Які краще вибрати нитки для оверлока

Оверлок є відмінним доповненням до швейній машині. На ньому виконують різну обробку країв. Багато видів тканини обсипаються. Щоб уникнути цього, також для додання виробу більш естетичного вигляду та обробляються краю. Оверлок вимагає спеціальних ниток для нього. Чому потрібно обирати саме їх? Від цього залежить наскільки якісними буде швейні вироби. При неправильному підборі можуть виникати несправності самого оверлока.

Які повинні бути витратні матеріали

Для оверлоков потрібні хороші якісні нитки. Вони повинні володіти певними властивостями. Щоб виріб був якісним, не було «сюрпризів» після прання, прасування, сушіння вироби. Орієнтуватися треба ось на що:

 • Еластичність. Дуже важлива вимога до витратних матеріалів. Вони повинні створювати необхідний натяг. Якщо нитка не буде мати потрібної еластичністю, вона буде рватися або не давати потрібних результатів.
 • Гладкість. Відсутність шорсткостей і нерівностей.
 • Відсутність потовщень, утончений. Важлива рівна структура.
 • Оптимальна товщина. Розбіг номерів ниток варіюється від 50 до 120. Занадто товсті нитки будуть псувати зовнішній вигляд виробу і створять додаткові неприємності. Тонкі можуть рватися.
 • Довжина котушок. Вибирати котушки можна завдовжки у 1000 метрів. Це найбільш раціональний варіант.
 • Міцність. Якщо вони будуть весь час пориватися, то це призведе до погіршення якості виробу.

Для оверлока типу 51 класу можуть підійти будь-які види. Такий апарат був широко поширений в радянський час. Але користуються попитом досі в силу недорогий вартості і практичності. Для обробки країв килимів є спеціальні поліпропіленові нитки.

Важливо! Серед матеріалів віддають перевагу синтетиці. Вона добре ковзає по тканині. Виробників ниток для оверлока безліч. До одним з найдорожчих можна віднести німецьку фірму Aman Mettler. Такі матеріали підійдуть для будь-якого виду робіт.

Для правильного вибору витратних матеріалів, потрібно визначити їх критерії. Такими критеріями є:

 • Вид одягу, який необхідно опрацювати.
 • Колір.
 • Виробник.
 • Вартість.

Для якісних виробів краще не економити на нитках. Адже переробка вироби буде коштувати набагато дорожче.

Види ниток для оверлоков

У оверлока можуть використовуватися різні види ниток. Різновиди ниток бувають наступні:

 • Універсальні. Вони підходять для більшості тканин і швів. Такі нитки добре тримають температуру. Мають універсальні нитки хорошим запасом міцності і стійкості до вицвітання.
 • Напівпрозорі. Володіють хорошою м'якістю. Використовують її для виконання невидимих швів. Крізь неї видніється колір тканини. Такі нитки незважаючи на свою м'якість, володіють достатньою запасному міцності.
 • Текстуровані. Володіють хорошою еластичністю. Використовуються вони для пошиття одягу з еластичних видів тканин. Ними є купальні плавки, купальники, спортивні шорти, футболки, штани. Роблять вони з поліаміду.

Як вибрати

Для обробки повсякденного одягу, суконь, брюк треба використовувати універсальні вигляд. Вони призначені для всіх основних типів тканин. Вони не будуть створювати надмірний натяг. В той же час їх натягу цілком вистачатиме для таких тканин. Сумки, шкарпетки, футболки, сорочки можна обробити такими нитками. У їх сферу впливу увійдуть і рушники, скатертини, серветки. Ними можна прошивати краю постільної білизни.

Для шовкових речей підійдуть напівпрозорі види. Вони добре розчиняються в кольорі самої тканини. Шви стануть ледве помітними. Такі ж нитки підійдуть для обробки різних видів білизни, суконь, витончених виробів. Всіх видів одягу, яким потрібна м'яка тонка обробка.

Еластичні види тканини обробляються текстурованими нитками. Це різні спортивні види одягу з тканин стрейч. Плавки для купання, які добре розтягуються, купальники. Спортивні шорти з розтягує синтетики. Така тканина часто необхідна для застосування на тренуваннях, спортивних залах, на спортивних змаганнях. Активні рухи мають на увазі більш динамічні матеріали одягу. Адже якщо тканина не буде тягнутися, то вона при натягу від таких рухів може порватися. Спортсмени часто потіють, одяг може прилипати до тіла. Тут навіть вільна одяг не застрахована від розриву. А одяг з тягнуться тканин навіть при прилипання до тіла не порветься. Вона тільки розтягнеться. Для обробки такого одягу і будуть ідеальні текстуровані оверлочні нитки.

Які нитки краще не використовувати

Оскільки для оверлока потрібні еластичні і в той же час міцні нитки, то краще використовувати саме ті види, які були перераховані вище. Нитки, які не варто використовувати при роботі з оверлком:

 • Бавовняні. Не мають потрібної еластичністю. До них можуть бути нерівності, потовщення.
 • Армовані нитки. Вони дуже міцні, але не володіють необхідним натягом. Це може призвести до несправностей у оверлока.
 • Лавсанові. Причина та ж, що і в попередньому випадку.
 • Нерівні нитки з потовщеннями. Використовуючи такі нитки, якісний шов навряд чи вийде зробити. Нитки для оверлока необхідні гладкі, без шорсткостей.

Багато любителі почнуть свою роботу з оверлком, використовуючи універсальні нитки. Вибір виробника буде залежати і від фінансових можливостей швачки. Вибираючи якісні витратні матеріали, можна створювати красиві вироби. З такими видатковими матеріалами і оверлок прослужить довше.