Як користуватися індукційною плитою

Індукційні плити або панелі – це результат розвитку традиційної кухонної техніки. Їх основна відмінність від інших полягає в принца роботи. Якщо з плитою, що працює на газу, все зрозуміло – згоряння газового палива призводить до нагрівання посуду і продуктів в неї закладені. В електричній печі нагрівання здійснюється за рахунок того, що електричний струм, що проходить через нагрівальний елемент генерує певну кількість теплової енергії.

Принцип роботи індукційної плити

Індуктивна панель працює на підставі інших фізичних явищ. Приготування їжі на такому обладнанні здійснюється за рахунок індукції. Струм, проходячи через витки індуктивної котушки, перетворюється в змінне магнітне поле. Воно нагріває посуд за рахунок виник вихрового поля.

Як правильно користуватися індукційною плитою

Для того щоб піч працювала довго і без особливих проблем від користувача потрібно тільки одне – в точності виконувати вимоги, наведені в керівництві з експлуатації. У цьому документі описано порядок вибору місця установки моделі, порядок її живлення та експлуатації.

Як підключити плиту

Основний інструмент, який знадобиться для підключення пристрою до мережі – це викрутка. Безпосередньо для підключення потрібно придбати певну кількість трижильного силового кабелю. Найчастіше використовують кабель перетином від 4 до 6 кв. мм Довжини цього кабелю повинно вистачити до місця підключення панелі. Як правило, в комплект поставки входить 4-х жильний кабель. 2 жили, коричневого і чорного кольору – це фази, жила синього кольору – «0», і жовто-зелений провід – земля. Кінці проводів необхідно зачистити. На тильній стороні виробу розташована гребінка, в яку встановлюють зачищені дроти. Вільний кінець необхідно підключити в домову електричну мережу.

Як включити індукційну плиту

Отже, панель увімкнена в мережу. Після закінчення цього процесу деякі моделі сигналізують про те, що все протікає в штатному режимі, і панель можна включати.

На панелі управління, як правило, існує кнопка «старт/стоп», натискання на яку, призведе до включення пристрою.

  • Включення та основи експлуатації.

Перед початком роботи, має сенс очистити поверхню від залишків упаковки і слідів клеючих речовин, які могли залишитися після виробництва. До речі, в перші хвилини експлуатації може запах паленої гумою. Але особливо хвилюватися не варто, цей неприємний дух скоро відійде.

  • Включення варильних зон.

Для кожної окремої зони, на панелі управління передбачені окремі кнопки, крім цього, в деяких моделях передбачені окремі регулятори. Потужність встановлюється від 0 до 9.

В інструкції з експлуатації детально описано, які режими потужності оптимальні для кип'ятіння, а які для підігріву або безпосередній готування.

Як правильно вимикати індукційну панель

Після закінчення приготування їжі, необхідно відключити панель. Для цього можна натиснути кнопку «старт/стоп» або почекати певний час, після закінчення якого панель сама перейде в режим очікування.

Як готувати на індукційній плиті

Для приготування їжі необхідно підготувати необхідні продукти і, зрозуміло, посуд, про це нижче.

Підбираємо посуд для індукційної плити

Для готування на індуктивних печах доцільно застосовувати спеціалізовану начиння, виконану з феромагнітних матеріалів. Це визначено фізичним принципом, який лежить в основі її роботи. Вихрові струми, які створюють тепло в посуді, що найбільш ефективно впливають на феромагнітну посуд. Якщо у споживача немає бажання витрачати гроші на придбання нової посуду, можна купити перехідник, виконаний у вигляді диска і укладається на конфорку, таким чином, можна буде використовувати звичну кухонне начиння (скло, алюміній і ін). Цей адаптер буде приймати на себе дію вихрових струмів, і розігріватися, передаючи тепло посуді на ньому встановленої.

ВАЖЛИВО!

З'ЯСУВАТИ ПІДХОДИТЬ ОБРАНА ПОСУД ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ НА ІНДУКЦІЙНІЙ ПЕЧІ, АБО – НІ ДОПОМОЖЕ ЗВИЧАЙНИЙ МАГНІТ. ДОСИТЬ ПІДНЕСТИ ЙОГО ДО ПОСУДІ, І ЯКЩО ВІН ПРИЛИПНЕ, ТО ПОСУД ЦІЛКОМ МОЖЕ БУТИ ВИКОРИСТАНА ДЛЯ ГОТУВАННЯ НА ТАКОМУ ОБЛАДНАННІ.

Оптимальним рішенням буде використання посуду з товстим дном.

Розбираємося в режимах

Для того щоб процес приготування їжі став простіше, виробники намагаються встановити більшу кількість функцій, і деякі з них, справді, можуть принести певну користь. Наприклад, функція Booster, що дозволяє перекидати потужність з конфорки на конфорку. Вона дає можливість забрати у вільної конфорки енергію. Це дозволяє приготувати їжу трохи швидше.

Режим підтримки тепла – його наявність дозволяє залишати приготовану їжу на плиті, і та довго не зможе охолонути.

Аварійне відключення спрацює, тоді, коли на варильну поверхню потрапить рідина. В результаті відбувається відключення всіх конфорок.

Окремі моделі пропонують користувачам різні режими, які дозволяють приготувати відбивну або протушкувати гриби.

Як розблокувати індукційну плиту

У деяких випадках виникає необхідність блокування плити, наприклад, від маленьких дітей, які можуть погратися з панеллю управління. На лицьовій панелі може розташовуватися кнопка із зображенням замку. Після натискання на неї відбудеться блокування управління плитою. Для її відключення необхідно натиснути дві кнопки одночасно, як правило, це копки «плюс» і «мінус», після натискання треба витримати певний час.

Особливості приготування на індукційній плиті

Одна з головних особливостей індуктивної плити це швидкість приготування. Всі, хто використовують її в побуті, відзначають її швидку роботу. Розглянемо це на прикладі виготовлення звичайної яєчні. Так, на газу яєчня в середньому буде готова через 12-15 хвилин, на індуктивного печі, час приготування займе не більше 4 хвилин.

Важливо!

Для тих, хто тільки опановує цей пристрій, в перший час треба строго слідувати вказівкам, позначеним в рецептурних книгах. І лише після деякого досвіду можна готувати самому.

Правила безпеки при роботі з індукційною плитою

Індуктивна піч – це електричний прилад і відповідно з цим його експлуатація повинна проводитися у відповідності із заходами безпеки по роботі з електроприладами.

  1. Підключення повинно бути виконано тільки до тієї мережі, яка відповідає вимогам, визначених у керівництві з експлуатації.
  2. Неприпустимо закривати панель, через яку здійснюється вентиляція внутрішній порожнині пристрою.
  3. Обладнання має бути захищене від попадання вологи всередину корпусу.
  4. Чистка та обслуговування індуктивного приладу може бути проведена тільки після відключення приладу від мережі електричного струму.

Дотримуючись цих порад, ви зможете просто користуватися індукційною плитою, і прослужить вона при цьому довгий час.