Як правильно розташувати розетку під витяжку на кухні

Правильне розташування розетки для витяжки впливає на зовнішній вигляд кухні і зручність користування вентиляційним обладнанням. На етапі проектування і встановлення кухонних меблів найзручніше вибрати місце для підключення. В реальності доводиться стикатися з різними ситуаціями, в тому числі і установкою розеток після ремонту і розстановки меблів.

Яка розетка підійде під витяжку на кухні

Найпростішим способом підключення витяжки буде використання подовжувача. Але мережевий кабель, що гуляє по простору кухонної робочої зони, буде створювати постійний дискомфорт. Він буде заважати використанню частині робочого столу. Щоб уникнути негативних емоцій, розетку встановлюють поруч з витяжкою.

У першу чергу потрібно розібратися з типом і видом електроприладу, який потрібно встановити. Розетки бувають:

  • з заземленням або без заземлення;
  • накладні або вбудовані;
  • з додатковими функціями;
  • спеціального призначення.

ДОВІДКА! Для безпеки використання, сучасні кухонні витяжки мають заземлення у вигляді третього проводу підключення або виделки зі спеціальним контактом. Таке виконання обладнання вимагає застосування розеток із заземленням.

В додаткових функціях, які дозволяють відключати електроприлад з допомогою тумблера, підсвічувати місце з'єднання вилки, потреби немає. Тому джерела струму з додатковими спеціальними функціями не використовують при підключенні витяжки.

Залишається зробити вибір між вбудовуваним і накладними типом електроприладу. Чітко визначити його конструкцію можливо тільки після визначення місця розташування розетки і типу підводки електрокабелю до нього. Якщо це буде прихований монтаж, то потрібно застосувати прилад такого ж типу. А при прокладці проводів усередині корпусних меблів та встановлення джерела струму в шафі, буде актуально використання накладної розетки.

УВАГА! При виборі електроприладу потрібно звернути увагу на матеріал, з якого він зроблений і якість збірки. Корпус повинен щільно прилягати до кріпильної пластини, а всі деталі розетки виготовляють з термостійкого пластику.

Правильне розташування розетки під витяжку на кухні

Установка джерела мережі поряд з підвісною витяжкою є найпоширенішим методом підведення електрики. Таке підключення зручно виконувати на проектному етапі зведення кухонних стін. Будівельне стан стін дозволяє виконати підводку електричного проводу прихованим методом. При такому розташуванні вибирають електроприлад прихованого типу.

Джерело струму рекомендується розмістити на висоті 20-40 см від робочої площини витяжки з лівого або правого боку від повітропроводу. При виборі боку враховується зручність доступу до електроприладу. Деякі умільці намагаються заховати його за повітропровід, щоб з'єднання не було видно. Але робити включення або відключення витяжки від мережі при такій установці буде вкрай незручним. Естетичне сприйняття відходить на другий план, особливо, у разі термінової необхідності відключення.

Можна пом'якшити візуальне сприйняття джерела струму, розташованого збоку від витяжки. Для цього потрібно приділити належну увагу його кольором і дизайну при купівлі. Таке підключення буде правильним і безпечним.

У разі коли доводиться стикатися з установкою розетки на вже готові стіни, застосовна зовнішня прокладка електропроводи та використання накладного електроприладу. Більш правильним є прихований монтаж, але якщо мова йде про стіни, викладеної плиткою, то інших варіантів не існує.

При відкритій прокладці, відповідно до вимог безпеки, електричний провід монтують в спеціальній пластиковій гофрованої оплітці. Це дозволить уникнути випадкового пошкодження електрокабелю.

ДОВІДКА! Застосування спеціальних пластмасових кріплень сприяє рівною і чіткою прокладання електричної мережі.

Можлива прокладка комбінованим методом, тобто прихованої проводки і накладної розетки або навпаки. Таке виконання не буде радувати око, а зможе виконувати лише своє пряме призначення.

Важливо використовувати електропровід перетином 2,5 кв. мм і розетку, розраховану на 16 А. Це дозволить зберегти мережу підключення споживачів при виникненні перевантажень або використанні не за призначенням. Більшості побутових витяжок вистачає робочого струму до 10 А. Але при скачках напруги виконання електричної частини повинна мати запас міцності.

Установка витяжки всередині верхнього ряду кухонних меблів значно спростить спосіб підключення до електричної мережі. При такій конструкції вентиляційного обладнання для кухні, важливо подати напругу в верхній ряд прихованим чи відкритим методом. Для цього часто використовують пенал, розташований впритул з верхнім рядом полиць.

Монтаж електропроводки всередині меблів доведеться виконувати в металевій гофре або спеціальної пожежобезпечною пластикової оплітці. Джерело струму встановлюють у безпосередній близькості до витяжці на задній або бічній стінці шафи.

Згідно з вимогами безпеки, накладну розетку необхідно встановлювати на вогнетривку основу. У якості останньої використовують діелектричну пластину більшої площі, ніж підстава електроприладу на 10-15 мм з кожної сторони.

Таке підключення буде найкращим з естетичної точки зору. Технічні особливості використання такого монтажу менш позитивні. Електропроводка, прокладена всередині меблів з дерева або ДСП має ризик загоряння. Чітке дотримання правил і норм прокладки побутових електричних мереж дозволять мінімізувати цей ризик.

Існують різні методики підключення вентиляційного обладнання в побутових приміщеннях: на скрутки, за допомогою автомата або через клемник. Правильним і безпечним у всіх відношеннях є підключення витяжки на кухні з допомогою розетки. Інші способи мають великі ризики і меншу надійність.