Курний кут: про якихось психологічних проблемах говорить безлад у домі

Настрій і психологічний стан людини, так чи інакше, проектується на навколишній простір. Щоб зрозуміти більше про характер нового знайомого, потрібно всього лише навідатися до нього разок в гості без запрошення. Тут і постане перед очима повна картина внутрішнього стану людини. Адже безлад або абсолютна чистота в будинку здатні показати приховані риси господаря.

Безлад в будинку з точки зору психології

Існує дві категорії людей. В одних у будинку завжди ідеальний порядок і настільки стерильна чистота, що деколи страшно доторкнутися до якоїсь речі. Другі, навпаки, покликані створювати безлад навколо себе завжди і скрізь. В їх домі панує справжній хаос, і вони відмінно в ньому орієнтуються, бо звикли так жити.

Психологи та інші фахівці стверджують, що причиною постійного безладу можуть бути кілька станів:

  • самотність і безпорадність (фахівці стверджують, що розкидаючи речі, людина ніби «мітить свою територію, намагаючись довести всім, і собі в тому числі, що він існує, він особистість; при появі другої половини така поведінка вже недоречно, але старі звички йдуть повільно і неохоче);
  • брак уваги (невпевнені в собі люди намагаються привернути до себе більше уваги, намагаючись отримати енергетичну підживлення і підтримку, якої їм так не вистачає);
  • небажання ставати дорослим (звичка з дитинства може послужити погану службу: зазвичай таке відбувається у дітей, які росли в сім'ї педантів, де в будинку була практично стерильна чистота − створенням безладу вони бунтували, намагаючись встановити власні порядки, звичка легко переходить у дорослий вік і з'являється небажання що-небудь міняти);
  • постійне почуття тривоги (таке часто трапляється у людей, глибоко занурених у депресивний стан − це відбувається з різних причин, наприклад, смерть близької людини або домашнього улюбленця призводить до того, що людина просто не хоче нічого міняти, чіпляючись за свої спогади про минуле і не звертаючи свій погляд у сьогодення).

Важливо! Експерти радять приймати радикальні заходи, якщо були помічені передумови до одного з станів. Будинок однозначно потрібно вичистити від усього непотрібного мотлоху і відкрити доступ до всього нового і хорошого.

Звільнення простору в квартирі, видалення непотрібного мотлоху і розкиданих речей – це одна з методик приведення стану людини в нормальне й адаптоване до сучасних умов життя. Це перший етап, з якого має розпочатися шлях до успіху.

З якими проблемами у людини пов'язаний його безлад?

Найчастіше розкидання речей – це спроба позначити власну територію. Всі люди різні, комусь достатньо всього однієї полиці, щоб акуратно укласти всі свої речі, а хтось звик розкидати їх по всьому будинку і з легкістю знаходить при необхідності. Це не завжди проблема, просто людина так звикла жити і не хоче нічого міняти. Спроби зламати подібні стереотипи можуть коштувати щастя сім'ї. Тому деякі сім'ї, знайшли взаєморозуміння, виглядають цілком щасливими, живучи в умовному безладді.

Але проблеми психологічного характеру, які диктують подібна поведінка, проявляються часто. І тут потрібно з точністю визначити, потрібна кваліфікована допомога, чи ні.

Щоб вирішити цю проблему, постарайтеся поговорити з людиною. Можливо, він просто звик розвішувати свої штани і сорочки по всіх стільців, а також розкладати свої слюсарні інструменти у всіх куточках будинку, і це не є психологічною проблемою. Але якщо йому не вистачає уваги або присутня постійна тривожність, невпевненість у собі − потрібна допомога психолога.