Телескопічні направляючі для духових шаф

Сучасну кухню неможливо уявити без присутності на ній духової шафи. Він значно полегшує процес приготування гарячих страв та десертів. Ринок побутової техніки пропонує широкий вибір обладнання. Найбільш затребуваними є духові шафи з телескопічними направляючими.

Функціональність

Основною функцією телескопічних направляючих є висунення деко з духовки. Такі металеві полози роблять процес приготування їжі максимально комфортним. Упори, обладнані на задніх і передніх стінках, контролюють переміщення листа, запобігаючи його зісковзування з поверхні або раптове падіння.

Ця функція допоможе господині перевірити готовність або остудити блюдо. Відкривши дверцята, лист легко висунути, так як направляючі плавно ковзають по поверхні. Це дозволить уникнути отримання опіків і травм.

Різновиди обладнання

Серед сучасних телескопічних направляючих виділяють три різновиди полозів. Головною відмінністю є рівень висунення.

Види:

  • Частковий. Виділяється неповним висуненням дека. Найчастіше обладнаний недорогий і бюджетної кухонної техніки;
  • Поєднання повного і часткового. Такий спосіб відрізняється повним висуванням одного рівня. Два висуваються частково;
  • Трирівневий. Кращий серед доступних видів. При використанні трирівневих полозів повне висування проводиться на всіх трьох платформах.

Таке різноманіття видів дозволить кожній господині підібрати найбільш підходящий і оптимальний варіант.

Переваги і недоліки

Телескопічні направляючі отримали широке застосування не тільки завдяки своїй мобільності. Вони відрізняються рядом переваг, що дозволило швидко завоювати довіру споживачів.

Ключові особливості:

  1. Отримання опіків в процесі приготування зводиться до мінімуму. Телескопічні направляючі сприяють легкому і плавному висунення дека. Це гарантує повний контроль страви при готуванні, усуваючи можливість обпектися;
  2. Мінімальні зусилля при висуванні завдяки неспішного ковзанню;
  3. Передні і задні стопори контролюють розташування решітки, знижуючи можливість її падіння;
  4. Стійкість дозволить господарці неспішно зняти пробу або охолодити страва до потрібної температури. Для цього достатньо висунути грати з розташованим на ній деко з духовки;
  5. Опори захищають внутрішній корпус техніки від виникнення подряпин, відколів і пошкоджень при русі дека та решітки;
  6. Можливість самостійної збірки.

До недоліків можна віднести виникнення складнощів при догляді за побутовою технікою. У процесі приготування частинки їжі та краплі жиру потрапляють на каркас і полози, забиваються в отворах упорів, утворюючи жировий наліт. Для повноцінного очищення каркас необхідно розбирати і ретельно мити, окремо від внутрішнього корпусу.

Також духові шафи з обладнаними телескопічними напрямками стоять на кілька тисяч дорожче.

Важливо! Компоненти направляючих заборонено змащувати, а також мити в посудомийній машині. Очищення поверхонь краще проводити з допомогою гарячої води, миючого засобу для очищення духової шафи і губки, ручним способом.

Ручне складання

Відмінною рисою направляючих є можливість проведення монтажу з установки самостійно. Процес складання відрізняється легкістю і не займе багато часу. Придбати напрямні можна в магазинах або салонах, що спеціалізуються на продажу побутової техніки та її складових. Встановити направляючі можна на трьох рівнях духовки, не зачіпаючи четвертий.

Металеві полози обладнані спеціальними кріпленнями. Саме вони підтримують необхідну установку направляючих.

Процес установки полозів рекомендується починати з заднього кінця каркаса. Вставляємо кріплення в потрібний отвір і повертаємо на вихідну позицію. Напрямок стопорів повинно бути наверх. Акуратно просуваємо полози до задньої стінці, до упору.

При досягненні заднього корпусу необхідно злегка натиснути на направляюче. Повинен пролунати характерне клацання. Це свідчить про успішну установку полозів. Аналогічні дії проводяться і при закріпленні другого компонента. Після повної установки потрібно переконатися в розташуванні телескопічних направляючих на одному рівні.

Процес складання займає кілька хвилин вільного часу і вимагає мінімум прикладених зусиль.

Важливо! Установку необхідно проводити при вимкненій духовці.

Висновок

Використання духової шафи значно полегшує кулінарні процеси і дозволяє експериментувати при приготуванні їжі. Духовки з телескопічними направляючими допоможуть знизити кількість турбот і стануть вірним помічником для кожної господині.