуватися на потрібному матеріалі. Якщо під час шиття нитка рветься, або дає дивну петлю, значить, десь вона була неправильно заправлена.

Заправка китайського трехниточного оверлока

Найвідоміші представники – оверлок 51 класу, а також фірм Типикал і fn2 7d. Свою популярність він заслужив завдяки таким фактам, як:

  • можливість використання не тільки в професійних майстерень, але і в домашніх умовах;
  • на відміну від своїх побратимів, які справляються лише з ніжною тканиною, він здатний працювати і на толстой, жорсткою чи грубої тканини.

Якщо навчиться заправляти його, то в подальшій роботі можна фіксувати нитки вже на будь-якої моделі даного виду пристроїв, так як послідовність залишитися одна і та ж:

  1. Засунути нитку у всі отвори, що знаходяться на корпусі пристрою, які призначені для їх спрямування.
  2. У тому числі нитка повинна знаходитися в пристрої натягу.
  3. Потім її відводять вниз, просмикують через вушко голки і виводять через лапку.
  4. Потренуватися на пробному шматочку тканини.

Пристрій натягу, як правило, знаходиться в правому петлителе. Це слід враховувати під час заправки. Якщо нитку необхідно зафіксувати всередині всіх кріплень оверлока, то допускається використання різнокольорових видів. Така хитрість допоможе правильно з'ясувати, яку нитку в даний момент треба відпустити, а яку підтягнути.

Довідка! Отримати доступ до лівого петлителю набагато важче, ніж до правого. Тому досвідчені швачки в процесі заправки нитки використовують пінцет. А якщо не вийшло потрапити одним кінцем нитки в отвір, бажано зняти пластину з голки, і спробувати знову.

Заправка чотириниткової оверлока

Процес фіксування нитки в 3-х ниточном обладнанні практично нічим не відрізняється від такої ж послідовності дій на 4-х ниткової машинці. Є всього кілька відмінностей:

  1. Лівому пристрою натягу голкової нитки належить нитка з лівої голкою, а правим – нитка з правого голкою.
  2. З правого боку першого пристрою натягу нитки петельника належить перший петельник з лівого боку, а першого пристрою натягу нитки петельника з лівого боку відповідає перший петельник з правого боку.

Але існують і інші способи заправки в четырехниточном оверлоці. Як правило, виробник вказує їх на корпусі обладнання.

Увага! Існують моделі четырехниточных оверлоков, оснащені системою F. A. S. T., допомагає заправити нитку в петельник, розташований знизу. У тому числі вона робить простіше процедуру заправки ниток через верхні петлители.

Схема заправки оверлока 51 класу

Будь-яка інструкція заправки китайського оверлока ґрунтується на визначеній послідовності дій:

  1. Починати фіксацію нитки треба з петельника, розташованого з лівого боку. Нитка засовують в дірку захисної правої кришки, через пристрій, який направляє її, і далі просовують через отвір лівої кришки.
  2. Потім нитку проводять через всі отвори, розташовані в пристрої натягу нитки. Її обводять навколо нього, потім протягують в канал, який направляє нитку до самого петлителю.
  3. Далі шків крутять за годинниковою стрілкою до тих пір, поки петельник, що праворуч, не опиниться зверху над голкової пластиною.
  4. Потім, дотримуючись заднього напрямки, нитка обводять навколо важеля, де знаходиться правий петельник, і чіпляють за гачок.
  5. Потім шків знову обертають, щоб лівий петельник опинився внизу. Далі, нитка проводять через дірку, розташовану в петлителе, і продовжують крутити шків, поки правий петельник не виявиться знову над пластиною голки, щоб підняти вгору лівий петельник. Коли він прийме верхнє положення, нитку фіксують під лопаткою. Якщо де-то на даному етапі допущена помилка, вона порветься під час роботи.
  6. Тепер можна зайнятися правим петлітелей. Нитку проводять через дірку в пластині пристрою натягу голкової нитки. Потім її направляють через отвір пластини ножа, розташованого зверху, яка в свою чергу є елементом пристрою натягу нитки петельника з правого боку.
  7. Шків докручують до того моменту, поки правий петельник не займе верхнє положення. Нитка засовують в його дірку під гачком, яка дає поштовх остаточного напрямку нитки.
  8. На завершальному етапі вушко нитку проводять через пристрій натягу, потім через дірку в пластині, обходячи навколо стрижень регулятора.
  9. Нитка фіксують під гачком, потім протягують в голкове вушко.

Існує чимало відео, на яких наочно показано, як заправити оверлок.

Які потрібні інструменти для заправки та регулювання оверлока

Такі моменти можна визначити в процесі роботи. Як правило, необхідні додаткові інструменти залежать від того, яку саме деталь оверлока потрібно налаштувати в даний момент:

  1. Регулювання ниток. Для цього необхідно припасти чотири котушки різнокольорових видів. Якщо обладнання трехниточное, тоді три котушки.
  2. Перевірка якості рядків. У цьому випадку знадобиться шматочок тканини з будь-якого матеріалу, на якому можна випробувати, як шиє оверлок, і потім без жалю викинути.
  3. Заправка нитки у отвір лівого петельника. Через особливості розташування, до нього не так легко дістатися, як думають деякі люди. Значно полегшить цей процес звичайний пінцет для брів.
  4. Погнулися або зламалася голка оверлока. У цій же категорії проблем знаходиться пропуск стібків на лінії шва. Рапространненая помилка новачків, які-небудь неправильно встановили її, або дуже сильно тягнули матеріал руками. Тому під рукою завжди бажано мати запасні голки.
  5. Сильний нагрів оверлочного обладнання, або його вихід з ладу. Причина – відсутність або недолік змащення. Як мінімум її треба використовувати раз на 6 місяців. Для цього підійде шприц, який можна наповнити маслом. Він прекрасно дістане і змаже всі важкодоступні ділянки.
  6. Не працюють оверлочні ножі. Часто зустрічається помилка нових господарів оверлочної машинки: вони починають різати та обробляти ними всі можливі матеріали, які є у них в доступі в даний момент. Це неправильно судження. Початкове призначення оверлочної ножів – це обробка стирчать ниток і обрізання країв дуже ніжних і сипучих матеріалів. Тому для початківця користувача подібної машинки краще завжди під рукою мати запасний комплект ножів.

Заправляти оверлок потрібно правильно, так як це може продовжити термін експлуатації приладу і позбавити від різного роду поломок.