Чому порядок на російських балконах−велика рідкість?

Балкон є частиною нашого житла. З цим твердженням згодні всі власники додаткового приміщення. А ті люди, у яких немає балкона, страшенно заздрять господарям цієї «запасний кімнати». Однак, не завжди такі «кімнати» радують порядком і доглянутістю, як інша квартира.

Як росіяни використовують балкони

Дійсно, мають ці площі домовласникам є чому позаздрити. Адже вони отримують не тільки додаткові метри, але і додаткові можливості.

  • Зробити чудове приміщення для відпочинку, рукоділля або роботи.
  • Встановити системи зберігання і використовувати додаткову площу як акуратну і цілком гідну комору.
  • Приєднати до кімнаті, збільшивши його площу.

Але так чи використовується цей потенціал?

Такі різні російські балкони

Взагалі, якщо зайнятися невеликим дослідженням і подивитися на власну лоджію, а також лоджії і балкони друзів і сусідів, можна зрозуміти, що всі росіяни діляться на три абсолютно нерівні групи.

Кімната

  • Найменша спільнота людей об'єднує пристрасть до оформлення балкона у вигляді окремої кімнати. Що тільки не примудряються створити з невеликого приміщення. Це і затишна їдальня і спальня на відносно свіжому повітрі, і дитяча кімната, і навіть невелика вітальня. На балконі можна чудово влаштувати робочий кабінет або чарівну кімнату для рукоділля.

ДОВІДКА. Особливих клопотів для всього цього пишності не потрібно, особливо якщо робити літнє приміщення.

Всього-то потрібно розібрати звалище і зробити невеликий ремонт. А якщо застосувати стиль лофт, то можна додатково знизити витрати.

Комора

Друга група людей є трохи більш численною. Це ті товариші, які вже перейнялися ідеями великого расхламленія, але ще дотримуються думок створення на лоджії сушарки і невеликий комори «під рукою».

Такі місця теж виглядають досить акуратно.

Звалище

Третя категорія людей є найчисленнішою. Це люди радянської закалки і що приєдналися до них громадяни.

У них на додатковій площі є все. Тут легко відшукати дитячий горщик і всохлий фікус, зламані лижі і форму воротаря, трилітрові банки з величезними павуками і шматки шпалер, дощок, панелей, будівельного клею і відер з-під нього.

Завершує все це пишність розібраний велосипед, крило від «Москвича» і старе пальто з погризеним міллю коміром. Зрідка таку звалище намагаються розібрати, але це не дуже допомагає.

Чому балкони перетворили на місце зберігання

Прийшов цей звичай, швидше за все, з комуналок. Їх крихітні кімнати були не здатні вмістити все, що намагалися зберігати мешканці.

Потім настала ера загального дефіциту, коли сміття отримував не тільки другу, але, часто, і третю життя. І зі старого велосипеда можна було виготовити купу корисних речей, а скляні банки масово використовувалися для домашніх заготовок.

Потім прийшла пора масового скління, коли звалище на балконі отримала майже узаконений статус.

ВАЖЛИВО! Згідно з діючими законами, засклення балконів має бути затверджено в установленому порядку та внесено в план приміщення.

В даний час балкони захаращують, швидше за все, за звичкою. Хоча сучасне молоде покоління намагається позбутися від мотлоху відразу і назавжди.

Як ставляться до балконів в нашій країні

На жаль, ставши господарями цієї особливої площі, більшість наших співвітчизників не дає собі праці навести елементарний порядок на балконі.

Тому балкони стають окрасою будівлі, а його проблемою. Навіть якщо це засклені приміщення. Роками копівшійся мотлох не вдається заховати за склом.

Не відрізняються відповідальністю і керуючі компанії. Саме вони повинні стежити за належним станом виступає плити. Однак обвалення балконів стали вже звичними.

А можна по-іншому?

Відповідь однозначна: так, можна! Щоб переконатися в цьому, досить подивитися на закордонні балкончики. Вони виглядають, як чарівні картинки. Прикрашені кованими решітками і яскравими квітами, такі відкриті приміщення стають відрадою для очей проходять і предметом гордості господарів.

Зарубіжний балкон стає повноцінною кімнатою відпочинку, де зазвичай сидять теплими вечорами або працюють морозними днями. Утеплене приміщення стає продовженням кімнати або кухні, «зеленим куточком», яких так потребують жителі великих і маленьких міст.

Правда, привабливо виглядає?

Хочеться сподіватися, що з часом ми зможемо побачити такі балкони і в російських містах.