Що таке гідролізна очищення в духовій шафі

Життя сучасної господині важко уявити без побутової техніки. Але і догляд за нею, може завдати чимало клопоту. Використовуючи духовку з легкістю за короткий час можна приготувати смачну вечерю, однак, відмити краплі пригорілого жиру не так-то просто.

На щастя, виробники кухонної техніки намагаються максимально спростити цей процес і періодично придумують все нові функції самоочищення духових шаф. Один з таких способів – це гідролізна очищення.

ДОВІДКА: Гідроліз – це хімічна реакція взаємодії речовини з водою, при якій відбувається розкладання цього самого речовини.

Тобто гідролізної очищенням називають процес очищення внутрішніх поверхонь духової шафи від жиру та інших речовин за допомогою водяної пари, що утворюється при температурі близько 50-90°. Це один з перших методів очищення духовки, який використовували ще наші бабусі.

Як провести гідролізне очищення духової шафи

Процес гідролізної очищення простий:

 • Наливаємо трохи води (приблизно 0,5 л) в глибокий піддон і додаємо в нього чистячий засіб. Деко розміщуємо в нижній частині духовки. У моделях з вбудованою функцією гідролізної очищення в нижній частині духовки вже є функціональні виїмки для води;
 • Температуру встановлюємо на рівні 50-90 °С, якщо є вбудована функція — температура встановлюється автоматично;
 • Залишаємо в робочому стані на 30 хвилин;
 • Відключаємо духовки, даємо охолонути;
 • Губкою або ганчіркою видаляємо залишки забруднень, можливо знадобитися додатково застосувати засоби;
 • При необхідності повторити процедуру.

Автоматичні функції очищення в духових шафах

Деякі сучасні моделі духових шаф вже оснащені функцією гідролізної очищення. У цих духових шафах автоматично встановлюється температура, залежно від матеріалу внутрішніх поверхонь.

Виробники розрізняють кілька гідролізних функцій. Розглянемо їх детальніше:

Система гідролізної очищення Clearning. У такій системі температура нагріву духовки не перевищує 90 °С, попередньо проводиться обробка внутрішніх забруднених поверхонь спеціальним спреєм. Час очищення 15 хвилин.

Clearning зустрічається в таких моделях, як Maunfeld EOEM 589S1, AskoOCS8456S та інших.

Система гідролізної очищення Aqua clean. Вона отримала більш широке застосування, з-за цінової доступності. Духова шафа нагрівається до температури 50 °C. Попередньо функціональне поглиблення в нижній частині заливають 500 мл води. Час очищення 30 хвилин.

Aqua clean представлена у таких виробників, як: Gorenje — в моделях BO635E11W, BO 73 CLI, BO 53 CLI, BO 75 SY2W; HOTPOINT/ARISTON — модель FA2 841 JH BL HA.

Функція Aqua clean досить поширена. Сьогодні її можна зустріти і в інших виробників в інших моделях. Ціна на духові шафи з функцією Aqua clean з роздрібних магазинах побутової техніки починається від 25 тисяч рублів.

УВАГА! При тому і іншому способі, після гідролізної очищення потрібно видалити залишки жиру і нагару з внутрішніх поверхонь духовки за допомогою губки або м'якої серветки.

Переваги і недоліки гідролізної очищення

Основні переваги гідролізної очищення:

 • Ціна. Вартість духової шафи з цією функцією значно менше, порівняно з іншими системами очищення, такими як каталітична або каталітична. Рівень енергоспоживання при такій системі теж відносно невеликий;
 • Простота використання. Цей легкий метод очищення без проблем освоїть будь-яка господиня;
 • Відсутність агресивних миючих засобів. При гідролізі не застосовують «жорстку» хімію, а значить немає шкоди для здоров'я.

Недоліки:

 • Гідролізне систему ніяк не можна назвати системою самоочищення. У будь-якому випадку необхідно додатково мити і протирати внутрішні поверхні духовки.
 • Також система гідролізної очищення не допоможе позбутися від засохлого жиру на дверцятах шафи, її теж доведеться відмивати самостійно;
 • При сильному забрудненні необхідно буде неодноразово проводити процедуру очищення або мити духовку механічним способом.