Який чайник краще вибрати − електричний або звичайний?

Гарне чаювання починається з хорошого чайника, тому до його вибору потрібно ставитися з усією серйозністю. Сьогодні існують як «прості» прилади, які доведеться гріти на плиті, так і електричні, подогревающиеся за рахунок електроенергії. Який з них вибрати і які переваги обох видів, спробуємо розібратися.

Звичайний чайник: плюси і мінуси

Прилади для підігрівання на плиті зазвичай виготовляються з нержавіючої сталі, алюмінію або навіть з скла. Вони непогано виглядають в будь-якому кухонному інтер'єрі і створюють незвичайну атмосферу навколо чаювання.

Важливо! Завдяки такому «кипятильнику», процедура чаювання набуває деякі ознаки релаксації.

Переваги

Серед достоїнств звичайного чайника користувачі відзначають:

 • можливість підібрати прилад для різних видів плит;
 • доступну ценув;
 • наявність сигналу нагрівання (можна придбати модель зі свистком, який видає певний звук при закипанні);
 • збереження температури нагрітої води (навіть без впровадження певних функцій вода в чайнику на плиті буде довго залишатися гарячою).

Важливо! Сьогодні в магазинах представлений великий асортимент таких чайників. Можна підібрати моделі, які підійдуть для класично оформлені кухонь, а також прилади, які підходять для сучасного стилю оформлення.

Недоліки

Однак, незважаючи на перераховані переваги, що є у такого типу чайників і свої мінуси.

 1. Зокрема, необхідність постійно стежити за ним. Плита сама себе не відключить, а поставлена на неї посуд може підгоріти, якщо залишити її на вогні на тривалий термін. Вся вода википить, а чайник буде пошкоджено.
 2. Такий чайник можна використовувати тільки там, де є плита. А це неприйнятний варіант, наприклад, для офісних приміщень або будівель, що будуються.
 3. Крім того, вода в ньому закипає трохи довше, ніж в електричних моделях.

Електричний чайник: плюси і мінуси

Такі чайники можуть бути виготовлені зі спеціального пластику, скла або антикорозійного металу. Вони відмінно вписуються в будь-яку обстановку і не займають багато місця, постійно присутнім на робочій поверхні.

Важливо! Невід'ємною частиною електроприладу є спеціальний піддон з проводом, який живиться від електромережі. Саме на ньому чайник нагрівається до потрібної температури.

Переваги

Серед інших особливостей електрочайника виділяють:

 • не потрібно постійного спостереження (більшість електрочайників має функцію автоматичного відключення після закипання);
 • різноманітність функцій (наприклад, підтримання температури протягом тривалого періоду, захист від перегріву та інші);
 • безпека в експлуатації;
 • мобільність (чайник можна переносити або навіть перевозити з місця на місце і при цьому активно використовувати);
 • простота в застосуванні (кількість кнопок мінімально, не вимагає особливих знань).

Недоліки

Але є у такого приладу і свої мінуси. До них відносять його марність в разі відключення електроенергії, а також високу вартість. Є і бюджетні моделі, які відмінно впишуться в будь-яку кухню. Але більшість моделей все ж коштують досить дорого.

Який вибрати: електричний або звичайний?

Вибір залежить від багатьох факторів, зокрема, від обсягу води, що нагрівається, швидкості, яку очікує покупець, і потужності приладу.

Для людей, налаштованих консервативно, самий звичайний чайник без додаткових функцій буде кращим придбанням. До того ж досить бюджетним.

А якщо вам потрібна висока швидкість нагрівання великих об'ємів води і додаткові функції − відмінним вибором стане електроприлад з безліччю додаткових кнопок.

Робіть свій вибір, і приємного чаювання!