Що краще оверлок або распошивальная машина

Ще недавно не просто у звичайних жінок, які люблять шиття, але й у досвідчених кравчинь вибір швейної техніки був досить мізерним. А сьогодні на ринку швейного обладнання представлено таку неймовірну кількість зразків, що застосовуються для самих різноманітних швейних операцій, що багато жінок і назви-то їх не завжди знають, вже не кажучи про особливості експлуатації. Однак завжди варто йти в ногу з науково-технічним прогресом. Тому варто розібратися в призначенні подібних швейних машин, які не тільки значно полегшує процес створення одягу, але і дозволяє зробити його на дуже високому професійному рівні навіть в домашніх умовах.

Серед користуються популярністю на сьогоднішній день різновидів швейних машин особливе місце займає оверлок і распошивальная машина. Багато жінок, на жаль, не можуть у визначенні їх особливостей і сферах їх застосування.

Тому варто розібратися в цих видах швейної техніки, визначити їх головні можливості та особливості експлуатації, розглянути переваги і недоліки і остаточно вирішити, у чому їх відмінності.

Відмітні особливості оверлока від розпошивальні машини

Оверлок призначається в основному для професійної обробки зрізів обсипаються тканин. Він автоматично, за одну дію обрізає край тканини і тут же обметывает його.

Важливо! Оверлок не може служити заміною швейній машинці. Це додатковий пристрій вузької спрямованості. Він може виконувати велику кількість функцій, які вона нездатна за визначенням.

Обробка матеріалу за допомогою оверлока, особливо видалення (зрізання) зайвої тканини має особливе значення, адже не будь цієї функції, матеріал затягувало б усередину обладнання або наматывало на обертові деталі. Таке попадання тканини могло б пошкодити механізми і вивести дороге пристрій з ладу.

Оверлок здатний виконувати декоративні строчки, і художньо обробляти край матеріалу. Варто відзначити, що шов з-під машини виходить м'яким і еластичним, що виявляється особливо значущим при створенні моделей з трикотажу.

Моделей оверлоков наявна безліч. Їх вартість варіюється в залежності від кількості функцій і від кількості ниток, використовуваних одночасно. Наприклад, для обробки виробів з трикотажу потрібно оверлок, що підтримує роботу з чотирма і більше нитками.

Важливо! Оверлочивать можна тільки край тканини, так як частина матеріалу при цьому обрізається.

До достоїнств оверлока можна віднести і те, що на ньому можна обробляти краї абсолютно будь-якого за складом і якістю матеріалу (залежно від моделі обладнання)

Коли краще придбати машину распошивальную

Таке пристрій призначений в першу чергу для серійного пошиття одягу. Але з'являється все більше компактних моделей, придатних для шиття в домашніх умовах.

Важливо! Распошивальная машина застосовна тільки для обробки виробів з трикотажу або інший добре розтягується тканини. Вона не обрізає край матеріалу, а зшиває його, заправляючи край всередину.

Часто распошивалки використовують для вивихів низу брюк, спідниць чи суконь, а також рукавів одягу. Можливо також оформлення шлевок і зшивання деталей встик.
Распошивалка відповідально за створення ланцюгового еластичного шва. Стібки виходять плоскі, заповнені нитками з двох сторін і дуже акуратні. На додаток до статичних властивостей такої стібок добре приховує край виробу і не дає тканини обсипатися. Шви, виконані за допомогою такого обладнання, можуть витримати велику натяг залишаючись еластичними і зберігаючи форму виробу. Це дуже важливо для спортивного одягу та виробів з трикотажу. Пр цьому основна маса таких пристроїв здатна виконувати не тільки звичайних, але і оздоблювальних швів.

Важливо! Распошивальный шов може робити і багатофункціональна швейна машина, якщо вона підтримує роботу з подвійною голкою. Деякі моделі оверлоков також можуть бути обладнані додатковими елементами для створення распошивальных швів.

Що краще оверлок або распошивальная машина

Відповідь на питання про порівняння оверлока і розпошивальні машини кожен має право вирішувати самостійно, що вибрати. Звичайно, оптимальним варіантом може стати універсальний багатофункціональний пристрій, що виконує всі функції (або хоча б більшість). Але якщо подумати, то все залежить від уподобань швачки, від матеріалу, з яким вона працює, від необхідності (або її відсутності) створювати декоративні шви.

Обидві машини мають свої особливості й відрізняються призначенням. І якщо займатися шиттям на хорошому рівні, то краще купувати обидві. Але все індивідуально. Насамперед потрібно оцінити фінансові можливості і те, як часто подібна техніка буде використовуватися в подальшому.