Види витяжок для кухні

Доступність великого вибору витяжок різноманітних конструкцій дозволяє комфортно відчувати себе на кухні, обладнана сучасною технікою. Відсутність запахів, диму і диму обумовлено грамотною організацією повітряних потоків, навіть в маленькому приміщенні. Найбільший дим виходить від домашніх плит.

Окремі види та їх опис

В залежності від поставленого завдання і пропонованих вимог до вентиляційного обладнання для кухні, витяжки поділяють за різними критеріями:

 • функціональним особливостям експлуатації;
 • конструктивним особливостям;
 • принципом роботи;
 • шумності;
 • продуктивності;
 • формі обладнання;
 • наявністю додаткових функцій.

Окремим типом серед різновидів сучасних кухонних витяжок є камінне вентиляційне обладнання. Особливості конструкції цих агрегатів, як за формою, так і за принципом ідентичні з кухонними. Відмінною особливістю роботи камінних витяжок, є підвищена продуктивність, часта потреба в обслуговуванні і зміні фільтрів. Такі агрегати виконують у вигляді усіченого конуса або піраміди, прикріпленої до стіни або стелі.

Які відмінності по конструкції

За формою і методом кріплення вентиляційного обладнання, виділяють наступні кухонні різновиди витяжок:

 1. Плоскі витяжки. Такі агрегати компактно встановлюють в приміщенні будь-якого призначення і не вимагають підключення до центральної вентиляційної системи, або з воздуховодом. Привабливістю цих конструкцій є можливість економії простору невеликих кухонних приміщень і вписування в інтер'єр, не порушуючи смислового оформлення дизайну. Великий недолік такого агрегату – це часта потреба в заміні фільтруючих елементів. По виду монтажу, які бувають, цю конструкцію відносять до навісного обладнання і розміщують безпосередньо над плитою.
 2. Купольні витяжки. Таке вентиляційне обладнання оснащується потужним двигуном і має високу продуктивність. Ці конструкції застосовують при наявності каміна, для створення кращого потоку повітрообміну всередині приміщення, що дозволяють поліпшити мікроклімат у віддалених куточках кімнати. Використовують при наявності центральної вентиляційної системи. За рахунок потужних вентиляторів, розташованих усередині обладнання, корпус і вентиляційний канал мають збільшені розміри. Кріплять такий агрегат до стіни, іноді до стелі, як можна ближче до будинкової вентиляції. Такі витяжки монтують в просторих приміщеннях з підвищеними вимогами до повітрообміну.
 3. Острівні або Т-подібні конструкції мають таке функціональне призначення, як і купольні. Зовнішній вигляд відрізняє ці агрегати більшу здатність вписатися в кухню, за рахунок різноманітності декоративного оформлення деталей корпусу і повітряного каналу витяжки. Завдяки потужним електродвигунів, володіють великою продуктивністю. Використовуються при наявності домовик вентиляції. В залежності від конструкції центральної вентсистеми, можливий монтаж тільки до стелі або в комбінації зі стіновим кріпленням.
 4. Витяжки, які встановлюють в кутку приміщень, називають кутовими. Зовнішнє виконання такого агрегату, в залежності від дизайну, нагадує купольне або Т-образне виконання, з кутовими формами повітрозабірних нижній частині. Специфіка такого розташування, обумовлена конструкцією центрального вентканала або бажанням встановити піч у кут вбудованої кухонних меблів. Такі витяжки мають високу продуктивність. Кріплять ці конструкції до стіни.
 5. Один з популярних конструктивних видів вентиляційного обладнання – це вбудовані агрегати. Виробники кухонної техніки пропонують величезний вибір серед виробленого асортименту продукції. Витяжки можуть відрізнятися як розмірами, використовуючи стандартну ширину навісних полиць: 45, 60 і 90 см, так і продуктивністю. Режимами роботи (2 або 3), підсвічуванням і наявністю телескопічною висувній панелі.
 6. Похилі витяжки отримали широке поширення в останні кілька років. Вони являють собою ті ж острівні моделі, тільки з модифікованим дизайном панелі нижній площині. Кріплення і функціональні можливості відповідають Т-образним виконанням.
 7. Види за типом роботи

УВАГА! Не всі закордонні виробники чітко дотримуються стандартних розмірів підвісних полиць. При купівлі обладнання, відповідність прилеглих площин підлягає перевірці.

Більшість вбудованих моделей підключається до центральної системи вентиляції. Можливість розміщення всередині меблів зберігає бажаний інтер'єр кухні. Особливості кріплення таких конструкцій вимагають посидючості при монтажі всередину підвісної шафки.

ВАЖЛИВО! Площа нижньої площини вентиляційного обладнання всіх типів, повинна відповідати розміру плити або перевищувати його.

Відстань від печі до агрегату залишають не менше:

 • 65 см для електроплит;
 • 75 см – для газових.

В залежності від принципу роботи обладнання буває:

 • рециркуляційне;
 • проточне;
 • комбіноване.

Рециркуляційний метод закладений в основу плоских конструкцій навісного типу. Особливість такого методу дозволяє встановлювати витяжку навіть там, де ніколи не було центральної вентиляційної системи. Проганяючи повітря через власні фільтра, такий агрегат очищає повітря від жирів, запахів і гарі. Необхідність регулярної заміни фільтрів робить експлуатацію такого обладнання не дуже ефективною. Але, при відсутності домовик вентиляції і потреби в очищенні повітря, дозволяє бути єдино можливим для застосування.

Можливість відведення повітря, за допомогою вентиляційного каналу з гофри чи труб, в центральну вентиляційну систему, робить затребуваними агрегати проточного типу. Робота такої кухонної техніки не вимагає частої заміни фільтрів, при цьому, дозволяє інтенсивно відводити повітря, який довільно змінюється новими потоками повітряних мас, які надходять через відкриті вікна будинку або квартири.

Для використання обох методів зміни повітряних потоків, застосовують комбіновані витяжки. Цей метод роботи зустрічається, в основному у вбудовуваних моделей. Потреба використання таких витяжок пов'язана зі слабкою прохідністю будинкових вентиляційних каналів.

Всі конструкції витяжок обладнані алюмінієвими фільтрами, які затримують частинки жиру і масла. Зовні цей фільтр схожий на сітку з маленькими отворами. При приготуванні їжі, на сітці відкладаються мікрочастинки, а згодом – забиваються. Після втрати пропускної здатності фільтра, його необхідно замінити або ретельно вимити. Виробники вентиляційних установок рекомендують певні терміни обслуговування фільтра, в залежності від перерізу елемента і умов експлуатації.

УВАГА! Для справної роботи обладнання потрібно регулярна заміна фільтрів. Тривалий період експлуатації без заміни фільтруючих елементів спричиняє за собою зниження технічних характеристик, а як наслідок – неправильний повітрообмін в приміщенні.

В рециркуляційних витяжках застосовують вугільні фільтруючі елементи. Такий матеріал здатний вбирати в себе неприємні запахи. Але потребує частої заміни. Очищення таких фільтрів від жирів неможлива, тому обслуговування методом промивання або продування виключають.

Важливою характеристикою працездатності витяжки для кухні є продуктивність. Агрегати купольної і Т-подібної форми мають велику потужність вентиляторів. А вбудовувані і плоскі конструкції поділяють на:

 • установки з малою продуктивністю до 700 куб. м;
 • середньої потужності – до 1500 куб. м;
 • понад 1500 куб. м.

Вибір продуктивності агрегату залежить від площі приміщення, в якому він буде встановлений. Для кухні, площею 10 кв. м цілком прийнятно застосування устаткування, продуктивністю до 800 куб. м. Приміщення більшої площі вимагатиме збільшення повітрообміну. Враховуючи можливість використання витяжки на різних обертах, вибір обладнання роблять з запасом, розраховуючи потік повітря для проміжної швидкості.

Порівняння

Щоб зробити правильний вибір вентиляційної установки, порівняємо деякі моделі популярних виробників.

Конкретні відмінності і подібності різних моделей

Для порівняльної оцінки вентиляційного обладнання необхідно вивчити технічні параметри популярних моделей.

Модель класичного дизайну «Крона Камілла 600» має вбудовану конструкцію для навісного шафки 60 см Продуктивність 550 куб. м/годину, три режими експлуатації, зворотний капан і висувну поверхню забору повітря. Витяжка обладнана підсвічуванням двома малопотужними лампами, має механічне управління, комплектується противожировым фільтром для роботи в режимі рециркуляції, рівень шуму – 38 дБ.

Бюджетний вбудований агрегат «Эликор Інтегра 60» має точно таку ширину і телескопічний повітрозабірний екран. Два режиму роботи, механічні кнопки і продуктивність 400 куб. м/годину, дозволяють користуватися технікою як при наявності домовик вентсистеми, так і без неї. Наявність підсвічування робить комфортним користування технікою при слабкому освітленні кухні. Рівень шуму 55 дБ.

Подібна модель популярного виробника побутової техніки Siemens комплектується двома моторами, які мають три режими роботи. Один з них здатний в лічені секунди очистити приміщення від зайвих запахів. Продуктивність 740 куб.м/годину та використання LED-ламп підтверджує лідируюче положення світового бренду. Шум при роботі двигуна в інтенсивному режимі становить 68 дБ, відсутній зворотний клапан, повітрозабірні панель висувного типу.

Три розглянуті витяжки мають однаковий габаритний розмір, відповідний ширині плити і вбудований метод установки в кухонні меблі. Продуктивність і рівень шуму істотно відрізняється. Відомий світовий бренд не обладнає техніку зворотним клапаном і режимом рециркуляції, але при цьому має можливість швидкого очищення приміщення від небажаних повітряних мас. Відмінності в технічних характеристиках дозволять споживачеві зробити вибір, залежно від необхідних умов установки.

Порівняння різних вентиляційних агрегатів інших конструкцій дозволить зіставити схожість потужності різних виробників і моделей. Наприклад, камінна витяжка Hansa OKC 6726 IH володіє продуктивністю – 620 куб. м/годину, а похила Bosch DWK095G60R – 580 куб. м/год. Обидві мають схожу потужність, але різну конструкцію і призначення.

Який вид вибрати

Вирішення питання про придбання того або іншого виду вентиляційного обладнання залежить від вимог, які до нього пред'являють. Якщо для кухні важливо збереження внутрішнього інтер'єру, це тягне за собою можливість застосування вбудованої конструкції. При підвищених вимогах до повітрообміну, застосування купольної або Т-подібної витяжки буде правильним рішенням.

Розібравшись в особливостях технічних показників і конструкцій вентиляційних агрегатів, споживач може грамотно підібрати необхідну побутову техніку не тільки для себе, але і для близьких.