Як встановити духову шафу в кухонний гарнітур

На кухні у кожної господині повинна бути хороша плита. Ця техніка може працювати на газу або на електриці. Сучасні господині все частіше віддають перевагу вбудовуваної техніки, адже це зручно і функціонально. Така техніка вимагає установки в кухонний гарнітур у відповідності з певними правилами, від цього буде залежати зручність використання, коректна робота і що дуже важливо, ваша безпека. Необов'язково користуватися послугами майстра по установці, можна впоратися і власними силами.

Різновиди і особливості конструкцій

У першу чергу варто розібратися з конструкціями такої техніки, розглянемо які бувають духовки:

  1. Залежні конструкції.
  2. Незалежні конструкції.

Монтаж залежних конструкцій не може бути виконаний без варильної панелі, вони об'єднані воєдино. У другому варіанті, варильна панель може монтуватися окремо від духовки, що досить зручно і можна цікаво її встановити.

ДОВІДКА. Монтаж духової шафи та електричного нічим не відрізняється. Відмінність полягає при підключенні кожного з них, але на цьому етапі буде краще заручитися допомогою фахівця.

Як здійснити монтаж

Установка техніки повинна бути проведена в кілька етапів, а саме:

  1. Підготовка необхідних інструментів. Цей етап важливий, так як якщо його пропустити, вся робота розтягнеться на тривалий період, адже вам весь час доведеться відволікатися на пошуки того або іншого інструменту.
  2. Підготовка робочого місця. Це також важливий етап. Духова шафа — це техніка значних розмірів, важливо подбати, щоб вам було зручно з нею працювати.
  3. Монтаж духової шафи. Це основний і найбільш відповідальний етап.
  4. Підключення техніки. Цим повинні займатися професіонали.

З інструментів вам необхідно підготувати:

  • Хрестова викрутка.
  • Дриль.
  • Ізоляційний матеріал і малярський скотч.
  • Ніж і вилка, вона зазвичай не поставляється в комплекті.

Тепер можна переходити до наступного етапу — підготовка робочого місця. Вам потрібно заздалегідь продумати, де ви будете виконувати монтаж духової шафи. Більшість людей звикло до того, що духовка монтується безпосередньо під варильною поверхнею, але, коли це стало два окремих елемента, можливості монтажу істотно розширилися. Орієнтуйтеся в першу чергу на зручність використання. Приміром, багато воліють ставити духова шафа вище рівня стільниці, таким чином, з ним легко працювати, не потрібно нагинатися.

Коли питання з місцем розташування буде вирішено, можна переходити до наступного кроку. Потрібно підготувати нішу в меблів необхідних розмірів. У більшості кухонних гарнітурів вже передбачено місце для установки різної техніки, в тому числі і духової шафи.

ВАЖЛИВО. Ніша, куди здійснюється монтаж, повинна бути виставлена строго по рівню. При наявності навіть найменшого перекосу поверхні, це може стати причиною поломки або неправильного функціонування обладнання.

Ну і, звичайно ж, фінальний етап — монтаж. Необхідно передбачити між духовкою й нішею зазори. Це дуже важливо, так як, в іншому випадку підвищується ризик перегріву меблів, а в результаті і виникає ймовірність пожежі. Зазори необхідні для постійної вентиляції повітря, охолодження.

Ззаду обладнання зазор необхідний не менше 5 мм, точно так само і з боків, а знизу його необхідно збільшити до 10 мм На задньої стінці ніші, куди будете розміщувати обладнання, необхідно зробити отвір для проводів.

Вставте духовку на місце і виконайте фіксацію за допомогою гвинтів, вони повинні поставлятися в комплекті. Як бачите, процес установки духової шафи досить простий і впоратися з ним ви зможете дуже швидко.