Потужність індукційної варильної панелі

У сучасному світі зростає тенденція енергозбереження, з'являються прогресивні інноваційні методи і нові нагрівальні пристрої. Дуже популярні сьогодні індукційні варильні панелі. Вони відрізняються економічністю і безпечним використанням.

Вибираючи нову плиту, господарі намагаються дізнатися якомога більше інформації про рівень її потужності та особливості експлуатації.

Потужність індукційної варильної панелі кВт

В принципі роботи варильної панелі лежить використання індукційного струму високої частоти. Потоки створюються спеціальними котушками з міді, нагрівальними посуд магнітним полем. Вбудований електронний блок повністю контролює процеси приготування їжі, самостійно включаючи або вимикаючи пристрій.

Особливість варильних пристроїв — це цілеспрямований вплив на посуд, а не на навколишнє середовище. При роботі пристрою, конфорки залишаються абсолютно холодними, нагрівається тільки посуд.

Важливо! Для індукційних печей потрібно брати спеціальний посуд, володіє хорошою магнітною проникністю. Таким матеріалом є феромагнітні сплави.

Потужність — це найважливіший показник для варильної плити. Від неї залежить швидкість приготування страв.

Але чим вище потужність, тим більше енергоспоживання пристрою. Тому краще знайти оптимальний варіант.

Стандартні индукционки мають загальну потужність від 1 до 9 квт. Для квартир краще вибирати плити з мінімальним рівнем, оскільки для установки такого пристрою не потрібен монтаж окремої електропроводки або оформлення дозвільних документів. У приватних котеджах можлива установка більш сильної плити.

Потужність панелі на 4 конфорки

Варильна панель електрична, потужність в кВт якої може бути різною, має різні діаметри контурів і їх кількість. Стандартні моделі на чотири контури мають:

 • Велику конфорку рівнем до 3 квт;
 • Дві середні до 1,5 квт;
 • Маленьку до 1 квт.

Скільки споживає індукційна варильна панель

Скільки електроенергії споживає індукційна варильна панель? Підсумкова потужність індукційної плити залежить від сили струму, величини контурів та їх кількості. Найбільш популярним є варіант з чотирма конфорками і високим рівнем струму. При виборі плити обов'язково треба враховувати можливості електропроводки в приміщенні.

Якщо вам потрібна варильна панель електрична, споживана потужність і кількість контурів її вибираються виходячи з потреб і переваг сім'ї:

 • Невеликі конфорки застосовуються для м'ясних страв, каш, картоплі, готують повільно, без пригорання продуктів, мають потужність до 1 квт;
 • Середні контури використовуються для того, щоб готувати гарнір або суп, мають рівень до 2 квт;
 • Великі контури мають високий рівень струму — до 3 квт, застосовуються для великих каструль, сила нагріву сягає до 500 гр. С.

Індукційна варильна панель, споживання електроенергії якої відрізняється, повинна мати подвійні конфорки, дають можливість самостійно регулювати площу і рівень нагріву пристрої.

Важливо! При використанні мідного або алюмінієвого посуду на кераміці можуть з'явитися стійкі плями.

Як правильно вибрати індукційну панель

Різні варильні панелі мають від 2 до 6 конфорок, дають можливість регулювати рівень струму. Кожен контур може нагріватися автономно від інших, що дає можливість користуватися посудом різного діаметра. Визначити оптимальну кількість контурів можна по кількості осіб у родині та розмірами кухні. Для тісної кухні і невеликої сім'ї можна використовувати плиту на 2 конфорки.

Стандартним і найбільш поширеним варіантом є плита на 4 контури різного діаметра.

Більш сильні і дорогі моделі мають багато функцій, що дозволяють регулювати температуру, включати управління пультом або використовувати сенсорний екран.

Важливо! Керамічна панель може сильно постраждати від звичайного цукру. Розсипаний пісок або солодкий сироп краще прибрати негайно.

Потужність індукційних панелей різних виробників

Розглянемо особливості індукційних пристроїв від відомих світових виробників. Siemens (BSH) призначена для великих за площею приміщень. Вона має:

 • 4 контуру;
 • Інфрачервоний сенсор;
 • Мультимедійний дисплей.

CATA від однойменного виробника має хороший вибір розміру і безліч функцій:

 • «Бустер» або передачу рівня потужності сусіднім конфорок;
 • Дисплей сенсорного типу;
 • Захист від дітей.

Electrolux має повний функціонал і додатково пропонує:

 • Посилену кераміку на поверхні;
 • Оригінальний дизайн;
 • Відсутність конкретних робочих зон, посуд можна ставити в будь-яку зону поверхні.

WOK відрізняється тим, що можна виставляти мінімальний або високий рівень потужності, має:

 • Невеликі поглиблення для підвищення тепловіддачі;
 • Комбінацію з керамічних і індукційних контурів.

Отже, скільки споживає варильна панель електрична? Кожен виріб потребує різну кількість енергії. Нові індукційні панелі відрізняються хорошою економічністю, безпекою використання і надають господарям максимальну комфортність у приготуванні їжі.