Шафа під духова шафа своїми руками

Вбудована духова шафа – дуже зручно. Це пристрій є незалежним «гравцем» на кухні і його можна встановити там, де не можна поставити класичну духовку, поєднану з варильною плитою.

Стіна під піч є дуже важливою частиною сучасної кухні. Сюди вбудовується духовка, варильна панель, а також ящик для зберігання приладдя. Такі шафи мають відступи для вентиляції пристрої, що відрізняє їх від звичайних шаф.

Цікавий факт! Перші вбудовані духові шафи з'явилися більш ніж півстоліття тому. Зараз ці пристрої є найбільш продаваними в світі, незважаючи на поширеність класичних моделей духових печей.

 Види конструкцій

Є кілька видів шаф для установки духовки:

 1. Шафи-пенали. У конструкції такого типу духовки вбудовують на рівні очей, а знизу встановлені просторі шафи для зберігання різних кухонних приналежностей.
 2. Під варильною поверхнею. Такі пристрої схожі на класичний варіант духовок, суміщених з плитами. Вони менш зручні, ніж шафи-пенали, оскільки при готуванні потрібно постійно нахилятися, що приносить деякий дискомфорт. А також можуть виникнути проблеми з очищенням печі. Але вони в деяких ситуаціях мають плюси. Наприклад, в маленьких кухнях буде важко поставити великий шафа-пенал для духовки. Також така конструкція підійде для тих, хто концентрує всі предмети для приготування в одному місці.

 Плюси і мінуси конструкції в пеналі

Пенали мають ряд зручностей: при приготуванні їжі не потрібно нахилятися, легше стежити за процесом готування їжі. Такі гарнітури корисні для власників з проблемами спини. Звичайно, сфера їх застосування набагато ширша, ніж просто місце для розташування духовий печі. Там можна встановити мультиварку, тостер або інші кухонні пристрої.

Оскільки духовки знаходяться на висоті, важливо, щоб кріплення було міцним, тому що при обваленні конструкції можна отримати травми.

 Як зробити тумбу під духова шафа своїми руками

Зробити такий гарнітур самостійно нескладно. Важливо мати базові знання і необхідні матеріали. Самостійний збір обходиться дешевше, а сама процедура зазвичай проходить близько трьох годин. Створення проходить у кілька етапів:

 • Розміри. Стандартні розміри гарнітурів: ширина – 60 сантиметрів, висота – 85 сантиметрів. Потрібно заздалегідь прорахувати розмір гарнітура, щоб ширина духовки була на 1-2 сантиметри менше;
 • Матеріали:
 1. Фанера, товщина – 18 мм;
 2. Матеріали для стільниці товщиною близько 30 мм;
 3. Напрямні для ящика;
 4. Меблеві опори (звичайні, пластикові);
 5. Єврогвинти або конфірмати, Саморізи (3,5 на 16 мм);
 6. Шуруповерт, рулетка, олівець, лінійка;
 • Розрахунки. На боковинах рівне прокреслити місце установки напрямних для ящика. Важливо враховувати висоту скриньки. Потім висвердлити отвори для верхнього горизонту (перегородки, куди буде ставитися духовка). Зробити це по лінії. Встановити направляючі, використовуючи саморізи. Перегородка буде стояти над ящиком;

У дні просвердлити 4 отвори, відступ праворуч і ліворуч -60 сантиметрів.

 •  Збірка. Відрахувати 5 сантиметрів від країв до середини, прикріпити ніжки. Поставити дно ребром, приєднавши бічні частини (отвори на дні спеціально для цього). Прикручувати міцніше, щоб капелюшок шурупа не виступала за фанеру. Потім приєднуємо перегородку, вкручуючи конфимарты через бічні отвори.

Підготувати ящик, встановивши відповідні частини направляючої.

Переходимо до наступної частини конструкції — встановлення варильної панелі. Спочатку в стільниці визначити центр, де буде встановлюватися варильна панель. Для цього потрібно додатково виміряти зовнішню частину плити. Після цього окреслити розміри майбутнього отвору, в який буде встановлюватися внутрішня частина панелі. Виміряти внутрішню частину.

Важливо робити креслення на п'ять міліметрів більше для вільного входження конструкції. Потім просвердлити на лінії отвір. Важливо, щоб воно не виходило за лінію. Після цього полотно електролобзика вставляється і вирізується отвір.

Потім потрібно спробувати вставити варильну плиту в отвір. При необхідності провести додаткову обрізку. Потім зафіксуйте пристрій з допомогою кріплення, який йде в комплекті з плитою.

Вентиляція

Для духовок дуже важлива хороша вентиляція для правильного функціонування. Важливо подбати про це ще до виготовлення тумби під піч. Для хорошої вентиляції встановлювати духовку до 60 мм від стінки гарнітура, а зазори збоку і знизу повинні складати приблизно 5 сантиметрів.

Деякі шафи проектуються зі спеціальним зазором між задньою стінкою і дном для більш продуктивної вентиляції. Важливо подбати про це, щоб уникнути псування меблів, а також пошкодження самої духовки. Уважно прочитайте інструкцію духової шафи перед конструкцією тумби.

 Висновки

Духові печі – справжнє диво техніки. Після того, як у світі з'явилися вбудовані пристрої без варильної панелі, у людей з'явилася свобода вибору місцезнаходження цього пристрою. Вони компактні, в них більше корисних і цікавих функцій, які допоможуть створювати кулінарні шедеври.

Хоча для таких духовок потрібно купувати спеціальні кухонні гарнітури, грамотно розбиратися в цьому питанні, ми зможемо не тільки купувати зручні і якісні шафи, але і створювати їх власними руками, маючи базову вправність і необхідні матеріали.