Як зробити живлення ваг від мережі

Електронні ваги користуються великим попитом. Вони зручні і точні, мають широкий спектр застосування. Використовуються вони в різних лабораторіях, промисловості, торгівлі, господинями на кухні. Завдяки своїй високій точності вони поступово витісняють з ринку механічні варіанти.

Принцип дії ваг

Від механічного варіанти електронні ваги в першу чергу відрізняється наявністю дисплея, на якому відображається інформація про одержані результати зважування. Відрізняються вони й самим принципом роботи. Точність електронних набагато вище, ніж у механічних і становить приблизно 0,1 г, тоді як у механічних вона дорівнює 1 р.

У недорогих моделях встановлена пружина. При зважуванні, її коливання передаються на електронну схему і обробляються нею. Після чого підсумковий результат відображається на дисплеї.

Більш дорогі моделі оснащуються свого роду дисками-конденсаторами. Маса зважуваного предмета чинить тиск на один з них, з-за чого відбувається зсув конденсатора. Відстань між цими дисками збільшується й інформація про це передається на електронну схему. Електроніка обробляє отриману інформацію, переводячи відстань між конденсаторами в масу і виводить результат на екран.

Найдорожчі ваги в своїй конструкції не мають механічних елементів і зважування відбувається повністю з допомогою електроніки. Вся механіка замінена на чутливий датчик напруги. При зважуванні цей датчик змінює своє натяг, в слідстві чого, змінюється величина електричного сигналу і опір. Ця інформація перетвориться в інформацію про масу предмета і виводиться на дисплей.

Види і харчування

Живлення пристрою може здійснюватися трьома способами: від батарейок, блоків живлення або сонячних батарей. але можна переробити тип харчування і замінити батарейки на розетку.

Всі ваги відрізняються за: точності, функціональності, призначенню.

Також вони мають кілька різновидів:

 • Побутові — настільні ваги, кухонні, підлогові для вимірювання маси тіла, електронні безміни;
 • Торгові, товарні і друкують етикетки (використовуються в магазинах самообслуговування);
 • Високоточні лабораторні ваги;
 • Медичні для зважування дітей;
 • Кранові — встановлюються на кран для зважування великогабаритних вантажів;
 • Промислові — для визначення маси важких предметів;

До кожного виду є свої вимоги — величина похибки, точність, швидкість зважування, інформативність і надійність.

Умови експлуатації ваг

Для того, щоб вимірювальні прилади прослужили довго, необхідно дотримуватися всіх правил експлуатації.

Необхідні умови для експлуатації ваг:

 • Температура: 10 – 40 С;
 • Вологість повітря: не більше 80%;
 • Живлення від мережі: 200V;
 • Час безперервного використання: максимум 16 годин;
 • Споживана потужність: максимум 14 Вт;

Крім цього, ваги повинні бути встановлені на рівній поверхні. Для регулювання використовуються ніжки вимірювального пристрою, при цьому на ваги потрібно розмістити рідинний рівень. Після того як рівень виставлений, ніжки необхідно законтргаить.

ДОВІДКА! В інструкції з експлуатації, яка додається до вимірювальних приладів, позначаються умови роботи для кожної конкретної моделі. Також вказується мінімальна і максимальна межа зважування.

Як зробити живлення ваг від мережі 220 V

Багато побутові ваги мають живлення від батарейок, що не дуже зручно, так як вистачає такого елемента живлення ненадовго. І тоді у власників виникає питання — чи можна зробити живлення від розетки.

Для цього можна використовувати або універсальний блок живлення, або придбати блок від радіо або мобільного телефонів. Як правило, вони мають таке ж вихідна напруга в 9 V. Також необхідно дізнатися споживаний струм. Прилади, що працюють від батарейок типу ААА або Крона зазвичай мають невелике споживання. Для створення харчування знадобляться:

 • Мультиметр для проведення вимірів;
 • Випрямляч, він же блок живлення;
 • Паяльник;

При цьому робити все необхідно вкрай обережно. Попередньо треба ознайомитися з інструкцією по експлуатації. У розділі технічних характеристик, зазначається інформація про харчуванні, необхідному напрузі і споживаному струмі.

Обережно! Якщо корпус ваг має металеві частини, то вони можуть виявитися під напругою.