Як зрозуміти, що газова плита вже небезпечна

Газові прилади забезпечують людям комфорт, приносячи в будинок тепло, будучи досить економічним джерелом енергії для приготування їжі. Тому вони перестали сприйматися як небезпечні прилади. Але безвідповідальне ставлення до газової плити може коштувати вам життя. Як зрозуміти, що вона стала небезпечною для користування? Про це читайте далі.

Безпека плити − найдорожче!

Газова плита не втрачає популярності серед городян і жителів сільської місцевості вже багато років. Вона має масу переваг:

  • багаторічний термін використання;
  • невитратне обслуговування;
  • скорочує час приготування їжі;
  • виручає там, де відсутня електрика і централізоване газопостачання.

Але пам'ятати про те, що використовуваний у її роботі природний газ – вибухонебезпечну речовину, необхідно постійно. Поломки плити, навіть незначні, можуть призвести до тяжких наслідків: пожеж, втрати майна, загибелі людей.

Як зрозуміти, що газова плита стала небезпечна для життя

При проблемах у роботі плити ідеальний варіант − виклик фахівця для діагностики і обслуговування. Найскладніше зробити це жителям віддалених районів. Тому варто знати типові несправності газових плит і причини їх появи. В некритичних випадках полагодити плиту можна самостійно.

Які ознаки в роботі газової плити повинні викликати у вас занепокоєння?

1. Зміна кольору вогню у працюючої пальника. При справному стані полум'я має рівний блакитний колір. Жовті і червоні відтінки свідчать про неповному згоранні органічного палива. При такій роботі пальника на посуді утворюються сліди кіптяви. Це, як і витік, може призвести до отруєння газом.

Ознаки отруєння − запаморочення, слабкість, роздратування слизової оболонки очей, порушення сну і апетиту.

Причиною може виявитися засмічення форсунки або деформація розсікача полум'я.

2. Запах газу. Є очевидною ознакою витоку внаслідок розгерметизації устаткування. Може спровокувати вибух і загоряння. Ваші дії в цій ситуації: перекрити подачу газу, потім відкрити вікна для провітрювання приміщень. Бажано знеструмити всі електроприлади в будинку.

Тільки після цього можна обстежити плиту для виявлення ознак витоку.

Виявити місце розгерметизації допоможе мильний розчин. Збивши його в піну, нанести на всі з'єднання системи і плити. У місці утворення міхурів і буде перебувати отвір, через яке відбувається витік газу.

3. Не запалюється пальник. Якщо не горить одна пальник з декількох, то причина в засміченні форсунки. А якщо не працюють, то слід перевірити роботу електропідпалу. Ще одна причина − не надходить газ.

4. Слабке горіння полум'я у всіх пальниках. Перевірте, чи не затиснутий шланг подачі між стіною і плитою. Якщо погано працює тільки один пальник, то спробуйте почистити форсунку. Якщо шланг в порядку та чистка не потрібна, то причина може опинитися в низькому тиску газу в системі. Виклик спеціаліста в цьому разі обов'язковий.

Надмірно інтенсивне полум'я одного з пальників може свідчити про знос форсунки, доведеться її замінити. Якщо всі пальники горять занадто сильно, то причина криється в підвищеному тиску газу в системі або несправності редуктора. Це − небезпечно! Без кваліфікованої допомоги не обійтися.

5. Погано повертаються крани плити. У старих плитах мастило засмічує поворотний механізм. Досить їх зняти і почистити. Якщо спостерігаєте провертання, то поворотний механізм пошкоджений.

6. Самовимкнення пальників. Відбувається з-за порушень в системі контролю подачі газу. Спрацьовує термоэлектромагнитный клапан, зупиняє подачу газу.

Зайнявшись діагностикою несправностей газової плити, не забудьте попередньо відключити її від електромережі та подачі газу. Небезпечно самостійно проводити ремонт та заміну деталей. Довірте це професіоналам. Не піддавайте життя своєї сім'ї небезпеці!

І що тепер робити

Дотримуйтесь графік профілактичного огляду фахівцями газового обладнання. Не рідше, ніж раз на три роки такий огляд повинен проходити. Будь-яка підозра на несправність – привід викликати газівника!

Будьте пильні самі, стежте за процесом приготування їжі на плиті, не залишайте її без нагляду.

Придбайте детектор витоку газу. Прилад сповістить вас про будь-якої, навіть незначної, витоку.