Як шити трикотаж на оверлоці

Щасливий день настав і в додаток до швейній машині в будинку з'явився новенький оверлок. Прості оверлочні шви освоєні, на черзі більш гідне застосування цієї машини – шиття трикотажу. Для цієї мети ідеально підходить оверлок четырехниточный, з можливістю диференціальної подачі матеріалів.

Загальні правила роботи на оверлоці

Робота на оверлоці має свої особливості.

Заправка нитки

Практично всі моделі оверлоков забезпечені схемою заправки ниток, як правило, вона «захована» під передньою кришкою. Така ж схема є в інструкції по користуванню моделлю оверлока. Щоб не проходити цей шлях кожного разу за новою, досить зрізати нитки зі старих котушок і підв'язати їх до нових бобинам. Далі вся заправка буде зведена до кількох дій:

  • з піднятою лапкою, протягнути вушко нитка;
  • зрізати вузлик перед вушком голки і протягнути нитку в вушко голки;
  • інші нитки можна просто протягнути без зрізання вузликів, тягнути треба обережно, застряглий вузлик в притискних тарілочках може обірвати неміцну нитка.

Вибір шва

Більшість речей з трикотажу можна зшити на четырехниточном оверлоці. Шов може бути як трехниточный, так і четырехниточный. Трехниточный використовується для обметуванням країв. Якщо матеріал тонкий, підійде вузький зі знятою лівої голкою. Для плоскої рядки на тканинах щільніше, треба зняти праву голку.

Четырехниточным, можна одночасно зшити трикотаж і обмітайте краю. Для еластичного трикотажу, який при зшиванні йде «хвилею» можна застосувати диференціальну подачу матеріалів, якщо така функція є в оверлоці.

ДОВІДКА! Для гарної обробки краю тонкого трикотажу, наприклад, на спідниці, можна застосувати вузький рольової шов з трьох ниток. Для його виконання потрібно потягнути на себе «язичок» перед лапкою, зменшити ширину стібка і відрегулювати натяг ниток. Нижня нитка, яка буде з виворітного боку, має бути затягнута сильніше інших. Диференціальну подачу можна відрегулювати на розтяг, якщо є бажання в результаті отримати хвилястий край.

При виконанні вузького трехниточного рольового шва можна не затягувати нижню нитку, тоді вийде крайової двосторонній шов «облямівка». Його добре використовувати на деталях, де по моделі видна зворотна сторона.

Шов Flatlock використовують для зшивання деталей з імітацією плоскої прострочки. Виходить він при зшиванні двох деталей, ефект плоского шва буде при розгортанні, розгладженні цих деталей.

ДОВІДКА! Вузький Flatlock виходить при використанні лівої голки і двох нижніх петельників, для широкого використовується права голка і два нижніх петельника. Є особливості регулювання ниток: голкова нитка повинна бути ослаблена і натягнута нитка нижнього петельника.

Як строчити

Оверлок оснащений гострим ножем, виправити порізану деталь буде важко, тому спочатку потрібно потренуватися на обрізках і недорогих виробах, щоб набити руку.

Самої нескладної буде робота з прямолінійними швами. Сшиваемые матеріали встановлюються під лапку. Після опускання лапки можна зшивати деталі. Після завершення прострочки, можна прошити ще кілька сантиметрів, переплетений ділянку обереже від розпускання між операціями. Якщо є необхідність, можна закріпити шов, просмикнувши залишилися переплетені нитки в шов за допомогою голки для підняття петель.

Більш складною може здатися на перших порах робота по зшивання криволінійних ділянок. При прокладанні строчки по колу потрібно подавати матеріали, заводячи їх перед лапкою краеобметочной машини правіше, ніж прямолінійні шви. На кутах потрібно зупиняти машину, піднімати лапку, розгортати шов і прокладати сходинку далі. Якщо кути внутрішні, потрібно підігнути шов, щоб не порізати тканина.

Нюанси роботи з трикотажем

Дуже корисне нововведення зручне регулювання довжини стібка. Підбирати довжину стібка слід залежно від зшиваються матеріалів і використовуваних ниток. Так як трикотажна рядок одночасно і зшиває і обметывает, нитки повинні бути міцними, ширина стібка невеликий. На деяких трикотажних полотнах може знадобитися заміна голки на спеціальну із закругленим кінчиком. Це необхідно, коли звичайна голка пошкоджує матеріал або раніше добре працююча машина починає петлить.

Більшість оверлоков забезпечений спеціальними лапками, з їх допомогою можна пришити гумку в шов або спеціальну тасьму для запобігання плечових швів від розтягування. Дуже зручною буде робота при використанні лапки для потайного шва. З її допомогою можна акуратно підшити низ трикотажних виробів. Іноді немає можливості використовувати диференціальну подачу, тоді закріпити шов можна з допомогою водорозчинного полотна Авалон. В цілому трикотаж шити простіше, ніж тканина, особливо при наявності сучасного оверлока.