Як користуватися скороваркой старого зразка: інструкція

Скороварка з'явилася вже дуже давно і допомагає господиням в приготуванні різних страв. Процес готування в даному випадку скорочується вдвічі, якщо не втричі, що дуже полегшує наше життя. Крім цього, всі поживні речовини в процесі готування зберігаються, на відміну від інших способів приготування. Але у деяких її немає або вони просто не знають, як нею користуватися. А режим роботи необхідно знати, щоб нічого поганого не сталося. Зараз ми все докладно розглянемо.

Як працюють скороварки старого зразка

Цей посуд використовують для швидкого приготування страв. При нагріванні з'являється пар, який і допомагає це робити. У старому типі є клапан тиску, що знаходиться на витяжній трубі, на кришці. Один з головних елементів – це ущільнювальне кільце. Якщо його немає, то каструля не буде працювати як треба.

Важливо! Перед тим як почнете працювати, уважно огляньте ущільнювальну гумку на предмет дефектів, якщо такі є, тоді її необхідно замінити.

Як готувати в скороварці старого зразка: покрокова інструкція

Якщо після огляду все нормально почнемо готувати. При цьому не забудьте, що повністю забивати продуктами цю кухонне начиння не варто – максимум на дві третини об'єму. Отже, з чого варто починати?

Готуємо продукти для скороварки

Перед тим як готувати, потрібно підготувати для цього продукти. Іноді в коробці з-під неї присутня інструкція, в якій все докладно написано. Розглянемо найпоширеніші продукти, які можна в ній приготувати:

 • М'ясо. Перед тим як почати його готувати, заправте різними спеціями. Якщо захочете, можете смажити м'ясо на сковорідці, перед тим як відправити його готуватися в скороварку.
 • Морепродукти. Для початку їх необхідно ретельно промити, а потім покласти в скороварку і додати до них мінімум 175 мл води. При приготуванні риби, змастіть кошик рослинним маслом, для того щоб вона не прилипала.
 • Бобові. Замочіть продукти на п'ять годин у воді без солі, після закінчення терміну злийте її. Додайте чисту воду, бажано з 1 ст. л. рослинного масла. Після цього додайте бобові вироби в каструлю і приступайте до приготування.
 • Овочі. Якщо вони заморожені, то розморозьте їх, а якщо свіжі – промийте.
 • Злакові вироби. Замочіть їх на 4 години у воді кімнатної температури. Але якщо ви збираєтеся готувати рис або вівсяну крупу – замочувати їх не можна.
 • Фрукти. Спочатку їх треба їх помити. Для приготування свіжих фруктів потрібно півсклянки води, а якщо це сухофрукти, то вилийте всього один стакан.

Основний етап приготування

Після того як овочі і фрукти готові, можна приступати до подальшого етапу – закладці овочів. Для цього:

 • Спочатку покладіть продукт, який ви хочете приготувати в скороварку і додайте стільки води, скільки потрібно для приготування цього продукту.
 • Перед тим як закрити щільно кришку приберіть запобіжний клапан. Перевірте, щоб механізм закривання спрацював – і кришка щільно прилягла до каструлі. Тільки після цього її можна поставити на розігріту піч або на найбільшу пальник газової плити. Увімкніть конфорку на всю потужність, незабаром після цього скороварка почне працювати – вода випаровуватиметься, утворюючи пар.
 • Як тільки вона набере потрібного тиску, почнеться приготування їжі. Це ви зможете проконтролювати за допомогою датчика тиску, який почне випускати пар.

Важливо! Не забудьте, що як тільки почне виходити пара необхідно встановити клапан.

 • Необхідно зменшити потужність нагрівального елемента, щоб скороварка перестала свистіти. Тільки будьте уважні, вода повинна продовжити кипіння. Засічіть час, який необхідно для того, щоб вибраний вами продукт приготувався. Весь сенс полягає в підтримуванні тиску в посуді поки йде приготування. Клапан спрацює тільки в тому випадку, якщо ви вчасно не зменшіть нагрів.

Довідка. Запобіжний клапан необхідний, щоб уникнути розриву скороварки, якщо ви забудете зменшити тиск в каструлі.

Як правильно діставати продукти з скороварки

Після того як час приготування закінчилося, вимкніть плиту і знизьте тиск. Це можна зробити трьома способами:

 • Природний. Він застосовується, якщо ви готували страви, для яких потрібно багато часу, наприклад, голубці. Ще в процесі приготування можна почати знижувати тиск. Загальний час, який необхідно 10-20 хвилин.
 • Прискорений. Можна натиснути кнопку, призначену для скидання тиску, яка є на більшості старих моделей. Після її опускання тиск знижується.
 • Холодний. В даному випадку знадобиться холодна вода. Скороварку необхідно поставити в мийку і потім включити холодну воду, так щоб вона потрапляла на кришку. Нехай вона стоїть так поки тиск не впаде. Слідкуйте, щоб вода не потрапляла на клапан. Це самий швидкий спосіб.

Важливо! Даний метод не підходить для електричних приладів.

Її можна буде відкрити тільки після повного зниження тиску в скороварці. Щоб у цьому переконатися, посуньте регулятор тиску, якщо ніяких звуків не чути, значить, все в порядку, можете відкривати.

Важливі поради по експлуатації скороварки старого зразка

Для того, щоб вона якомога довше радувала смачними і корисними стравами необхідно за нею правильно доглядати. Ось деякі рекомендації, які допоможуть вам у цьому:

 • Перед першим застосуванням обов'язково помийте як можна краще, щоб змити виробничу бруд.
 • Контролюйте чистоту ущільнювального кільця та кришки корпусу, з яким вона контактує, щоб воно не пропускало пар. Також оберігайте від пошкоджень.
 • Сам посуд при зберіганні не закривати. Це необхідно для того, щоб кільце не пошкодилося.
 • При сухому чищенню з допомогою ватних дисків і зубного порошку, вона завжди буде радувати вас сяйвом.
 • Щоб кришка не деформувалася, її не варто щільно закривати під час остигання приготовленої їжі.
 • Стежте, щоб вогонь не торкався ручок, інакше вони зіпсуються.

Отже, дбайливе зберігання і експлуатація, скороварка буде працювати як годинник.