Як почистити чайник від накипу содою

Чайник є на будь-якій кухні. Цей пристрій дозволяє нагріти або закип'ятити воду всього за кілька хвилин, а потім насолодитися смачним чаєм або ароматною кавою. Але з часом всередині чайника з'являється накип, і для її очищення більшість споживачів воліють використовувати різну хімію з побутового магазину. А адже такі дії небезпечні для здоров'я, а з урахуванням того, що накип можна видалити за допомогою звичайної соди, і зовсім не є розумними. Саме тому у матеріалі нижче ми вирішили розповісти вам про те, як почистити чайник їй.

Чому утворюється накип

Головною причиною є солі кальцію і магнію. В процесі кип'ятіння рідини вони перетворюються в осад, утворюючи при цьому великі нарости всередині побутового приладу. Мабуть ви хоч раз чули, що воду поділяють на дві категорії: м'яка і тверда. І класифікація проводиться саме за кількістю цих солей — чим їх більше, тим жорсткіше вода.

Важливо! З часом наростів з'являється все більше, а це впливає не тільки на смак води. У чашці із напоєм можна виявити пластівці білого кольору, а вода починає набувати неприємний запах. І в таких випадках необхідно терміново почистити чайник від накипу содою.

Позбавлення від накипу за допомогою соди

Сода використовується для різноманітних цілей. Приміром, вона додається в тісто як розпушувача, а також допомагає боротися з опіками. Але не менш ефективною вона виявиться і в боротьбі з багатовіковою накипом.

Для неї характерна м'яка кристалічно-молекулярна структура, що робить її ідеальним засобом для чищення поверхонь. Кристали чудово розчиняються у воді, і при цьому не завдають шкоди очисним поверхонь, зважаючи чого соду можна використовувати не тільки для усунення накипу, але і для чищення скла, заліза і інших матеріалів, з яких виготовлена кухонне начиння.

Сода є абсолютно нешкідливим матеріалом, і не несе загрози для навколишнього середовища і людського організму. При використанні соди на тілі не виникне опіків і подразнень.

Поєднання соди та інших засобів для чищення

1. Сіль і сода. Це поєднання допоможе побороти навіть сильно застарілий накип. Щоб очистити чайник потрібно залити в нього воду до верхів, а потім засипати ложку солі і 2 соди. Дочекайтеся повного розчинення, а після залиште рідину постояти протягом 15 хвилин. Після закінчення даного часу посуд промивається чистою водою з використанням губки, а потім чайник набирається, доводити до кипіння, злити і знову вирушає в мийку.

2. Сода і оцет. Результат перевершить всі очікування. Вам потрібно додати у воду 2 ч. л. соди на 1 літр, закип'ятити її, настоятися 15 хвилин і вилити в раковину. Далі набирається друга порція води, в яку додається аналогічну кількість соди, а також оцет, з розрахунку 1 ч. л. на літр. Вміст необхідно закип'ятити настояти 20 хв, а потім злити і прибрати відшарувалася накип.

3. Сода і лимонна кислота. Як почистити чайник від накипу содою і кислотою? У посуд заливається вода, а після на кожен літр додається по 2 ч. л. коштів. Кип'ятіння триває 15 хвилин, після чого гаряча вода в чайнику тримається протягом години. Після закінчення даного часу розчин зливається, процедура повторюється. Цей спосіб рекомендовано використовувати у випадках, коли інші засоби не дають бажаних результатів.

Профілактичні заходи

  1. Не рекомендується 2 рази кип'ятити одну і ту ж воду.
  2. Необхідно зливати кип'ячену воду для мінімізації ймовірності появи накипу.
  3. Чайник слід чистити 4-5 разів в місяць.
  4. Процес появи накипу можна уповільнити, якщо почати використовувати воду, що пройшла попередню фільтрацію.
  5. Після кожного кип'ятіння необхідно обполіскувати чайник водою.