Що робити, щоб не чути сусідів?

Тонкі стіни ведуть до підвищення стресу від постійного шуму. Ви ж не стежите за життям сусідів і не збираєте свіжі плітки, приклавши вухо до шпалер? Так не будемо сидіти в берушах, склавши руки, а приступимо до активних дій!

Почнемо з основ – що таке шум і звідки він береться?

Це будь-який сторонній звук, який нам приносить дискомфорт. Однієї-єдиної класифікації немає, але його можна розділити на два типу: повітряний і ударний. Перший вид передається по повітрю, наприклад, розмова сусідів. Другий виникає з-за механічних впливів: тупіт дітлахів під час веселої гри, скрегіт від переставляемой меблів.

Необов'язково мати у сусідів бешкетника, щоб регулярно насолоджуватися звучаннями чужого життя! Але боротися з неприємностями можна і потрібно, в магазинах зараз представлений величезний вибір матеріалів, що допомагають максимально убезпечити квартиру. Головне – врахувати всі нюанси.

Капітальний ремонт квартири

Нерви дорожче, тому варто почати з глобальних змін, заодно змінивши обстановку і колірну гамму.

Упакуємо стіни

Панельні і сибитные стіни не відрізняються особливою звукоізоляцією. Існує кардинальний спосіб вирішення проблеми: поставити металеві рами, прокласти ізоляційний матеріал і закрити гіпсокартоном. Метод хороший, але з'їсть 5-10 см простору. У малогабаритних квартирах ставлять звукоізоляційні панелі на стіну, яка прилягає до самого галасливого сусіда.

Сибит – матеріал хороший, але його потрібно правильно покласти, щоб він знизив звукову навантаження. У приватному будинку ми можемо спочатку закласти в кошторис роботу грамотного фахівця, а в багатоповерхових будинках доводиться працювати з тим, що зробив у свій час забудовник.

Ізолюємо стелю та підлогу

Поверхом вище або нижче теж є життя! Наприклад, проблеми можуть виникнути з молодою парою, въехавшей в квартиру над вами. Чудові люди, які люблять спорт, особливо вечорами, а тренажерний зал організували будинку. Уявляєте, якими звуками доведеться насолоджуватися? Дільничному не поскаржишся, та які претензії можуть виникнути до людей, які не влаштовують п'яні тусовки, а пропагують здоровий спосіб життя?

На допомогу прийдуть такі варіанти розв'язання проблеми:

  1. Зашивання стелі гіпсокартоном.
  2. Установка натяжної стелі.
  3. Звукоізоляційні панелі.

Дерев'яна підлога стане відмінним виходом для ізоляції від сусідів знизу.

Звуки вулиці зменшуються, якщо відгородитися товстим склопакетом сучасного вікна. Тільки стежте, щоб ущільнювачі не відходили від рами.

Кардинальний підхід допомагає і самим не ставати джерелом сторонніх звуків.

Косметичні ремонтні роботи

Всі щілини і отвори працюють як повітряні провідники звуку, тому ретельно перевіряємо кілька підступних місць:

  1. Закладіть дірки в місцях проходу труб. Фахівці радять використовувати віброізоляційні гільзи, але є спосіб простіше: видалити навколо труби крошащийся цемент (але без фанатизму!), закрити отвір мінеральною ватою і заново зацементувати.
  2. Алюмінієві батареї відмінно проводять шум, тому їх рекомендують закрити знімним красивим екраном з вентиляційними отворами.
  3. Розетки встановлюють в наскрізному отворі стіни, і вони стають «радіо», вещающим про життя чужих людей. В такому випадку роблять гіпсокартонну перегородку, а в якості опалубки вирізають по формі розетки шматок оргаліту, щоб закрити щілину.

Монтажна піна допоможе нам закрити зайві стики, тільки не забудьте обрізати і чим-небудь прикрити, інакше наш ремонт буде виглядати так, немов будівництво зупинилася в самий непотрібний момент!

Перестановка меблів і горезвісні килими

Щільні сорти дерева є ефективними гасителями шумів. Шафи розставляють по стінах, утворюючи оборонний комплекс. У спальню краще вибирати ліжко з великим узголів'ям з щільних матеріалів.

На підлогу постеліть килими або ковролін. Довгий ворс подарує кімнаті затишок, а підвищена пухнастість погасить і ваші, і сусідські шуми.

Штори з щільної тканини

Це шикарний варіант для захисту від сонячного світла, вуличного пилу і шуму. Плюс тканина погашає звуки, знижуючи навантаження на нервову систему. Господині вже спробували і рекомендують використовувати для штор вельвет, оксамит і парчу. Для збільшення шумопоглинання створіть складні драпіровки і ламбрекени.

Заходячи в порожню квартиру, здригаєшся від кожного стуку, луною разносящегося по порожніх коридорах. По мірі того як ми обживаем будинок, він стає тихіше і затишніше.

Кімнатні рослини

Розведіть будь-які квіти або хоча б живучі кактуси. Рослини поглинають звуки, тому сміливо тисніть на підвіконня стильними горщиками. Їх можна поставити в під'їзді, заодно оживіть сумовитий пейзаж.

Якщо зібралися розводити квіти в під'їзді, то попередньо уточніть, чи немає серед сусідів алергіків!

Комплексний підхід позбавить нас від проблем з тонкими стінами. У багатоквартирних будинках ми всі є джерелом шуму! В ідеалі всім сусідам слід подбати про звукоізоляції, і тоді життя стане набагато тихіше і спокійніше.