Що можуть розумні ваги для вагітних

У період вагітності майбутній мамі необхідно стежити за своєю вагою, від цього залежить не тільки її самопочуття, але і стан плода. Зважування слід проводити регулярно, а не тільки під час відвідування жіночої консультації, так як занадто швидкий набір ваги може бути наслідком набряклості всередині організму. Ваги для вагітних повинні не тільки максимально точно фіксувати вагу, але і бути абсолютно нешкідливими. Які ж вимірювальні прилади краще всього використовувати в цей період?

Ваги для вагітних. Які вибрати?

Для вимірювання ваги в домашніх умовах зазвичай користуються підлоговими вагами, які за типом бувають двох видів.

Механічні

 

Є найбільш простими і доступними. Вимірювальні дії провадяться за рахунок пружинного механізму, встановленого всередині. Принцип роботи механічних ваг досить простий: під дією ваги тіла пружина розтягується і змушує стрілку рухатися по шкалі. Значення від одного поділу до іншого зазвичай відповідає 1 кг, рідше 0,5. До переваг таких вимірювальних приладів потрібно віднести невелику вартість, простоту у використанні, точність розрахунку, довговічність. Вони не містять елементів живлення, отже міняти нічого не потрібно.

РАДА! Перед використанням натисніть на ваги ногою. Стрілка повинна знаходитися на нульовій позначці. При зважуванні не робіть різких рухів, стійте прямо і спокійно.

Електронні

Точність таких приладів значно вище, ніж у механічних аналогів. Крім цього вони можуть мати й інші функції, до яких слід віднести:

  • світиться дисплей з підсвічуванням цифр;
  • комп'ютерний аналіз росту та параметрів тіла;
  • вологомір.

Серед електронних ваг можна виділити кілька підгруп:

  • Прості, мають механічні нутрощі і інформаційний цифровий дисплей.
  • Моделі з двома різними принципами дії.
  • Нове покоління приладів з чотирма датчиками.

Перші мають вмонтований диск. Їх принцип мало відрізняється від механічних аналогів, тільки результати вимірювань відображаються на табло.

Для другої підгрупи використовується принцип електричного конденсатора, коли дві металеві пластини розташовуються одна над іншою. Під вагою тіла зазор між ними змінюється і передається мікропроцесору. Результатом є електронний сигнал на цифровому табло.

Застосування датчика напруги вчинила еволюцію в техніці зважування. При впливі на поверхню приладу відбувається втягування дроту, по якому пропускається електричний струм, що приводить до зміни електричного сигналу. Мікропроцесор перетворює його в числове значення і виводить на дисплей.

ДОВІДКА! Принцип дії моделей нового покоління ґрунтується на роботі 4 датчиків, об'єднаних між собою. Вони фіксують тиск впливу на ваги і виводять отримані результати через мікропроцесор на табло.

Що можуть ваги для вагітних

Сучасні прилади можуть виступати в ролі домашнього дієтолога, який дає практичні рекомендації з урахуванням індексу маси тіла і фізичної активності, визначають різницю між взвешиваниями, видають графічні результати. Вони включаються і вимикаються автоматично, тому вагітним не потрібно нахилятися і виконувати ці дії вручну.

Аналізувати кількість води в організмі, співвідношення жиру і м'язової маси майбутнім мамам не варто. У період вагітності ці результати найчастіше будуть видаватися з великими похибками. Крім цього, ваги з такими функціями, пропускають через ступні ніг електричні імпульси, що може представляти небезпеку для здоров'я малюка. В інструкції до приладу зазвичай зазначаються протипоказання.

Скільки коштують

Вартість ваг для зважування залежить від матеріалу, з якого вони виготовлені, та кількості додаткових функцій. Корпус може бути металевих, дерев'яних, скляних або з пластику. Прилади для зважування мають межі по навантаженню і різні джерела харчування, що також впливає на ціну.

Розумні ваги з пластику, що працюють на батарейках, коштують від 3,7 тис. руб.

Розкид цін у приладів з індивідуальними рекомендаціями, що вимірюють дванадцять параметрів вашого тіла, варіюється від 2,8 тис. руб.(міні-версія) до 6,5.

Найбільш дорогі моделі від 15,5 до 18,3 тис. руб. не тільки виконують детальний аналіз вашого тіла, але і стежать за станом серцево-судинної системи.

Вибір ваг, призначених стежити за зміною ваги майбутньої мами, величезний. Тому краще всього відразу визначитися, що особливо важливо і вибрати ту модель, яку буде зручно користуватися.