Чим очистити ручки плити від жиру

Плита – вірний помічник у приготуванні їжі. Господині намагаються стежити за її поверхнею і постійно протирають від жиру. А з ручками-регуляторами ситуація деколи йде складніше. Перший час їх дбайливо чистять, але вже через рік на ручках утворюються в'їдаються плями жиру, наліт бруду і пилу. Це не привід наглядати новеньку плитку відмити регулятори під силу кожній господині.

Які бувають регулятори

Є два види ручок: знімні і незнімні. Знімні регулятори досить потягнути на себе, і вони відокремлюються від плити. Якщо регулятор не піддається – він незнімний, і краще не застосовувати до нього фізичну силу, щоб не зламати плиту.

Знімні ручки можна кип'ятити у воді і використовувати будь-які доступні засоби для їх очищення. Незнімні ручки теж можна очистити від бруду, але коло очищувальних засобів при цьому звужується.

Як очистити знімні ручки

Для найпростішого способу очищення не потрібно агресивної побутової хімії. Для цього ручки поміщають в ємність з водою температурою 80⁰С, додають туди миючий засіб або натерте господарське мило і залишають на 15-20 хвилин. Після цього їх чистять старою зубною щіткою.

Не варто занадто довго тримати ручки у воді. Поки вона гаряча, бруд легко відстає від поверхні ручок, але при охолодженні води бруд знову в'їдається.

Відмивши ручки, протирають поверхню плити в місцях їх розміщення.

Як очистити незнімні ручки

Незнімні регулятори чистити складніше. Для цього потрібно ватний диск, зубочистка, зубна щітка, ватні палички, серветки, губки і миючий засіб.

Для очищення зручно використовувати гелеве засіб, воно не буде затікати в стик або стікати по поверхні плити на підлогу. Можна розвести гарячий розчин миючого засобу і нанести його ватяним диском на поверхню.

Наступний етап – механічна очистка зубною щіткою або губкою. Щоб прибрати бруд із стиків, стане в нагоді зубочистка, а для очищення тонких деталей – ватна паличка.

Якщо мильний розчин не видалив жир, допоможе сухий спосіб – вмочити ватяну паличку в соду і відтерти нею забруднення.

Для очищення регуляторів можна використовувати спеціальні серветки, які продаються в господарських магазинах. До їх складу входить хлор з лимонною кислотою. Серветками протирають поверхню, а важкодоступні місця очищають зубочистками.

Народні засоби

Покупні засоби для очищення плити зручні у використанні і ефективно працюють. Але іноді прибирання починається спонтанно, а можливості сходити в магазин немає. До того ж спеціальні засоби можуть коштувати дуже дорого в порівнянні з не менш дієвими народними засобами.

Нашатирний спирт

Цей пухирець може опинитися в аптечці більшості господинь. Але є важливе уточнення – для очищення необхідний не чистий нашатирний спирт, а нашатирно-анісові краплі. Їх запах не такий отруйний і краплі не треба розбавляти водою. Для очищення ватний диск або паличку змочують в краплях і протирають забруднену поверхню.

Якщо вдома є тільки чистий нашатирний спирт, його розводять водою в пропорції 1:1.

Оцет

Це засіб підійде лише для знімних ручок. У ємності змішується оцет з водою в пропорції 1:4 і туди поміщаються ручки. Ємність ставлять на середній вогонь і кип'ятять 10 хвилин. Після цього воду зливають, а регулятори залишають остигати. Потім їх протирають серветкою і встановлюють на місце.

Лимон + сода

Сік лимона − незамінний засіб для очищення багатьох забруднень в будинку. Щоб очистити ручки, досить вичавити сік одного лимона, змочити в ньому щітку і протирати поверхню. Якщо жир в'ївся, в сік додають 2 чайні ложки соди, погашеної невеликою кількістю соку. Суміш наносять на ручки і залишають на 10-15 хвилин, а потім протирають. Такий спосіб залишає після себе приємний аромат цитрусових на кухні ще деякий час.

Відчистити забруднення можна з будь плити і регуляторів, але, можливо, на це піде багато часу і сил. Щоб не витрачати кілька годин на очищення кількох ручок, краще регулярно протирати їх від жиру, доторкатися до них чистими руками і стежити за порядком на кухні. Якщо ж необхідність збирання та використання агресивних коштів все-таки виникла, не варто забувати про застосування рукавичок і масок для захисту дихальних шляхів.