Як працює оверлок

Для професійного і навіть аматорського шитися однієї швейної машини буде недостатньо. Краї виробу теж повинні бути оброблені. Така робота захищає виріб від осипання краю і надає йому привабливий зовнішній вигляд. З такою машиною можна шити вироби, які не будуть сильно відрізнятися від виробів, придбаних в магазинах одягу.

Принцип роботи оверлока

Щоб приступити до роботи на оверлоці, спочатку потрібно заправити нитки. Повний принцип дії цієї диво-машини такий:

 1. Швачка заправляє необхідні для намітки краю одягу нитки.
 2. Потім налаштовуються потрібні режими.
 3. Потім приступають до обробки виробу.

Обробка її відбувається наступним чином:

 • Голка прошиває тканина. З допомогою петельників, якими забезпечений оверлок, виконується намітка краю.
 • Ніж обрізає надлишки матеріалу. Ці залишки потрапляють у сміттєвий лоток.
 • Транспортер виконує протяжку тканини під час процесу обробки.

Важливо! Для роботи з делікатними матеріалами можна встановити знімний конвертер.

Які види операцій виконує оверлок

Ці машини є додатковим обладнанням. Але вони виконують дуже важливу функцію обробки країв одягу. По суті, ця їхня єдина роль. Відрізнятися можуть тільки різні види швів в залежності від матеріалу. Для будь обробка матеріалів може відрізнятися?

 • Трикотаж
 • Делікатні матеріали, для яких потрібні більш тонкі двонитковий шви.
 • Еластичні матеріали. Їх застосовують для спортивного одягу. Завдяки її тягучості, вона не рветься при різких рухах спортсменів. Приладдя для плавання теж потребують такої еластичною обробці.

Умовно обробку країв можна розділити на дві операції

 • Обробка одного краю. Типова операція в швейному справі. Поділ сукні, краю різних швейних виробів наметываются певним швом. Режими вибираються швачкою самостійно. Різниця полягає лише в тому, якого виду і для якої тканини буде шов. В іншому принцип дії однаковий. Головна мета такої обробки не дати краях обсипатися і розпускатися.
 • Обробка і одночасне з'єднання двох шматків матеріалу. Така операція застосовується в цілях економії. Два клаптя з'єднуються між собою шляхом намітки їх на оверлоці. Вони не тільки з'єднуються. Одночасно підрізається і обробляється край. Така операція має подвійний ефект. І клапті з'єднує, і край обробляє. Завдяки такій техніці стало можливо зшивати одяг з різних шматків тканини. Вона виглядає стильно і не заважає з внутрішньої сторони.
 • Драпіровка тканини. Ця операція полягає у створенні складок на матерії шляхом її підтягування. Оверлок може виконувати і таку операцію. Потрібна драпірування для декорування різних видів одягу складками. Вона може застосовуватися і в елементах інтер'єру.
 • Декративные шви. Оверлок не тільки підрізає і наметывает краю, щоб уникнути їх осипання. Він може служити для створення декоративних швів. Такими швами можна прикрашати одяг.

Важливо! Кількість швів може бути різним. Такий асортимент залежить від моделі оверлока.

Схема роботи оверлока

Робота оверлока відбувається циклічно. Схематично можна розділити її на два процесу. Перший процес – заправка ниток. Другим процесом можна вважати саму обробку краю. Також схему роботи оверлока можна наочно побачити на відео, представлених в інтернеті.

Заправка ниток

Вибирається необхідна кількість котушок. Залежить це від того, який виріб потрібно обробити. І з якої тканини воно виконано. Далі нитку протягують в спеціальні отвори. Кінцевий шлях ниток – це голки і петельник.

Після заправки ниток потрібно перевірити, як буде виконуватися шов. Для цього необхідно використовувати спеціальний клапоть тканини. Зберігати його можна у відсіку для аксесуарів. Якщо нарікань до отриманого шву ніяких немає, можна приступати до роботи.

Вибір режиму

Можна вважати цей процес проміжним. Настроювати режим потрібно не кожен раз. Якщо вже вибрано потрібний режим, і він влаштовує, то цей процес пропускається. Відразу виконується обробка тканини.

Обробка тканини

Після заправки ниток, тканина укладається на оверлок. З допомогою притискної лапки вона кріпиться до робочої поверхні. Потім оверлок запускають. Голки проколюють тканину, а петельник наметывает поперечну нитку. Потім відбувається натяг тканини, і петля затягується. Так формується шов.

Оверлок необхідний як професіоналам, так і любителям. Хоч він і є додатковим швейним апаратом, але без нього важко зробити хорошу практичну одяг з багатьох видів тканини. Особливо це стосується тканини, яка при обрізанні починає обсипатися.