Як налаштувати оверлок

Після придбання оверлока, відразу ж хочеться приступити до роботи. Але не треба поспішати! Щоб робота вийшла якісною, необхідно ретельно поставитися до налаштування настільки делікатного пристрою. Налаштовувати швейну машину слід поетапно.

Як правильно налаштувати оверлок перед шиттям

Порівняно зі швейною машинкою, пристрій оверлока представляє велику складність. Налаштування багатьох критеріїв вузлів приладу, ремонтні роботи механізмів підвладні лише досвідченому фахівцеві. Ряд робіт (наприклад, взаємодія петельників) власними силами здійснити вельми проблематично. Але найчастіше ніяких робіт по ремонту або регулювання вузлів не потрібно, потрібно просто виконати правильну настоянку натягу ниток ізодом, що забезпечить якісну роботу машини.

Натяг нитки

Раніше налаштування оверлока була скрутна, так як всі дії регулювалися конічними пружинами, закритими під корпусом машини. Сьогодні доступність потрібних регуляторів на зовнішній панелі полегшує виставлення збалансованих значень.
Професіонали радять проводити регулювання натягу, використовуючи цілі показники на регуляторі. Поділу між ними необхідні для того, щоб підлаштувати стібок для конкретного виду роботи.

Щоб натяг нитки (трехниточный оверлок) було оптимальним, треба домогтися правильного положення регулятора на корпусі швейної машини.

Виставлені показники від 2 до 4 призведуть до слабкого натягу, значення від 4 до 5 – середнього натягу, відмітка від 6 до 7 забезпечить сильний натяг.

Важливо! Всі регулятори повинні розташовуватися на одній позначці, а всі заправлені в них нитки одного номера і структури.

Розмір стібка і зрізу

Щоб шов вийшов якісним, доцільно визначити ширину і довжину стібка. Наявність універсального режиму забезпечує стандартні роботи на оверлоці на більшості тканин. Щоб виконати невеликі шви, машинку налаштовувати необов'язково.

Застосовувати найбільші показники вимагається у випадках, коли більший обсяг тканини треба вмістити стібка. При мінімальних значеннях працювати досить складно: за рахунок оптимального натягу відбувається її періодичне обривання.

Як отримати якісну сходинку

Щоб домогтися оптимальної настройки, знадобиться невеликий трикотаж для перевірки якості строчки. Прострочити матеріал і уважно вивчити отриманий шов.

Спочатку варто оглянути петлі лівої голки. Наявність сморщенности тканини говорить про сильному натягу нитки лівої голки. Необхідно послабити її, поступово змінюючи показники регулятора. Кожна зміна перевіряти рядком до повного зникнення зморшок на тканини.

На наступному етапі налаштування приладу треба перевірити рівність строчки: розташувати тканину так, щоб строчка було посередині, розтягнути в кінці боку – драбинка з ниток вимагає збільшення натягу.

Важливо! Потрібно акцентувати увагу на ліву нитку голки, так як вона відповідальна за з'єднання петлею один з одним.

Якщо вона правильно натягнута, рядок буде якісною. Знайшовши правильний показник лівої нитки, треба продублювати його на праву нитку. Цей принцип прийнятний для всіх видів матерії, значення для правої і лівої повинні бути однаковими.

Останній етап – визначити де переплітаються нитки петельників (крайній відрізок тканини). Строчка повинна бути рівною з гладким малюнком між стібками. Наявність петлею за краєм матеріалу говорить про те, що нитки петельника натягнуті слабо, необхідно їх натягнути і перевірити на іншому відрозі тканини. Якщо виступають петлі лише одного петельника, треба підтягнути його нитка. В окремих випадках треба одразу підтягувати один і послаблювати інший петельник (краще почати послаблювати, потім підтягувати).

Усунення загальних проблем

Якщо при обметування матюкав не рухається, значить лапка притискає тканина дуже слабо. При роботі з дуже тонкою матерією, необхідно, щоб тиск лапки було мінімальним або тканина буде морщиниться.

 • Обметывая товстий матеріал, притиснення лапки необхідно збільшити.
 • Обрив говорить про неправильну заправці. Нитки петельників повинні заправлятися з особливою ретельністю. У певних типах машин заправити можна тільки зігнутим пінцетом – процес досить складний.
 • Використання схеми дозволить вірно вставити нитка за необхідне місцях, пропуск одного кріплення призведе до нерівномірності шва.
 • Обрив може бути результатом неправильно підібраною нитки. Використовуються нитки також важливі для роботи на оверлоці, вони є показниками обметочных швів. Різні якість і товщина вплинуть на зміну малюнка шва. Краще не застосовувати товсті або бавовняні нитки. Тонка, еластична легко пройде по оброблюваної тканини, в голку, петлители. Такі ж нитки рекомендується використовувати на конусні бобіни.
 • Заплутування можливо із-за неправильно намотаної нитки на котушку. Треба перевірити напрямок хід нитки.

Пропуск стібків може бути наслідком того, що:

 • голка погнута або негостра. Тупа голка визначається проведенням нігтя великого пальця по вістря голки по колу. Якщо голка загнута, ніготь це відчує. Це ж можна виконати за допомогою лупи. При виявленні дефекту не варто випрямляти голку – це неприпустимо для точної настройки оверлока.
  Важливо вивчити яка голка перебувати в машинці і використовувати лише ті категорії і марки, які рекомендовані заводом-виробником.
  голка неправильно встановлена;
 • голка не може бути застосована відповідно до рекомендацій заводу-виробника, невірно;
 • слабке притискання лапкою тканини;
 • пропуск одного з кріплень нитки.

Змащення і чищення оверлока

Тривале використання машини призводить до необхідності чищення відсіків петельників та інших доступних місць для накопичення забруднень (обрізки, очоси, масляні плями). Змащувати і чистити оверлок можна своїми руками. Сьогодні існує велика кількість відео, на яких показано, як проводити ці процедури. Незалежно від того китайський, фірмовий або використовується промисловий оверлок.

Для очищення краще використовувати жорстку волосяну щітку. Необхідно уникати зайвої кількості масла у голки, це може пошкодити матеріал. Акуратність необхідна для змащення вузлів, дотичних з матерією.

Мастило повинна проводитися 1 раз в півроку, при частому застосуванні раз в 30 днів. Маслянку можна (краще) замінити медичним шприцом, він забезпечить доступ до важких місць при невеликій витраті масла.

У схемі можна знайти інструкцію для змащування, але краще мастилі піддати всі доступні місця.