Установка гофри на витяжку

Гофра — труба, яка використовується в якості повітроводів. По ній проходять продукти випаровування або згоряння. Вона встановлюється між обладнанням. Завдяки гофри, в кімнаті завжди залишається чисте повітря, так як відбувається вентиляція при підключенні до кухонної витяжки. Що стосується зовнішнього вигляду, то вона може бути прямокутної форми або круглої. Перша з них зазвичай експлуатується на виробничих заводах. Іншу ж модель можна зустріти в житлових приміщеннях. Можливий склад: пластик, оцинкована або нержавіюча сталі, рідше зустрічається текстиль. Установка гофри на витяжку вірний спосіб зберегти кухню в свіжості.

Різновиди

Гофри мають кілька різновидів:

 1. Пластикова. Бюджетний варіант. Існує безліч моделей даного типу. Але загальною характеристикою є найменший опір повітрю, яке створюється всередині труби. Її легко мити, працює досить тихо. УВАГА! Варто пам'ятати про крихкість та про можливу шкоду здоров'ю людей, так як виділяється велика кількість диму при загорянні. До того ж, з найдешевших пристроїв може доноситися неприємний запах. Установка проводиться складно. Боїться високих температур.
 2. Алюмінієва. Не особливо важка, великий шанс на тривалу працездатність, переносимість високих температурних показників. Однак при роботі може видавати специфічні звуки і підвищену вібрацію. Виникають незручності під час чищення.
 3. Утеплена. Її особливість — наявність шару фольги з мінеральною ватою. Такий вид можна встановити на будь витяжку.
 4. Інші. Всі з перерахованих недоліків попередніх моделей відсутні (запах, шум, горючість, термін експлуатації) + володіє стійкістю. Але даний вид не з дешевих. Дозволити собі їх може не кожен.

Які бувають діаметри гофри для витяжки

Є брати самі ходові гофри, то величина складає 100 мм, 125 мм і 150 мм (для кухонної витяжки). У промислових може діставати і 200 мм, 250 мм, 300 мм. Вибір залежить безпосередньо від потужності апарату. Слід враховувати діаметр самої витяжки відповідно, вони повинні збігатися. Якщо Ви бажаєте великого діаметру, то слід підшукати заодно перехідник, щоб зістикувати з горловиною. Розміри гофри на витяжку мають кілька класичних параметрів. В інструкції кухонної витяжки завжди можна знайти мінімальну величину. Найчастіше використовується 100 мм і 120 мм. Якщо все-таки не вдалося підібрати розмір, то використовуйте більш великий, особливо добре це для кухні: шум буде зменшуватися з-за низької швидкості потоку. При зменшеному діаметрі повітря буде проштовхуватися, відчуваючи складності.

Установка

Як встановити гофру на витяжку на кухні самостійно і навіщо? Щоб повітря оновлювався в незалежності від того, чи включена витяжка чи ні, варто приєднати гофру через ґрати до вентиляційного отвору. Тому що в отворі є відсік для воздуховода і для видалення повітря. При установці необхідно враховувати також і технічні характеристики — розмір і довжину труби, інакше вся виконана робота виявиться недоцільним. Пам'ятайте про якість і надійність обраного Вами матеріалу. До того ж, краще, коли все зроблено в одному стилі, під інтер'єр. Слід розуміти, що вартість не гарантує належне виконання установки, тому вивчайте колляцию. Там же написано, як встановити повітропровід для витяжки на кухні.

Як підібрати розмір

Необхідно виміряти рулеткою всю довжину. І враховувати маршрут, по якому буде проходити повітропровід. Наприклад, його можливий шлях лежить через шафу, уздовж стін або стелі. Після розрахунків варто додати до загальної довжини ще приблизно від 10 до 15 відсотків. Це важливий момент, перед тим як під'єднати гофру до витяжки.

ВАЖЛИВО! Уточнюйте розмір гофри в розтягнутому вигляді. Варто брати довжину з запасом. В ідеалі становить 3 метри, але навіть якщо виявиться зовсім зайва довжина, то вона не завадить.

У зворотній ситуації, при нестачі матеріалу, можна приєднати відсутній шматок з допомогою скотчу, але даний варіант знизить прохідність воздуховода. Вдаватися до цього варто лише в крайніх випадках. При найменшій кількості кутів, але при більшому градусі витяжка здатна працювати набагато злагоджено.

Як закріпити гофру на витяжку

Для того щоб якось з'єднати гофру з витяжкою, знадобляться:

 • гофротруба
 • самонарізи
 • хомути для фіксації рукава або м'яка дріт
 • решітка під вентиляцію або перехідник
 • силіконовий герметик
 • перехідники, не знайшлася гофра відповідного розміру

Як кріпити гофру до витяжки, після того як всі інструменти готові:

 1. Перед роботою слід прочистити вентиляцію в квартирі
 2. Для початку намалюйте гофру по її довжині, перевірте складові елементи. Уникайте перегинів, тоді тяга повітря залишиться гарною.
 3. З допомогою герметика змастіть горловину витяжки
 4. Надіньте гофру і закріпіть хомутом, якщо ж його немає, то накручуйте дротом.
 5. Необхідно прокласти так до кінця отвори вентиляції
 6. Зафіксуйте саморізами грати під вентиляцію
 7. Після чого надягайте гофру з герметиком
 8. Закріпіть роботу хомутом
 9. Перевірте витяжну систему, підключаючи витяжку до мережі. Це робиться наступним чином: увімкніть витяжку на максимальну потужність, тепер візьміть аркуш паперу і піднесіть його знизу до решітці. Ознакою правильного монтажу є утримання листка — значить, повітря всмоктується. Все, проблема як надіти гофру на витяжку, вирішена.

ДОВІДКА! Не протирайте зовнішню поверхню, це позбавить Вас від небажаних сторонніх запахів.

Необхідно знати, що вентиляційний отвір обов'язково. Не можна закривати шахту повністю.

Якщо ж Ви не хочете, щоб гофра була на загальному огляді, тобто можливість її сховати. Як вставити гофру в витяжку всередину, щоб було непомітно? Це легко зробити за допомогою дверей навісних шаф, декоративного короба або ж інших елементів. Для його маскування потрібно підібрати колір в тон меблів. Щоб надати гармонійності, спробуйте оформити всі виходячи із стилю кухні. Ще одним з варіантів є встановлення накладки. Її можна сформувати по контуру шафи, тим самим забезпечуватиме скритність вентиляції. Не складе праці і прокласти всередині кухонних гарнітур. Однак тим самим буде втрачено багато необхідного простору, а також додадуться дірки, які потрібно буде скоротити.

Якщо ж не хочеться розбиратися в тому, як кріпиться гофра до витяжки, то можна просто замовити професійну установку. Особливо, якщо кухня виконувалася разом з витяжкою на замовлення. Тоді, монтаж гофри для витяжки може не пройти за стандартною схемою.

Для чого потрібен монтаж гофри на витяжку

Використання гофрованих труб добре тим, що вони мають безліч переваг. Наприклад, більшість може дозволити собі їх установку, а монтаж, як з'ясувалося, досить-таки простий. До того ж, мають широкий спектр типів і розмірів і малі ваги в стислому стані. Витривалі при високих температурах, тим самим не піддаються горінню. Є можливість встановити як в приміщенні, так і на відкритому повітрі, що свідчить про функціональності. Розміщуються в різних площинах, використовуються на різних ділянках систем. Всього лише варто подбати один раз, як свіжість в приміщенні гарантована на довгі часи.