Можна кип'ятити в чайнику газовану воду

Піклуючись про своє здоров'я, ми все частіше замислюємося, яку воду п'ємо. Багато хто не довіряють тій, яка ллється будинки з-під крана. Торгівля відразу відгукнулася на це недовіра, запропонувавши бутильовану питну воду. Причому можна вибрати як звичайну рідину, так і газовану. А чи можна закип'ятити її? Давайте розберемося!

Припустимо кип'ятіння газованої води

Питання виникає з-за неясності, як відреагує насичена газами вода на кип'ятіння. Однозначної відповіді не буде, тому що рідина буває декількох видів: звичайна, солодка і мінеральна. Солодку навряд чи хто захоче використовувати для приготування чаю або кави. Тому зупинимося на двох варіантах безбарвної рідини, в якій немає цукру.

Можна кип'ятити просту газовану воду

Щоб отримати питну газовану воду, рідину насичують вуглекислими сполуками. Вважається, що в такому вигляді вода дозволяє краще втамувати спрагу в спекотний день. А деякі просто люблять ігристі бульбашки в напоях.

Важливо! Протипоказань до кип'ятіння такої води немає. Але краще залишити рідина на деякий час відкритою, щоб газ випарувався.

У підсумку вийде звичайна кип'ячена вода. Її можна пити, використовувати для приготування чаю або кави. Так і варити щось в такій воді можна, наприклад, якщо у вас є запас, а воду відключили.

Можна кип'ятити мінеральну газовану воду

Мінералка теж може бути газованої. Іноді вона стає такою природним чином, іноді рідина насичують спеціально.

Довідка! За допомогою вуглекислоти виробники забезпечують збереження наявних в рідині корисних мінералів.

Справжню мінералку, видобуту з природних джерел, насичену натрієм, кальцієм, магнієм і іншими корисними елементами, кип'ятити не варто!

Цьому є багато причин:

  • По-перше, буде елементарно несмачно. Ви отримаєте неприємно пахне солону воду, абсолютно не утоляющую спрагу і не підходить для вживання з чим-небудь ще.
  • По-друге, солі під час кип'ятіння частково осідають. Тому згодом важко засвоюються організмом.
  • По-третє, теплова обробка руйнує корисні для людини речовини. Тому вода стає не тільки «мертвою», непотрібною для людини, але навіть шкідливою. Особливо якщо її кип'ятити більше одного разу.

Важливо! Хлор при багаторазовому або тривалому кип'ятінні утворює небезпечні для здоров'я речовини. А властивості насиченій сірководнем мінералки після кип'ятіння можуть змінитися самим непередбачуваним чином.

Що буде з чайником, якщо кип'ятити в ньому газовану воду

Незалежно від того, простий або електричний чайник перед нами, важливо, яку саме воду в нього наливають.

  • Якщо кип'ятити солодкі напої, та ще й з барвником, ефект буде... Ну, приблизно як у тих умільців, які готують в чайнику пельмені і заварюють доширак. Тобто ви просто зіпсуєте чайник! Особливо шкідливо це для електрочайника.

Довідка! Від високої температури барвник і цукор проникнуть у внутрішню поверхню і нагрівальний елемент. Відмити їх не вийде, а з часом вони стануть причиною поломки пристрою.

  • А ось звичайна BonAqua або «Аква Мінералі» не завдасть чайнику шкоди.

Важливо! Якщо додати у воду лимонний сік або лимонну кислоту, вийде відмінний засіб від накипу. Таким чином, можна чистити чайник хоч щотижня, навіть в профілактичних цілях.

Отже, кип'ятити газовану воду можна! Для власного вживання — звичайну питну. Для чищення чайника — з додаванням лимонного соку або кислоти. А з іншими видами краще не експериментувати!