Що це: ролевий шов на оверлоці

Зробити рольової шов можна й на швейній машинці, але якщо у вас є оверлок, то фахівці однозначно рекомендують, краще використовувати його. І заощадите час і якість обробки буде значно краще.

Що являє собою ролевий шов

Щільна рядок, виконана дрібними стібками, називається рольовим швом. Використовується він для створення легкого хвилястого краю матерії. Може бути застосований для обробки зрізів штор, тюлі або одягу.

Оверлок являє собою різновид швейних машин, призначений для обметуванням зрізів будь-яких тканин. Головна перевага оверлока – у високій якості виконання обробки. Це очевидно, якщо порівняти рядки, зроблені звичайної швейною машинкою, і оверлочні.

Основні види рольових швів

Ролевий шов на оверлоці, відео якого можна знайти у інтернеті, може бути різного типу. Види залежать від кількості використовуваних ниток. Всього їх чотири:

  • Двонитковий;
  • Тринитковий;
  • Чотирьохнитковий;
  • Пятініточние.

Розглянемо кожен вид детальніше.

Двухниточный використовується в більшості сучасних оверлоков. Його можна виконати і на швейній машинці, якщо присутній конвертор. Використовується 1 голка і тільки нижній петельник. Шов виходить маленький і тонкий, ідеально підходить для обробки прозорих, тонких тканин.

Трехниточный вважається найпростішим видом. Виконується він 1 голкою і 2 петлителями. З їх допомогою нитка подається поверх тканини. Тринитковий швом можна обметывать краю у виробах з будь-яких тканин.

Четырехниточный– більш складний варіант. Виконується з використанням 2 голок і нижніх петельників. Звичайно, трьох - і чотирьохнитковий варіанти схожі між собою, різниця тільки в додатковій сходинці у другому варіанті. Плюсом такого шва є міцність.

Пятиниточный– класичний шов для обметування. Ідеально підходить для обробки обсипаються тканин, наприклад, джинсових, так як одночасно і обтачивает і обметывает зрізи. Він являє собою сполучення трьох - і двухниточного, між якими на невеликій відстані проходить обметочная рядок. Для обробки таким швом необхідно використовувати 2 голки і 3 петельника.

Рівні натягу ниток

При використанні рольового шва на оверлоці, фото якого ви бачите в статті, для обметування зрізів тканин дуже важлива ступінь натягу ниток. За рахунок регулювання натягу, виходять різні за зовнішнім виглядом і якістю рядки.

Регулювання здійснюється спеціальним коліщатком. Деякі моделі оверлоков більш дорогої цінової категорії оснащені системою автоматичного регулювання. Вона самостійно встановлює параметри виходячи з бажаного шва.

В більш простих оверлока регулятори напруги (коліщатка) знаходяться на площині або на одній з осей, що дозволяє забезпечити рівномірний натяг всіх ниток.

Поради від фахівців

Отже, тепер ви знаєте, що це «ролевий шов на оверлоці». У першу чергу фахівці рекомендують визначитися дійсно потрібен вам конкретно оверлок. Його придбання може бути виправдано, якщо ви будете часто ним користуватися. Наприклад, якщо ви виконуєте пошиття одягу на замовлення і, відповідно, якість роботи повинна бути на професійному рівні.

Важливо! Ви повинні розуміти, що як швейна машина не замінить оверлок, так і навпаки. У кожного свої переваги. Тільки машинка може виконати стачивающие прямі строчки. У той же час швейна машина робить тільки імітацію оверлочного стібка. Різниця дуже помітна.

Фахівці при роботі з рольовим швом радять дотримувати наступні рекомендації:

  • Спочатку слід перевірити роботу всіх механізмів: підйом лапки, поворот моховика та ін;
  • При оформленні рольового шва використовується, як правило, тільки одна голка – права. Відповідно ліву слід зняти;
  • Виконайте необхідні налаштування натягу ниток та ін. Не завжди налаштувавши оверлок згідно з інструкцією, ви отримаєте бажане якість шва. Тому рекомендується випробувати його на невеликому обрізанні непотрібної тканини;
  • Під час обробки притримуйте тканину, щоб вона не ковзала.

Якщо немає достатнього досвіду, намагайтеся, щоб рухи були повільними і обережними, щоб не зіпсувати ваше виріб.

Одне із самих нудних занять швачки – це перезаправленние ниток оверлока. Є 2 ради, щоб спростити цей процес:

  1. Найпростіше спочатку придбати модель машинки з функцією автоматичної заправки ниток. Вона буде коштувати дорожче, але виправдовує себе.
  2. Щоб не проводити нову нитку через усе нитенаправители, можна скористатися такою хитрістю. Стару відрізаємо нитку ближче до котушки. Потім кінчик старої нитки пов'язуємо вузликом з новою. Далі, як ви вже, напевно, здогадалися, потягуючи їх через голку, і, коли нова нитка пройде через всі елементи, відрізаємо непотрібний кінець.