Як почистити газову плиту

При приготуванні їжі будь-яка піч неминуче брудниться. Газові плити важче очистити, ніж електричні, так як задачу ускладнюють конфорки, які необхідно розбирати, і решітка, загрязняющаяся в будь-якому випадку незалежно від вашої акуратності.

Якими засобами можна чистити газову плиту

Для чищення плити можна придбати як професійні розрекламовані засоби, так і приготувати народні самостійно. Перші коштують дорого, але швидко спрацьовують і не завжди з очікуваним ефектом; другі обійдуться дуже дешево, якісно усунуть забруднення, але в окремих випадках приходить чекати 8-12 годин. Для зручності багато наносять засіб на ніч, і тоді чищення плити обходиться їм у копійки і без витрат на очікування.

Огляд народних засобів для чищення газової плити

Для різних елементів плити застосовуються різні методи і засоби очистки, однак, в цілому можна скласти перелік особливо популярних засобів, які придатні для використання в більшості випадків:

 • 1) Мильний розчин. Одне з найбільш популярних і дешевих засобів. Іноді він поєднується з іншими для отримання кращого результату. Щоб його приготувати, необхідно натерти третину або половину бруска господарського мила, а потім розчинити його в 7 л гарячої води. Якщо прибирати вам трохи, але пропорційно зменшити кількість інгредієнтів.
 • 2) Нашатирний спирт. Самий недорогий метод. Пляшечку можна придбати в будь-якій аптеці. Але при його використанні необхідно обов'язково працювати в рукавичках. Підходить для застосування на будь-яких поверхнях.
 • 3) Содова кашка. М'яке абразивний засіб. Тим не менш у рідкісною господині на кухні не знайдеться цієї коробки. Для отримання пасти необхідно змішати соду і воду в однакових кількостях. Для більшої ефективності часто змішують соду не з водою, а відразу з мильним розчином.
 • 4) Оцет і сода. Іноді їх змішують заздалегідь, але можна використовувати і окремо, змішуючи безпосередньо на поверхні, що очищається. Для цього оцет розпорошує пульверизатором, а содою зверху посипає.
 • 5) Лимонний сік. Можна видавити сік з фруктів, так і розчинити лимонну кислоту. У деяких випадках достатньо просто пройтися часточкою лимона по забрудненій поверхні.
 • 6) Гірчиця. В окремих випадках для очищення від жиру використовується і вона. Можна купити в магазині або самостійно приготувати з гірчичного порошку.

Нехай більшість коштів і не несе в собі таких подразнюючих властивостей, як спирт або оцет, все одно бажано працювати в рукавичках. Тривалий контакт шкіри з очищаючим засобом, хоч і щадним, може призвести до хімічного опіку.

Важливо!

Чистити піч потрібно обов'язково в гумових рукавичках.

Чому не можна чистити газову плиту

Щоб уникнути появи подряпин на плиті, необхідно відмовитися від використання сильних абразивних засобів.

Важливо!

Якщо поверхня плити емальована, то її не можна чистити будь-якими порошками, навіть содою, так як велика ймовірність появи мікроподряпин.

Можна використовувати і металеві губки, так як вони можуть завдати значної шкоди покриттю.

Якою ганчіркою чистити плиту

Для миття плити краще всього підходить звичайна поролонова губка для посуду. Вона добре вбирає рідину і не завдає пошкодження покриття. Придатна для такого застосування і м'яка сіткова губка, але її рідко можна зустріти в магазинах.

Важкодоступні ділянки вимагають своїх інструментів. Так, в таких випадках можна скористатися нарізаною губкою, старою зубною щіткою, зубочистками або щіточками для розчісування вій. Головне, щоб використовуваний інструмент не зіпсував покриття.

Як почистити газову плиту в домашніх умовах: послідовність дій

Привести в порядок газову плиту нескладно, але це вимагає певних витрат часу і сил. Щоб не мешкаться і просто не втрачати час в процесі, думаючи, до чого перейти в наступний момент, потрібно слідувати алгоритму дій.

Важливо!

Перед будь чищенням печі необхідно відключити її від газу, щоб убезпечити себе від виникнення нещасного випадку.

Як відчистити чавунні решітки на газовій плиті

Решітка на плиті забруднюється при будь готуванні, неважливо було пролито чи ні. Всьому виною постійно наростаючий нагар. Щоб процес був досить простим і нетривалим за часом, ґрати слід мити щодня засобом для миття посуду під гарячою водою. Але якщо у вас вже накопичився жир і нагар, то такий метод боротьби з брудом не спрацює.

Будь ґрати для спрощення миття можна попередньо замочити в мильному розчині на 10 годин – це значно полегшить видалення бруду, особливо якщо вона зібралася вже у великій кількості.

Важливо!

Для безпеки перед початком процедури слід зняти решітку з плити.

Вибір способу очищення решітки залежить від матеріалу, з якого вона виконана:

 • 1) Чавун. Такий виріб краще всього очищається навіть від великого скупчення нагару прожарюванням. Можна потримати решітку над палаючим багаттям або газом. Непогано справляється і мильний розчин, а, точніше, пар: для цього необхідно в духовку поставити деко з мильним розчином, а зверху розташувати ґрати, а потім включити духовку на 180 градусів на 20-30 хвилин. У деяких випадках вдаються до використання засіб для миття двигуна автомобіля. Справляється воно добре, але ґрати після необхідно довго промивати під проточною водою.

 • 2) Нержавіюча сталь. Даний матеріал не боїться контакту з абразивними речовинами, тому таку решітку з нержавійки можна просто потерти піском та металевою губкою. Однак цей метод вимагає тривалого докладання зусиль. Підійде для використання і гірчиця – її необхідно нанести товстим шаром на решітку і залишити на пару годин, після змити водою, що залишилася бруд. Добре справляється подібним чином і оцет з содою.

 • 3) Емальована поверхня вимагає дуже обережного ставлення, так як навіть зайве зусилля може завдати їй ушкодження. Краще всього використовувати для неї меламінову губку, однак, якщо такий варіант вам здається дорогим, впораються гірчиця, оцет з содою, але при цьому доведеться почекати кілька годин, поки пройде реакція.

Важливо!

При вигляді великої кількості нагару багато господинь інтуїтивно вдаються до соскабливанию його ножем – це робити категорично забороняється, так як високий ризик зіпсувати саму решітку.

Після миття ґрати необхідно добре висушити перед установкою назад на плиту, так як волога поверхня найкраще притягує новий жир і нагар.

Як відмити конфорки

У більшості моделей печей конфорки розбірні, і їх необхідно зняти, щоб промити більш ретельно. У разі якщо конструкція цього не передбачає, то необхідно ретельно прочистити всі важкі місця з допомогою зубної щітки, зубочисток або щіточки для вій. Вони допоможуть проникнути в самі вузькі щілини і дістати звідти накопичилася бруд.

Розібрані конфорки спочатку замочуються в мильному розчині або однопроцентному оцті на 20-30 хвилин. Після вони ретельно промиваються під теплою проточною водою з губкою або зубної щітки (в залежності від роду бруду).

Як розібрати конфорки для очищення

 Підстава конфорки з плити не видаляється. Конфорка розбирається на її складові:

 • кришку;
 • розсікач.

При митті не варто забувати про очищення сопла, через яке подається газ. При його засміченні конфорка працює набагато гірше, тому необхідно ретельно прочистити його зубочисткою.

Важливо!

Користуватися голкою або іншими металевими інструментами в цьому випадку категорично забороняється.

Як правильно чистити передню панель газової плити

Очищення передній панелі плити така ж важлива, як і всіх інших елементів, але багато з причини ліні не приділяють їй належної уваги, у кращому випадку просто протираючи ганчіркою.

Мити поверхню передньої панелі потрібно також з використанням миючих засобів. Підхід щодо вибору тут такий же, як і у решіток: вибирається залежно від матеріалу. У більшості випадків застосовується лимонний сік, оцет з содою, сода з мильним розчином і гірчиця. Ці засоби добре справляються з забрудненням та одночасно не завдають шкоди покриттю.

Як очистити ручки газової плити

Ручкам найчастіше доводиться контактувати з брудними руками, в них постійно накопичується бруд, яка може заважати їх правильно роботі.

Принцип очищення ідентичний конфорок. По можливості ручки знімаються і замочуються в мильному розчині або слабкому уксусовом, а після промиваються під водою. Якщо це неможливо, то вони ретельно прочищаються зубною щіткою з кашкою з соди або зубочистками.

Як чистити корпус газової плити

Корпус плити звичайно менш забруднений по відношенню до всієї плиті, але не варто забувати про його миття. Вибирати засіб для очищення необхідно, з огляду на матеріал, з якого він виконаний. Дбайливо варто підходити і до скла духовки: не варто застосовувати до нього сильно абразивні засоби, так як подряпини сильно погіршать видимість. Універсальними засобами очищення виступає сода, гірчиця і мильний розчин. Вони наносяться на поверхню, залишаються для впливу на кілька годин, а після змиваються губкою і теплою водою.

Важливо!

Перед миттям корпусу бажано знеструмити плиту і відключити газ.

Кілька порад, як зберегти газову плиту чистої надовго

Найпростіша порада – це відмивати бруд відразу по мірі її появи. Куди простіше протерти тільки що втекла молоко, ніж після того, як воно вже ретельно сцепилось з поверхнею. Корисно буде взяти за звичку щодня мити плиту із засобом для миття посуду – це не займе багато часу, зате через тиждень або місяць вам не доведеться витратити кілька годин на відмивання печі.

Для полегшення очищення решітки можна заздалегідь створити на ній захисну плівку. Приготуйте заздалегідь розчин з ПВА і соди у співвідношенні 1:3. Після чергового миття нанесіть отриманий розчин на решітку і дайте висохнути. Надалі забруднення змиваються разом з цією плівкою швидко і з мінімальним додатком сили.